0 oy
957 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (716 puan) tarafından

Çok utaniyorum ama mecburum kimseye soramıyorum. Zaten sizde cevap verince postumu silicem. Ilk dogumumdu kızlar ve doğumdan sonra ilk kez o iş oldu sınır eşim içime boşaldı. 8ay boyunca hiç korunmamamiza rağmen olmuyordu bebek 8 aydan sonra oldu. O yüzden korunma yöntemlerini bilmiyorum. Ve şuan çok korkuyorum hemen hamile kalır miyim ve ne yapmam gerek eşime bırakmak istemiyorum. Içime boşalınca hemen lavaboya gittim. Ama yine de çok korkuyorum. Süt koruyor gibi birşey duymuştum o doğru mu sizce korkudan soru üstüne soru sordum kuşata bakmayın beni de mazur görün lütfen şimdiden teşekkürler :ermm:

17 Cevaplar

0 oy
tarafından

En iyisi hemen git spiral takıl canım yoksa başka çaresi yok erkekler anlamıyor ki ne kadar ýapma desende :'(

(716 puan) tarafından
Sprail için adet olmak gerek miyor mu
tarafından
Spiral için öncelik adetli olmak ama kadın doğumcuyla yada aile planlamasıyla görüşüp taktırmak istediğini söylersen test yapıyorlar gebelik yoksa takıyorlar..ben de 2 aylıkken taktırdım hiç adet olmamıştım test yaptılar
tarafından
Adetsizken acı oldu mu canım
tarafından
Biraz oluyor..sonuçta adetliyken rahim genişliyor daha kolay ağrısız oluyor ama benimki yine de fazla acımadı az bir kanama oldu sonra geçti..1 hafta ilişki yasak zaten..bebeğim 7 aylık halen de adet olamadım
-Reklam-
0 oy
(201 puan) tarafından
Sut korumaz yumurtlama doneminde degilseniz olma ihtimali dusuk ama bundan sonrasi icin dikkatli olabilirsiniz geri cekilmede cozum degil esiniz korunsun en azindan
(716 puan) tarafından
Yumurtlama döneminden haberim yok çünkü daha hiç adet olmadım 2 ay oldu doğum yapalı
0 oy
tarafından
Süt korur diyorlar ama bence yanlış hamile kalan çok öyle. Istemiyorsan ya iğne ya hap ya da spiral taktir geri çekilme güvenilir değil hele erkekler hiç ciddiye almıyorlar bu konuyu maalesef ki
(716 puan) tarafından
O yüzden eşime bırakmak istemiyorum. Sandıklarından sadece sprail hakkında bilgim var oda adet olmam gerekmiyor mu
tarafından
Hayir csnim adet olmadanda takılıyor bende taktirdim
(716 puan) tarafından
Aa benim kaç yengem annem kim taktirdiysa hemen adetliyken mi adet bittikten ertesi gün mu ne çağırıyordu doktor
0 oy
tarafından
Süt korumaz canım hamile kalman çok yüksek bi olasılık hap kullanabilirisn 3 aylık iğneler var spiral taktirabilirsin korunma yöntemleri bunlar aklıma gelen 
(716 puan) tarafından
Hap ve iğneyi anlatır mısın. Sprail için adet olmak gerekir diye biliyorum ki daha adet olmadim
0 oy
(571 puan) tarafından
Canım çok tehlikeli olmuş bu boşalmadan bile zevk suyundan sperm gecio öyle hamile kalan bile var ya ah kuzum eğer hamilelik istiyorsan RABBİİM VERSİN AMA İSTRMİYORSAN İSİN YAŞ GİBİ
(571 puan) tarafından
Ah kuzum RABBİM YARDİMCİN OLSN BİDE İKİ AY OLMUS VE HAMİLE KALMAYA COK YATKİN SUAN VUCUDUN BE KUZUM
(716 puan) tarafından
Hemen lavaboya koştum inşallah kalmamıştır:( e olursa adette olmuyorum nasıl anlarım ki
(571 puan) tarafından
Ben afedersin boşalmamasına ragmen hemen koşuyorum kuzum hemende duş aliyorm
(716 puan) tarafından
Bende duş aldım hemen. Allahım inşallah olmamıştır nolur dua et bana abla
(571 puan) tarafından
RABBİM YARDİMCİN OLSN KUZUM İNSALLAH yoktur deme RABBİM İSTEYENE VER DE
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Sut koruyor diye bişey yok kuzum yeni doğum yapmisin kalma ihtimalin yuksek
(716 puan) tarafından
Daha adet olmadım olasılık düşmez mi çok korktum şimdi:(
(6,136 puan) tarafından
Valla benim tanıdığım çok 40 çıktığı gün hamile kalan
Ertesi günü hapı al reçetesiz
(716 puan) tarafından
Isim verebilir mısın işe yarıyor demi
(6,136 puan) tarafından
Ismini cismini bilmem hiç kullanmadım ama eczaneye ertesi gün hapı dersen verirler ama bildiğim kadarıyla ilişkinin ertesi günü kullanacaksın namini çok duydum
(716 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
(8 puan) tarafından
Süt 2 ay koruyor diye biliyorum ama sonrasında hormonlar azaldığı icin korumazmis
(716 puan) tarafından
Benimde yeni 2 ay oldu Allahım inşallah olmaz bebeğim daha minicik ben ona nasıl kıyarım
0 oy
tarafından
Ertesi gün hapı var onu al eczaneden iç cnm 
(716 puan) tarafından
Reçetesiz veriliyor mu
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Halamın kızıda süt koruyor die aynı seyi yapmıs. Süt koruyor diyor. Halam kızına kızım sen adet olmadın mı daha die soruyor süt koruyor cocuk emziriyorum görmüyor ustun diyor. Halam test alıyor iki cizgi cıkıyor. Yarısı gün doktora gidiyor gözün aydın kızın olacak diyorlar. Meger 40 içinde hamile kalmıs. Küçük cocuk 6 aylıkken karnındaki bebek 5 aylık ıs. Hamile oldugunu hiç anlamamış. Ben dogum dan sonra saglık ocagına gittiğimde oradaki doktor bana yasmin kullan demişti o ilacı kullandım. 14 sene boyunca. Ne zaman bıraktım ilacı o zaman hamile kaldım
(1,713 puan) tarafından
Eczaneden alabiliyorsun. Hem hiç kilo aldırmıyor. Diğer dogum kontrol ilaclar cok kilo aldırıyor
(716 puan) tarafından
Tamam canım çok sagol
(1,713 puan) tarafından
Eger cocuk istemiyorsan ella die ertesi gün ilacı var 60 tl olması lazım. 72 saat gecerliliği var. Aklınızda bulunsun
(716 puan) tarafından
Ella ve yasminin arasında ki fark ne ki
(1,713 puan) tarafından
Ella ertesi gün ilacı. Yani korunmanızda süphe duyuyorsan ella hamileliği engelliyor ve bir kere içiyorsun. Yasmin dogum kontrol hapı içinde 21 tane var günlük kullanıyorsun. Mesajla ilişki oldu kendinden süphe duyuyorsun ellayı kullandıgı zaman 72 saat boyunca etki yapıyor. Yani hamile kalmanı engelliyor
0 oy
tarafından
Esin gene mi çocuk istiyor
(716 puan) tarafından
Istiyor ama bu kadar erken değil tabiki.ki zaten onun veya benim istemem benim için önemli değil valla önemli olan bebeğim. Onu büyütmeden istemiyorum bir bebek daha gelirse ister istemez ona olan ilgi azalır bunu bebegime yapamam ona kıyamam.
tarafından
Esin bunları hiç düşünmüyor anlaşılan
(716 puan) tarafından
Hiç konuşmadık ki hani korunmak gerek falan. Bende bilmediğimden ki bide hiç korunma olmadığı halde 8ay olmadı bu kadar kolay olacağını düşünemedim pek üstünde durmadım ama sonradan öğrenince araştırınca korktum:(
tarafından
ben ne olursa olsun korunurdum ya millet spralle hamile kalıyor çok tehlikeli
0 oy
(3,163 puan) tarafından
Canim yarin eczaneden ella diye bi ilac al o hamile olacakdanda engeller
(716 puan) tarafından
Yasmin mi iyi senin dediğin mi
(3,163 puan) tarafından
Onu bilemem kuzum
(716 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
(79 puan) tarafından
Yasmin ise yaramaz canim dogum kontrol hapi o bi onceki gun icin etki uapmaz senin suan gecmisteki iliskin icin kullanman gereken ella adinda ilac ama sonra yasmin kullanabilirsin hergun iciyorsun koruyuculugu yulsek fiyataid en yuksek olan o
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Cnm bnm eğer bugün oldu ise ertesi gün hapı al.şansa bırakma bebeğin de kucukms eczane bilir galiba bn hiç kullanmadım ama duydum işe yarıyorms
0 oy
(335 puan) tarafından
Süt korumuyor valla. Ben emzirirken hamile kaldım gerçi o ilk 3 ay için geçerli diyenler var ama sonumççta ben denedim ve hamile kaldım. 
0 oy
tarafından
Hayir utanılacak bişey yok. Ama buna net bi cevap da yok hamile  kalirsin desem olmaz kalmazsin desem olmaz. eşinin  o zaman gönderdiği  spermin  gucune bağlı hakkinda hayırlısı olsun canım 
0 oy
tarafından
Süt korumuyor canım. Ertesi gün hapı diye bişey duymuştum ondan kullanabilirisn bı araştır netten bak istersen tabi bugün olduysa 
0 oy
(151 puan) tarafından
Kimse dememis ben diyim canım ertesi gun hapini emziriyorsan asla icemezsin. İcerden emzirmeye belli bir sure sira vermen lazim netten arastir muhakkak. Sut de dogumdan sonra henuz adet olmamisken korur adet olursan korumaz bir doktor aciklama yapmisti hormonlarla ilgili. 
0 oy
(701 puan) tarafından
Sabah doktora.hit ertesi gün hapı icsem bişey olur mu diye sor iç bir ay sonra da git spiral taktir 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 880 göst.
0 oy
6 cevap 672 göst.
26 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde Nur Tunç (66 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 182 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hayattelasi (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 432 göst.
9 Ocak 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu