0 oy
879 göst.
Diğer kategorisinde (15 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar bugun kapıma 2 kadın geldi eli yüzü düzgün bunların bi yakınlarının bebeği olmuyormuş hep düşük yapıyormuş o yuzden 40 kapıdan 40 eşya topluyoruz dediler bebeğin varsa onunda ufak bi eşyası olabilir dediler abla yardım et sende dilenci degiliz falan bende dayanamadım bebeğimin küçülen bi çorabını verdim Allah razı olsun diye gittiler sonra aklıma takıldı korktum  bilmiyorum çünkü hiç duymadim siz duydunuzmu böyle bişey 

24 Cevaplar

+2 oy
(516 puan) tarafından
Ya kizlar yorumlari okudum yok nuska yok büyü vs yazmissiniz nolur bana cvo yazin bukadin iyi niyetiyle vermiş dimi ve Elhamdülillah müslümaniz Allaha inancimiz sonsuz dimi peki sonsuzsa Allahin küçücük  bebegi koruyacagini düşünmüyomusun Allah görmüyormu ne niyetle istediklerini ve bu kadının ne niyetle verdigini ben olsam bende verirdim sonucya ne niyetle verdigim belli Allahta görüyor. Gerçekten kizmayin ama bazen çok sacmaliyosunuz çok Allah ne derse o olur birakin bu büyü nuska islerini ya Allaha inanan insan güvenen insam bunlara inanmaz acik ve net.
(346 puan) tarafından
aradigimmm yorummm bu isteeeee ..abartmasinlar kadini psikoljikmen mahf ettiniz bi coraptan nolur sank8.... bnm kuzenimde cocuklari engelli doguyodu sonra dua etti saqlikli olursa 7 sene bn elbise kndi paramla almayacam diye baskalarindan istiyecm ve bebegi saqlikli dogdu..
(15 puan) tarafından
Bebeğim saat 9 da uyudu şimdi saat 2 oluyor ve ben psikolojik olarak bu saate kadar nefesini kontrol ettim nekadar saçma dimi kendime gülsemde engel olamıyorum cahil değilim inançsız hiç değilim ama anneyimm
(516 puan) tarafından
Canim Allah aşkına yat uyu bakma sen burdakilere yaa. Bebegine hicbbirsey olmaz dua et yat uyu aklına kötü birsey getirme hem kim neden senin bebeğine büyü kötülük yapsın hem o corap ona ait birsey deil sen tirnagini vermemissin sacini vermemissin disarda satilan bir corap bu. Batıl inanclar bunlar madem büyüyle nuskayla herseyi elde  edebiliyoruz haşa Allaha neden inanıyoruz. Yat uyu bi güzel
(346 puan) tarafından
hic takmA kafana ve uyu sutun azalir uykusz kalirsannn ... bizim buralarda oluyo boyle seyler ve korkmaaa diyarbakirliyimm ben ... bi corap verdin diye seni mahf ettiler  bebisini Allah a emanet et ... emin ol belki bizde onlarin yerinde olabilirdik bebegimiz olmasa deqil 40 400kapida gezerdikkk ... mecbur kalmis sende onu geri cevirmemissn Allah hayrini kabul etsinn
(15 puan) tarafından
Sagolun nekadar herşeyin farkindada olsa etkileniyor insan siz yüreğimi ferahlattiniz tekrar sağolun aklınızla yüreğinizle çok yaşayın ihtiyaç büyük ;)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben duymadım ama aslaaa ve aslaaa bebegimin kıyafetini vermezdim..  Kim senin niyetini bilemiyorsun kötü yola bile kullanıyorlar okuyup üfleyip o kiyafetle neler ediyolar.  Rabbim korusun da 
(15 puan) tarafından
Deme öyle Allah korusun benimde sonradan aklıma geldi hiç kötü bişey geçmedi başta içimden yardım için zaten küçülen kiyafetlerini veriyordum ihtiyaç sahiplerine ozaman onlarda bisey yapabilir diyemi dusunmeliyim
tarafından
Deme öylesi yok. Soruyosan yorumada açık olacaksın.  Ben vermezdim sen kime verirsen ver
tarafından
Yardım amaclı elbette verirdim para verirdim sadece
(15 puan) tarafından
Yok canım yoruma açığım sert bi şekilde demedim
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Ben öyle bişi duymuştm
(15 puan) tarafından
Varmi yani böyle bişey
0 oy
tarafından
Çok garip hiç duymadım acaba yardıma ihtiyacı vardı da söylemeye mi utandi
(15 puan) tarafından
Para istemiyorum dedi
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Hiç duymadım ilginç :ermm:

0 oy
(3,446 puan) tarafından
Çocuğu olmayan bir komusmuz için 40 hamilrden bişey toplamışlar di ama para mi eşya mı bilmiyorum
0 oy
tarafından
Ben inanmam boyle seyleride bilmiyorum inanmam gerekiyormu ama batıl geliyor hepsi. 

Keske vermeseydin ya birseu sordunmu ne konustular
tarafından
Tanimadigin kimseye kapini acma bence kitle. Zaten evine gelen haberli gelir
(15 puan) tarafından
Yanı bende onların inancıdır dedim geçtim çok zor durumda abla dilenci degiliz parada istemiyoruz falan dediler
tarafından
İnan ben zile basilsa bile kalkip acmiyorum cunku kimse gelmiyor bana zaten birde. belki kotu niyetle gelmemierdir korkmada. Bu hic olmicak anlamina gelmez sen yinede bilmedigine kapiyi acma
(15 puan) tarafından
Bekledigim vardı o geldi sandım açtım birden dikkat ederim normalde saf anıma denk geldi
0 oy
(28 puan) tarafından
Ben dua toplanıyor diye biliyordum bence sen kızını sürekli oku ne olur ne olmaz belki dogru dur belki yanlış bilemeyiz rabbim isteyen herkese nasip etsin 
0 oy
tarafından

Annemde ablam icin 40 kapidan para topladi altin anahtar kolye aldi o kolyeyi alanin evi olurmus 

tarafından
Nasil yani
(289 puan) tarafından
Bende duymuştum bunu
tarafından
Ne bilim bi gr lik ufak bi anahtar seklinde altin kolye 40 kapidan para topluyo ustune kendide bi miktar koyuyo ama topladigi miktari bilmemesi lazimmis oyle aliyo iste o kolyeyi takanin evi olurmus
(996 puan) tarafından
Oldu mu peki
tarafından
Oldu ama ondan mi oldu bilemem  :))))
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Ya belki de o niyetle gelmişlerdir hiç duymadım .

Amaaa ben korkardım evimden birşey vermeye hele de bebegmnkini devir kötü insanlar devirden de kötü...
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Vallaha vermezdim ben korkardim yaa belki muska yapan insanlar
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Öyle şeyler için pirinç toplarlar normalde

Bunu ilk kez duydum... insan korkuyor yaa ne bileyim.. senin hamile.olduğunu falan nerden biliyorlar.. ya da çocuğunun olduğunu
0 oy
(648 puan) tarafından
Ay ben olsam vermem valla bebeğimin kıyafetini.İyi cesaret seninki
(15 puan) tarafından
Hiç düşünemedim yani diyorumya ihtiyaç sahiplerinede verdim hep eşyalarını ozamanda bisey yapabilirlermi onlara öylemi düşünmeliyim artık
0 oy
tarafından
Hurafe hurafe seyler ya 
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Duydum cnm noyle bisi yapiyolar nekadar dogru nejadar yanlis bilmiyorum ama
(15 puan) tarafından
Korkmayim dimi
0 oy
(60 puan) tarafından
Evet canım var öyle yapanlar önceden kadının birinin bebeği olmuyormuş rüyasında 40 tane eşya topladigini görmüş ida toplamış ve bebeği dünyaya sağlıkla gelmiş :)
(15 puan) tarafından
Umarım böyle biseye inanıp gelmişlerdir bebegime bisey yaparlarsa diye korktum ben
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Bende duydum canm bekarken annemin de kapısına gelmişti
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım o an içinden geçmiy vermişsin bebek konusu cok hasas bir durum insanlar çaresizlikten çareyi nerede bulacaklarını bilmiyorlar. Artık vermişsin. Ama içinde ukte taldıysa endişelendiysen bir,hayır yap dua al kazadan beladan korunlak için sadaka ver.
0 oy
tarafından
Evwt canım bende duydum hatta gördüm bizim burda da o evden renkli ip alirlar başka başka demek diğer yöreler de
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Var canım öyle bı âdet 40 kapıdan topluyor duası var onu yapıyorlar bebek tutunsun diye

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 216 göst.
0 oy
1 cevap 87 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Eminekarakas (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 133 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Efe almaz (3 puan) tarafından soruldu

380,141 soru

11,379,920 cevap

34,869 kullanıcı