0 oy
526 göst.
Aile kategorisinde (535 puan) tarafından
Mesela haftada 1 gun kahvaltiyi hazirlayip bizi uyandırsinlar

Kirli kiyafetlerini kirli sepetine atsinlar

Yemek yedikten sonra kendi tabağını lavaboya koysunlar

Cocuklarini oyuncak olarak degilde kendi cocuklari olarak gorsunler iki oynayip birakmasinlar

Arada bize yoruldun hayatim otur sen diyip 2 kahve yapsinlar 

Herşeyi bize yukleyip niye bu kadar sinirlisin demesinler mesela

28 Cevaplar

0 oy
tarafından

Kendi tabağını lavaboya koysunlar derken ☺

(535 puan) tarafından
Benim koca yemegini yer masadan kalkar bari tabagini lavaboya koy derim ;) o o demek oluyor :)
tarafından
He kız Allah iyiliğini versin bende diğer lavabo anladım :)

MaLesef erkeklerde öyle bir düşünce yok , kadına bir günlüğüne yardım edelim el atalım uzatalım yada kadının halinden anlayalim diye bir düşünce yok , çok iyi hoş dedin ama maalesef
(535 puan) tarafından
Oyle valla cogu oyle sanrım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla hepsinide yapıyor kahve tarifim eşimden aşçıdır kendisi eve gelince çocuklar benden bisey istemezler açlarsa su isterlerse babalarından ister oda yapar yataga yatırır üzerlerini örter öper dua ettirir uyutur bende ohhh keyfim tek sorun hemen sinirlenir hemen sakinleşir 
(535 puan) tarafından
Ayy masallah diyim valla bebis olduktan sonra yoruluyorum ne oglumuzla dogru duzgun ilgileniyor ne yardim ediyor
tarafından
Aynen yoruluyoruz bende 3 tane var 2 onda bebek bende 8 yıllık evliyim kirli kıyafetlerini kaldırmamışımdır sepete atar benden duzenli
0 oy
tarafından
Ben inan ki hicbirini beklemiyorum saygi gostersin yeter.
(535 puan) tarafından
En onemlisi o
0 oy
tarafından

Benimki kahvalti hazirlamaz 

Ben evin islerini yapinca kendimi duşa atarim hemen ciktigimda üzerimi giyerken kahve yapar gel az dinlen der 

Kıyafetleri kirli sebetine attirmak elinde sürekli sürekli inkaz edin düseliyor benimki artik atıyor toparladı  uyarida bulunun 

Cocuk daha dogmadi o ne olur bilemen 

Yedigi tabagi kaldirmaz ama kurarken yardım eder Özellikle dısardan geldiysek veya birşey yapmis yorgunsam 

(535 puan) tarafından
Valla onceden zoruma gitmezdi bunlar ama cocuk olunca insan yoruluyor ufacik bir yardim istiyor
0 oy
(481 puan) tarafından
Bir güler yüz gösterse, bir tatlı söz söylese yeter diyen o kadar çok kadın var ki...bu kadar yazdığın maddeler hayal gibi 
(535 puan) tarafından
Aslinda bunlarda o kadar zor degil ama dediğinde haklisin kadinlar evde hizmetci olarak goruluyor resmen bi guler yuze hasret
0 oy
(89 puan) tarafından

Sevgili koca, bir kadına eğer psikolojik olarak arkandayım mesajını verebilirsen, kadın ne kahve bekler ne destek :)) adamların bir kısmı kadınları yalnız bırakıyor evlilikte mental olarak, bazıları ailesinin önünde ezdiriyor, bazıları kadına ekstra çocuk oluyor. Arkandayım mesajını karısına ve çevresine verebilen erkeğin karısının mutsuz olma ihtimali neredeyse yok. Uça uça yapar ev işini de, hizmeti de. Hayatın getireceği oumsuzluklar haricinde. 

Ha bu demek değil ki kadınlar sütten çıkma ak kaşık, evliliği yarış ve güç haline getiren kadınlar da var. 
(535 puan) tarafından
Evlilik 2 kisilik sorumluluk bence herkesin sorumluluklari var 3. Kisileri cok fazla dahil  etmemek lazim
(327 puan) tarafından
alkisliyorum.............
(89 puan) tarafından
Evet bence de, her kim ki 3.kişiyi dahil eder, problemleri bitmez, tecrübe ile sabit işte. Maşallah ama zaten toplumda bayılırlar bizde, herkes dahil olsun fikir beyan etsin, bir de kendi dediğini kabul ettirsin. Biz kadın olarak eşimizin ailesine ayar çekecek değiliz mesela adamın kendinin bizi arkamızda durması lazım.
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Bunların hepsini eşim yapıyor Allah razı olsun 

Bizim de sorunumuz beni anlamıyor 

Sulalecek umursamazlar 
(535 puan) tarafından
O da zor
0 oy
(964 puan) tarafından
Sanırım bütün bunları yapan bir kocam var. Ama bizim sorunlar bu kadar basit değil.  Daha büyük daha dev gibi daha gerçekçi sorunlarımız var malesef. Keşke bunlar kadar aşılması kolay sorunlarımız olsaydı 
(535 puan) tarafından
Hayat sartlari zor umarim en yakin zamanda sorunlarinizi halledebilirsiniz
(964 puan) tarafından
İnşallah ❤
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Rabbime bin şükür hepsini yapar benim esim :)) bazen beni yatirir girer mutfaga pudingli pasta bile yaparr , e tabi kimse 4 4 luk degil ama en buyuk yardimcimdir esim 
(535 puan) tarafından
Tabi bizde mukemmel degiliz masallah esinede
(2,020 puan) tarafından
Ama yeri geliyor o da ben de üşeniyorum vallahi :) sonra amaaaan diyorum bidaha mi gelcez dunyaya evi oyle birakip çıkıp geziyoruz , rahat ol kasma kiz kendinii iş her zaman yapilir al esini cocugunu cik gezz, bazen bizim oyle zamanlarimiz oluyor ki uaenip cikiyoruz mesela pazar gunu oglen disari doya doya geziyoz aksam geliyoz ben supuruyorum esim camasir atiyor makineye bosversenee :)
0 oy
(255 puan) tarafından
Bi çoğu bizde var. Eşimin annesi erken vefat ettiği için onlar hep kendileri yapmış 10 yıl kadarda bekar evi yaşamış o yzden her konuda bana çok yardımcı olur. 
(535 puan) tarafından
Basi sagolsun esine Allah sizlere uzun ömür versin
(255 puan) tarafından
Amin saolun. Allah sevdiklerimizi bize bağışlasın
0 oy
tarafından
Hakkını yiyememm eşim tamda anlattığın gibi şükür ❤
(535 puan) tarafından
Masallah diyelim
tarafından
Allah razı olsun
Hasta olurum bakar benim evladıma kendi evladı gibi bakıyor hamileyim elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmaz el üstünde tutar ❤ akşamları eve gelir sofrayı toplar çay koyar çlcuklarla ilgilenir gezdirir bazen kafa dinlemek isterim anlar halden başbaşa kalmak isterim zaman çoğaltır vakit ayırır yorgun olsa bile herkesin derdine derman olur bi tek bana değil ailesine de öyle çünkü bütün yük onda bazen üzülüyorum çok şey istesiğümi düşündüğüm de dile getiririm
Bana sakın öyle deme beni iş yormaz senin bi lafın benim belimi kırar ben sizler için yaşıyorum çalışıyorum der sen bana sevgi dolu bak ben herşeyi omzuma alırım yeterki siz mutlu olun der ALLAHIM ONDAN RAZI OLSUN ❤ o iyiki var ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN ❤
(535 puan) tarafından
Amin canim Allah huzurunuzu bozmasin
tarafından
Amin aminnnnn cümlemizin yuvasına Allah huzur mıtluluk nasip etsin inşallah
0 oy
(452 puan) tarafından

valla hakkını yemiyim senin anlattığının hepsini yapıyor çok şükür ALLAH razı olsun eşimden <3

(535 puan) tarafından
Masallah sizin esinizede
0 oy
(36 puan) tarafından

AHH ahh bunların hepsini ilk eğlendiğimiz iki sene boyunca yaptı ne zaman ki doğum yaptım daha çok ihtiyacım oldu adam değişti. Hiç birini yapmaz oldu:(

(535 puan) tarafından
Daha biz evleneli 1 buck sene oldu hic gormedim
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Ev hanımıysan eğer oda senden git çalış akşama kadar para getr derse kimse kusura bakmasın ev hanımı olup eşinden hizmet bekleyen kadınlar çok bencil ev hanımlığı kadar rahat kolay bişy yok çalıştığım zamanla çalışmadğm zaman arasında o kadar fark varki inanılmaz rahatm şuan çalışan bayanın işi zor ama bi ev hanımı kesinlikle çok rahat
(535 puan) tarafından
Şuan bebekten dolayi evdeyim ama ise donecem yakinda yani katılmiyorum dusuncenize gitsin bulaşıgi yikasin demiyorum ki kendi tabagini lavaboya koysun diyorum hayat müşterek eşler birbirine destek olmali
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Haha benim eşim de yapar sap olsun çok yardmcı olur bana kaynanam da yapma oğlum o karının görevi der
(535 puan) tarafından
Al iste o da bi degisik
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Kahveyi yapar sofrayı da toplar. Duşa girdikten sonra banyoyu yıkayıp kıyafetlerini makinanin içine de koyar kahvaltı hazırlamaz ama çay demler sabahları:D çok şükür çocuk kısmına daha gecmedik bacim
(535 puan) tarafından
Oda güzel kahvaltidan vazgeçiyorum cayimi doldursa yeter sanirm :)
(2,575 puan) tarafından
Evde kız olmayinca bide evin en küçük oğlu olunca kaynanadan bana gelen en iyi jest bu sanirim. Börek bile açar kız
0 oy
(530 puan) tarafından
Kocamla aram biraz kötü bu aralar ama hakkını yemek istemem . Evi de süpürür ortayı da kaldırır evimiz sobalı sobayı da yakar külünü de alıyor yardımcı oluyor yani her konuda 
(535 puan) tarafından
En yakin zamanda araniz duzelir insallah
0 oy
(636 puan) tarafından

Bunların hepsini hatta daha fazlasını eşim yapıyor. Allah başımdan eksik etmesin <3

(535 puan) tarafından
Masallah sizede
0 oy
(2,596 puan) tarafından

Ayyy bi tuhaf oldum düşününce :)

(535 puan) tarafından
Haha aslinda cok basit ama cok mutlu edecek seyler
0 oy
(4,545 puan) tarafından
Valla ben onları da istemiyorum biraz ilgi göstersin yeter 
(535 puan) tarafından
Insallah bunlari da  yapar ilgi de gosterir