0 oy
400 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar doğum nasıl başlar. Yani ne olursa doguruyorum diyebilirim. Ve en önemlisi suyun gelmesi meselesi. Şu geldikten sonra mı doğum başlar. Ve diyelim ki şu geldi bebeğin suyu bittiği için içerde bişey olmaz mı ona. Ya zaman doldukça sonumu merak etmeye başladım :D doğum hikayeleriniz varsa paylaşır mısınız 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bak kanaman olursahemen hastaneyegitmesende olur kanamanın miktarına göre. Ama suyun gelirse hemen gitmen lazım bunu sakın unutma
tarafından
Peki su sancilardan önce mı gelir
tarafından
O belli olmaz ki canım sancım tutup suyunda gelmeyebilir benim ilk dogumumda sancım tuttu suyunu masada doktor patlatmisti ikincide de ağrım yoktu kanamam başladı azıcık iki gün gezdim acilmam tyoktu yine suyum doğum baslamasiyla gelddi
tarafından
Yaaa demek çok farklılık gösteriyor kadından kadına
tarafından
Tabi her vücut her bünye bir degil
-Reklam-
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Suyla ilgili sorularının cevabini bende çok merak ediyorum :D 2. Doğumum olacak nasipse 38+5 <3 ilkinde su kanama gelmedi şancı oldu sadece benim. Ilk belimden girdi ilk başta uzanınca hafifliyor gibiydi ara ara her geldiğinde daha fazla gelmeye başladı yatırmadı anlarsın zaten şiddetlenince bide sık sık lavaboya gitmiştim :ermm: bir hafta önceden ishalim başlamıştı bide

tarafından
Yaa darısı başıma inşallah :) bende istiyorum bı 37 de gelmesini. Hurma mi yesem ne yapsam ')
(5,436 puan) tarafından
O açılmaya fayda ediyor sanırım bende düşündüm onu :D
(5,436 puan) tarafından
Kaç haftaliksin
tarafından
Şuan 35 diyorum ki 36 olduğumda her gün hurma yesem olur dimi
(5,436 puan) tarafından
Bilmiyorum cnm yanlış yonlendirmek istemem
0 oy
(2,891 puan) tarafından

Doğumun belirtisi kişiden kişiye değişir. En geneli önce sancı gelmesidir. Düzenli aralıklarla dalga gibi gelen şiddetli adet sancısı doğum başladı demektir ilk doğum ise bu durumda hemen hastaneye gitmek gerekir.

Bazılarıda sancıdan önce suyu gelir bardaktan gider gibi iner ama suyun tamami bu geliş ile boşalıp bitmez ortada bebek durduğu için rahim ağzını kapatıp bir kısmı arkada kalır bu yüzden birsey olmaz bebeğe zaten su geldikten sonra ki en gec 12 saat içinde çoktan bebek gelmiş olur. Su gelir gelmez hastaneye gitmelisn
Üçüncü ise nişandir. Bir Pedi doldurmayacak pembe akıntı şeklinde gelir. Nisan gelince evde beklemek gerekir çünkü nisandan sonra en gec bir hafta içinde doğum olur hemen olmaz yani hastaneye gitmek için ya sancin olmalı ya suyun gelmeli ya da kanama. Kanama beklenen birsey değil genelde olmaz
tarafından
Vay be çok özet ve çok net :) teşekkür ederim
(2,891 puan) tarafından
Rica ederim herkesin doğumu kendine özeldir herkesin doğumu farklı başlar ama geneli budur. Şiddetli bel ya da vajina birisi ilk doğumlarda 36 hafta civarı başlar bu açılma ağrısıdir
0 oy
(213 puan) tarafından
Canm herkeste farkli oluyo son haftalarda  herseyi gozlemlemek gerekli kimisi kanama der kimisi  suyun geleir kimisinin beli kasiklari agirir bende hic birsey olmuyor mesela rahmin actigini bile anlamiyorum kusmayla başlıyor  benimki 2. Oglumda hastalandim diye doktora gittim cunku cok kusuyordum gittim ki 4 cm aciklik varmis gunume 5 gun vardı  daha yani herseyi giz onunde bulundurmak gerekli
tarafından
Ayyy iyiki gitmissin. Açıklığı anlayan var mıdır ki acaba yani hissedilir mj
(213 puan) tarafından
Valla bilmiyorumn3. De de ayni oldum bu sefer bekledim cunku sanci olmuyordu suda gelmiyordu elle hissedilir bisey olacagini sanmiyorum cunku doktorlar bile asagidan bakarken elini ne kadar ileri goturuyor bizim oyle bi sansimiz yok
0 oy
tarafından
Benim nişan geldikten 3 gun sonra sancılarim basladı suyuda ebe patlattı ilk belirti hep nişan oluyor genelikle bi avazda dogurursun insAllah
tarafından
Ayy Allah razı olsun insallah inşallah :) teşekkür ederim ♥️
0 oy
tarafından
Ne sandım geldi ne su ne nisan nede acilma valla 41 olunca doktorum mecbur yatış verdi öğlen 1de yatisim yapıldı 4 gibi şancı verildi bebekte bende dayanamayınca bayılmışım acil sezeryan alinmisim bi baktım oğlum yanimdaa :)
tarafından
Ayyy maşallah zor ama sonu ne tatlı olmuş öyle :) bı de 41 nedir Allah aşkına oğlunun derdi neymiş gelmek istememiş :))
tarafından
Hala gelmiodu doktor tehlikeye atamam dedi yatış yaptı:)
0 oy
(119,112 puan) tarafından
Vallahaaa anlatilmaz yasanir ☺️ su gelirse aninda cik evden uçarak git hastaneye kanaman olursa sancini bekle bende pazartesi kanamam oldu cuma sabaha karsi dogum oldu
tarafından
Ayyy maşallah kaçıncı haftada doğdu miniğin erkekler zamanını dolduruyor derler :)
(119,112 puan) tarafından
38+5 dogdu benimki
tarafından
Gerçekten şunu farkettim kız bebekler 36 ile geleceğini belli ediyor çoğunluk 37 38 erkekler en erken 38 de belli ediyor :) maşallah Allah bağışlasın sana kocana yuvana
0 oy
(259 puan) tarafından

4 üncu gebeligim hangosini anlatim:D

tarafından
Ay hepsini bı de dördü de erkek mi ♥️
(259 puan) tarafından
Dördüde erkek canim ama doeduncu dogmadi daha bekliyorum 37yi doldurduk bugun
tarafından
Maşallah ya Allah sana bağışlasın hayırlı evlatlar olsunlar inşallah ♥️
(259 puan) tarafından
Sagol kuzum aminn
0 oy
tarafından
Su gelmeyebılır dogumda patlatorlar nısan ve sancı onemli
tarafından
Allah hepimizi kolaylıkla sağlıkla kurtarsın inşallah ♥️
tarafından
Aynen ıkı dogum yaptım 3e az kaldı sezeryandan korkuyorum bende ınsallah buda normal gelır agrıya sancıya razıyım
tarafından
Maşallah ama iki normal doğum günümüzde bir başarıdır bence. Yani sağlık sebeplerini anlarım da artık.keyfi olarak sezeryanlar başladığı için normal doğurmak bana marifet gibi geliyor açıkçası
(507 puan) tarafından
Normal  doğum 2 ayda iyileşiyor ama sezeryan 1yili buluyor ağrısı sizisi
tarafından
Omur boyu dıkkat etmek gerekıyormus sanırım

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 912 göst.
24 Eylül 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aaayys (406 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 694 göst.
27 Ocak 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubraaa (571 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 524 göst.
21 Eylül 2019 Diğer kategorisinde Demet3 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.

378,133 soru

11,317,574 cevap

34,763 kullanıcı

...