0 oy
639 göst.
Diğer kategorisinde (2,589 puan) tarafından
Kızlar perine masajı nı daha az önce ögrendim 35 haftalık oldum ve sanırım tam zamanında ögrendim.. Acaba bu masajı kendi yapanlar var mı çünkü genelde eşlerine yaptırıyor lar ama ben utanırım eşime bunu söylemeye ki asla diyemem.  Kendi yapan varsa nasıl yapıyosunuz kızlar 

12 Cevaplar

+1 oy
(1,822 puan) tarafından
Canim ben arastirdim baya onu bana erken daha baslamadim o yuzden ama kendin yapabilirsin bi ayna yardimiyla youtubede nasil yapildigini anlatan videolar var bak istersen
-Reklam-
0 oy
tarafından
Perine masajı nasıl.masaj o
tarafından
Allah seni napmasın kız ☺ ))))
(2,589 puan) tarafından
Hahahahaga
(2,874 puan) tarafından
Öyle kizzz ama:-):-):-):,-):-D
tarafından
Artık onuda yapamıyorlar hamileyiz diye ☺))
(2,874 puan) tarafından
Neyse daha fazla acilmayalim ayıp:-D:-D:-D:-D
0 oy
(4 puan) tarafından
İlk defa duydum oda neymis
(2,589 puan) tarafından
Netten bak canım dogum sırasında kesi atılmaması icin yapılıyormuş
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Bikaç kez yapmıstım zor geldi bıraktım 
0 oy
(1,436 puan) tarafından
Hç yapmadim çunku sezeryan oldum:)
0 oy
(15,747 puan) tarafından
Kendin yapman biraz zor bence karnın engel olur faydası da yok zati 
0 oy
(996 puan) tarafından
Bol bol squat çek dikişsiz olursun canım ben oğlumu 4kilo50 gram dikişsiz normal doğurdum bol yürüyüş ve squat 
(2,589 puan) tarafından
Kac haftadan sonra günde kac kez yaptın canım bilgi verir misin :)
(996 puan) tarafından
30 haftalıkken aklıma geldikçe yaptım canım 15 er kere çekip dinlendim kendimi yormadim harekeyliyfim bide ve firsat buldukça da yürüyordum zattn 41 haftalıkken doğum yaptım
0 oy
(22 puan) tarafından
Perine masajini hic yapmadım eslerine yaptiranlarda cok degisik geldi acikcasi ama kesik atacaklari varsa atiyorlar bazilari beklemiyor bide bazen napsan acilmayabiliyor kismet meselesi tabi kismet meselesi diye kendi halinede birakmamak gerek ben 8 saat ayakta aktif bi sekilde calistim 37 inci haftama kadar surekli merdiven indim ciktim herkes az otur iki dk durmuyosun diyo du ayrica hergun yuruyordum egzersiz yapiyordum normal doguma müsaittim catim musaitti hastaneye yatisim verildiğinde bile surekli yurudum egzersiz yaptim 28 saat sanci cektim acilmadi da acilmadi 3 cm de kaldi artik kizimin kalp ritmi değişince mecbur sezeryan a aldilar yani kismet ama bolca egzersiz yap tam zamani bol bol yuru merdiven in cik 
(2,589 puan) tarafından
Dogru diyosun canım
0 oy
(571 puan) tarafından
Benimki 1 kac kez yapti sonra ben devam edeyim dedim zor oldu biraktim yetisemedim malesef
(571 puan) tarafından
Esim yapti sonra ben devam edim dedim edemedim:))
(2,589 puan) tarafından
:)))) işte ben cok utanırım ya hayatta demem
(571 puan) tarafından
Valla bende oyleydim ilk yillarda gerci cokta yil gecmedi ama:)))11 yildir sevgili 4 yildir evliyiz evlendik cok utanirdim iste zamanla zamanla masaja kadar geldik:))) utanma hem sagligin icin hemde esin yani sonucta :))
(1,755 puan) tarafından
Kac yasindasinkk kiz sen 11 yil sevgili neee;))
(571 puan) tarafından
Yanlis ifade ettim :)) 7 yil sevgili 4yildir evli 11 26 yasindayim ben esim 36 yasinda :))
0 oy
tarafından
Ben kendim yaptım karnım küçüktü zaten rahatca yaptım. Zeytinyağı ile duş öncesi 5 dakika vajina ağzını esnetiyorsun. Ilk başlarda yanma olması normal ama bir kaç güne sende esnedigini farkedersin.  Bu sayede dikişsiz doğum yaptım ilk dogumumdu 
(2,589 puan) tarafından
Ay canım insallah darısı basıma
tarafından
Kız ya doğumdan sonra ☺️☺️☺️:)))))) allah seni napmasin
(2,589 puan) tarafından
Nasıl canım
tarafından
Hani  dedin ya eskiyor dedim ya doğumdan sonra biraz fesatlık yaptım ona bakarsan;))))
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Ben 32 haftaya kadar ağır işte çalıştım. Arı gibi çalışırdik devamli egil kalk spor yapmıştan beter kas yaptım yıllarca zaten. Ve izne ayrılınca da sürekli yürüyüş egzersiz ve merdiven inip çıkma ile uğraştım ama yine de 12 dikiş kesili doğumuM var. Demek istediğim perine masajı, şu bu farketmiyor Afedersin Totom çıktı benim çalışmaktan ama hazne dar ve yapısı sıkı ise kesiyoruz dedi ebe herkesin cildi aynı esneklikte olmaz. Çabalar bunu sadece biraz azaltır ama hiçbir şey kesin çözüm olamaz. Bir de kendin zor yaparsın ağrı da yapıyorMuş duymuştum
(2,589 puan) tarafından
Canım ya o kadar zorlan ama sonuc aynı olsun zor valla
(2,891 puan) tarafından
Ama doğumuM çok kolaydı iki saat sancı ile hemen başı geldi hareketin faydası o işte. Ama sıkı deri açılmaz işte
(2,589 puan) tarafından
Anladım canım bi yerden güzellik olmus işte böyle olması güzel
(2,891 puan) tarafından
Evet ilk doğumunu iki saatte yapan hiç görmedim demişti ebeler. Hareket önemli canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 419 göst.
31 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hayalperestbirealist (3,036 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 239 göst.
19 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde glsm.c (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 86 göst.
31 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde arifelif (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 503 göst.
28 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,723 puan) tarafından soruldu

381,359 soru

11,417,348 cevap

34,968 kullanıcı

...