0 oy
577 göst.
Aile kategorisinde (330 puan) tarafından
Teyzem yeni doğum yaptı aman Allah'ım sanki zorla çocuk kyaptırdılar şöyle zordu böyle zordu lohusalık kötü bebek durmuyo kötü anlatıp duruyo. Kuzenim desen o da öyle çocuk hiç durmuyo uyuyamıyorum edemiyorum sezeryan şöyle kötü falan. Kız kardeşim kuzenimle aynı doğum yaptı onunki normaldi. Nasıl geçtiğini sorunca o an ölmek istedim ama doğunca hepsi geçti dedi. Yeğenim 7 aylık oldu bi kere bile kızın ağzından çocuk durmuyo uyuyamıyorum yemek yiyemiyorum çok zor bunaldım dediğini duymadım evi tertemizdir yeğenimi yanına koyup sarma sardığı bile oldu. Farklı şehirlerdeyiz biz herkes yapamaz edemez diyodu en iyi o becerdi. Teyzeminde kuzeniminde yanında destek olacak bi sürü kişi var hala zor zor diyip duruyolar. Ve bunu bana da aşırı kötü bi şeymiş gibi anlatıyolar. 39+4üm biraz korkuyodum doğumdan bunlar böyle zor zor diye anlattıkça bana cesaret geldi resmen :D ne kadar zor derseniz o kadar zorlaşır bebeklerimiz bize verilen en büyük mucize onları aşırı zor bi iş olarak görmeyelim :) 

11 Cevaplar

+2 oy
(1,064 puan) tarafından
Dogunca hersey unutuluyor sözünü bende yasarmiyim diye dusunurken

43 günlük kizimla tüm yasadigim zorluğu unuttum. Esim ise gidince yanimda yoldasim herseyim oldu. Ve ben her zorluğu yemin ederim unuttum iyiki dogurmusum diyorum hep...
-Reklam-
+2 oy
(1,060 puan) tarafından
Aynen de öyle canım gözünde korkutmayacak bi insan bir kadının yapamayacağı hiçbirşey üstünden kalkamayacağı yük yoktur  kendimi ne korkuttum nede söylenen kötü anılara kulak astım ne doğumlarım zor oldu nede bebeklerim huysuz oldu en fazla yarım saat dogumum sürdü bebeklerimde ne huysuz ne gazlı bebekler olmadılar ben hiç bilmem sallayarak uyuttugumu koyardım beşiğine kendileri uyurdular bebeklikten büyüyene kadar 
+1 oy
tarafından
Bende normal doğum yaptım benim de zordu ama kızım dogunca acim falan kesildi herşeyi unuttum ben yoldasım oldu eskiden evde tekken canım sıkılıyor du şimdi sıkılmıyor akşama kadar kızımla uğraşıyorum vakit gelip geçiyor 
(1,064 puan) tarafından
Ayni ben smdi canm sklack vakit bulamiyorum
(330 puan) tarafından
Allah acılarını göstermesin zorsa zor sonuçta içinden kolun kadar bi şey çıkıyo kabız olunca bile canın yanıyo bunda hayli hayli yancak. Benzetme pek olmadı ama idare edin :D
(1,064 puan) tarafından
Amin . Idare etmiom olmadi:))))
(330 puan) tarafından
O zaman sen bi benzetme yap :D
(1,064 puan) tarafından
Bende bise bulamadim :)))) ama sen haklisin yani :))))))))
0 oy
(62 puan) tarafından
Ayy evet sürekli abuk sabuk konuşuyorlar. Bebek dogsun yandın sen uyuyamicaksin dinlenme yok ac kalcaksin lohusalık çok kötü normal mi doğurgansın dayanamazsın çok kötü sanci vs. Yaa bu kadar silaytcisiniz madem verin başkasına çocuğunuzu o baksın. Hiç birini tınlamıyorum artık. Evet uykusuz gecelerinde olcak yorulcam da cünkü ben anneyim artık çocuğuma feda olsun uykularım yeri gelcek ağlıcam yeri gelcek bunalcam âmâ benim.evladim sonuçta sikayte etmeye hakkım yok çünkü bana muhtaç anne sevgisine anne kokusuna ihtiyacı Var. 
(330 puan) tarafından
Evet sanki benim için yaptılar çocuğu. Zor zor dedikçe hayırlısı bi şekilde doğucak sonuçta hep içimde kalmıycak diyorum ısrarla ama çok zor diyo en sonunda dedim aşırı zor olaydı millet 4-5 tane yapmazdı. Yapabilen varsayapsın sıkıyosa diyo. Allaha çok şükür zorsa da bu zorluğu yaşayabiliyoruz insanlar sabah akşam dua ediyo bizim bundan şikayet etmeye hakkımız yok
0 oy
tarafından
Takma kuzum bende sezeryan oldum 10 gun once inan ilk gun zor geldi bana ayaklarimi hissetmedim kendimi toplayamadim ama 8 9 saat sonra falan ayaga kalktim annem yuruttu ertesi gunu kendim kalktim ve dogum yaptigim gunden beri vermedim bebegimi kimsee altini falan kendim degistirdim simdi hic bisey olmamis gibi 10 gunluk olduk elbette eziyeti olucak hic emek olmadan yemek olur mu biz nasil yaslanicaz inan soyledikleri gibi olmuuo
0 oy
tarafından
herkesin dogumu ffarklidir canim benimde zordu seseryan oldum ama bir gun bile yatmadim. bebek bakmak zor evet benim bebegim kusan bebek gazli bebek oldugu iicin cok zorlanıyorum yalniz bbirakamiyorum gazli oldugu iicin alisti kucaga hep dibimde olsun istiyor odadan cikinca agliyor bir is yapamiuorum ama kuzenimin bebegi duran bebek el isi yapip satiyor insallah dodogumun kolay olur ve bebegin gazsiz bebek olur
0 oy
(99 puan) tarafından
İnsanlar kötü doğum anılarını özellikle hamilelerin yanında anlatmaya o kadar meraklı oluyorlar ki.. gerçi sadece doğum da değil.. ertesi gün ameliyata girecek adamın yanında ameliyatta başa gelebilecek olumsuzlukları da ballandıra ballandıra anlatıyorlar mesela, ya da ne bileyim, çocuğu grip olan kadının yanında da tanıdığının tanıdığının çocuğunun grip diye başlayan başka hastalığını da.. seviyoruz olumsuz olayları kullanarak dikkat çekmeyi milletçe..

Sabretmek çok zor ama, bi şekilde susturmak lazım o insanları.. zamanında önüne geçilmediğinde bi de anlatılanların dozu giderek artıyor..
0 oy
tarafından
Bnde aynilarini dedim sancidan ölmek istiyor o an insan. Evet doğunca ağlıyor susmuyor yemeğe bakamiyorsn temizlik desen aynı. Bugün bn odadan odaya gotrudm çocuğu temizlik yaptım zor yanı
0 oy
(368 puan) tarafından

Bazilarida nazar değmesin diye oyle diyo benim.bebegimde usluysa mesela ayy hep agliyo cok yaramaz fln diyorum ki nazar değmesin :)

0 oy
(355 puan) tarafından
Tek basima hic tanimadqim bi sehirdeyim ailemden kimse yok yanimda esimin ailesininde o donmde kaynimin duqunu wardi herkes kendi derdindeydi.. Yuksek tansiyondan 15qun hast yattim son qunlerde protein kacaqi wardi die 37.haftamda doguma alindim hic acilmam we sancim yoktu. Suni sanci werildi 6saat sancim oldu ama acilmam olmadi sonra alttan muane ile 6 saatin sonunda catimin dar olduqunu anladi we sezaryana alinmaya karar werdim. Sabahin 8inden aksamin 6si olmustu ben bitmistim artik we surekli tansiyonum yukseliordu habire alfamet weriyorlardi sonunda ameliyata alindim 6bucukta belden uyusturuldum we kndimdeydim yni ameliyat ortasinda surekli alfemet werildiqi icin tansiyonum bi anda 5e dustu we aqzimdan kan qeldi belki 5saniyelik biseydi ama o an ölüceqimi dusundum... Sonra hemn iqne falan wuruldu kendime qeldim o an bebeqimin aqlama sesini duydum hemen qoturduler 37haftalikti cunku o an ameliyatta olduqumu unuttum bebeqimi nereye qoturuorsunuz die aqlamaya basladim neyse ameliyattan cikip yataqa qectim 2saat sonra bebeqim qeldi yanima.. Kaynanam yanima qelmisti hemsire geldi qece 2qibi kalkip yurumelisin dedi uzerini giy dedi kendi uzerimi kndim qiydim hastanenin kolidorunda tek basima yurudum sabh 8de kendi isteql ile taburcu oldum cunku 15qun yatmistim hastanede cok bunalmistim. Eve qeldim kaynanm sadece 5qun icin qelip kahwalti weriordu qidiordu aksam yemk qetiriordu cnku bi yandan qelinin ceyizi qeliordu duqun wardi yani snra zaten 3.qun kndim bulasik yikadim 7.qun bebeqim sarilik oldu hastaneye qittim derken bebeqimede tek basima bakiorum ewimide tek basima temizliorum tabiki bebek yani qece uyandiqida oluyor saatlerde aqladqi sancilandqi da oluor ama ben her uyudunda bi isimi yapuorm cok sukur... Oqlum 3bucuk aylik oldu teyzesi rabbim saqlikla dogurmayi nasip etsin
0 oy
(759 puan) tarafından
Canim benim daha dogumuma var etrafindakiler cok zor filan die anlatip psikolojimi bozduklarinda bende cennet annelerin ayakalarinin altinda bedavadan olmuyo diyorum anlamla konustugumda rahatliyorum ablam normal dogum yapti ve dedigi tek sey sadece o an sanci hissediyosun kafasi ciktiktan sonra pamuk gibi oluyosun ve dogumdan cikip her isini kendi yapti kimseden en ufak yardim almadan insallah bizlerinkide boyle kolay gecer 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 340 göst.
7 Nisan 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 571 göst.
19 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Berfingok (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 303 göst.
15 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 362 göst.