0 oy
1,229 göst.
Diğer kategorisinde (278 puan) tarafından
Arkadaslar bana bisiler onerin nolur iki gun once dogum yaptm ama hala buyuk abdestimi yapamiyom 7 dikisim var ebe kabiz olma dedi hep sivi seyler tuketyom corba su meyve sulari baska bisi yemiyom napsam bu kabizliktan kurtulurum ikinirsam dikislerm patlarmi acaba

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bnde dogumun 7.gununde kabız oldm acile gttm lavman verdiler. Yoksa disikisletim patlardi sende al eczaneden 
(278 puan) tarafından
Lavman nedir canm
tarafından
Biliyor msn canım . Makattan veriliyor sıvı gibi bsy
-Reklam-
0 oy
(2,865 puan) tarafından
Bol kayısı ve kayısı hoşafı tüket bende hamileyim zaman zaman yaşıyorum bu sorunu hatta sabahları tereyağı sürüyorum ekmeğe balla beraber öyle yiyorum faydası oluyor baya
(278 puan) tarafından
:)) ay alemsin kiz
(278 puan) tarafından
Dikislerden dolayi ekmek tuketmeyin dedi ama ekmek tuketebilyomuyuz ben hic doymuyom hep corba icyom
(2,931 puan) tarafından
Bende normalde hemoroid var sezaryen oldum icim aciyodu sanki ic dikislerim aciliyo gibi hissediyordum. Bol yürü su ic ben klozette yapamiyorm nedense pskolojik sanirim alaturkaya oturdum zorla. İkinma sakin derin nefes al çocuk doğururken doğru ikinma var ya öyle nefes al ver tam gelmesini hissedersn o zamn hafif hafif ikin bu sirada karnina beline yanlarina masaj yap ben oyle geldim üstesinden
(141 puan) tarafından
Bende aynen öyle oldum :)
(2,865 puan) tarafından
Kahvaltılık tereyağlar var ya onlardan al bal ile beraber tüket canım bişi olmaz :) tereyağı biraz bol sür ekmeğe bak 30 dakikaya çıkıyorsun lavaboya
0 oy
(2,064 puan) tarafından
1kaşık zeytinyağı iç iyi geliyor 
(278 puan) tarafından
Suan evde zeytin yag yok bildigimiz siviyag icsek olmazmi esimde ben tekim cocukla zorlanirim diye brakip gidemiyo carsiya otobusle gidip alcak burda market filan yok bulundugum yerde
(2,064 puan) tarafından
Olmaz diye düşünüyorum
(278 puan) tarafından
Peki tskler basa gelen yapilir artk :(
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Kuru kayısı bulup hoşaf yap tanelerini de ye suyunu da iç canım ben hemen çıktım tuvalete onun sayesinde bir de kendini sıkma yaparken acır mı diye bende öyle yaptım öyle yaptıkça daha kötü oldum acımıcak orda dikiş yok de kendine ve rahatça yapmaya çalış inan hiç acımıyor bende 8 gün önce doğum yaptım
(278 puan) tarafından
Yani dikisin nerde oldugunuda bilmiyom ama aciyo komple dikisler bide ikinirsam patlar diye korkuyom ebe ikinmayin dedi bide onlari yedikten sonra ishal olrak cikyo demi yani hani hamilelikte tuketyomdum.once sert sonra ishal.olrak cikyoduda zorlanyodum ayni sekilde olursa baska yontemi deniyim
(12,854 puan) tarafından
Lavma yaptır en iyi çözüm o canım
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Ben dogum yapalı  37 gün oldu bende hala  var  3.5 litre su kayısı  zeytinyagı... ne yaptıysam geciremedim afedersin makatimdan kan geliyor artık o derece:getlost:

(278 puan) tarafından
Napcaz yaa bu dikisler iylesse ikinarak hallederizde dikisler zorluyo afedersin gaaz cikarirken bile kendimi skyom hele apsurufrken oksurruken off bu nedir yaa
(3,695 puan) tarafından
Benim dikişlerin iyileşti Allaha şükür ben doğumdan 10 gün sonra kabız oldum kuzum. Ama evet insan korkuyor doğumdan 2 gün sonraydı  su içerken boğazıma kaçtı bi anda öksürünce çok acımıştı  dikişlerim :))
(278 puan) tarafından
Brnm bugun ikinci gunum :( ne wc ye cikabilyom ne oksurebilyom ne apsurebilyom peki dikislerin iylestigini nasl anlicsz ya ben nerem dikildigini bile bilmiyom
(3,695 puan) tarafından
Valla ben taharetlenirken elime değiyordu canım 1 haftada fazla acısı kalmamıştı 18.gün tamamen düşmüştü dikislerim. Insallah sen de fazla zorlanmazsın
(278 puan) tarafından
İns yaa cok sizliyo akinti fazla yokta
0 oy
tarafından
Ayninsorun bendede var 1 ay oldu dogum yapali ne icsem ne yapsam cözüm olmuyor lavman bile kullandim zorlanmaktan dikislerim bir türlü iylesmiyor oturamiyorum bebegime bile oturarak süt veremiyorum bile ne yazikki :((
(278 puan) tarafından
Ay bende ayni canm oturamiyom diken ustunde oturur gibi yan yatyom baska turlu olmuyo bide fazla biside yemiyom dogumdan once kabizligim vardi zaten ve halada devam edyo dogum planli olsaydi keske kabizliga cozum bulur oype dogumu yapardm
tarafından
Vlla aynen öyle ama cözümü yok ne yazikki bir türlü cikamadim :((
0 oy
(351 puan) tarafından
Kabız diyebilmek için en az 3 gün tuvalete gitmemek gerek .. bence evham yapma yarını bekle
(278 puan) tarafından
Yok kiz benm dogumdan once basladi kabizlik yani 3 gunu gecti bile
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Lavman kullan canım bide tuvalete oturup ıkınma dikişin patlar ben 2 sefer altıma hasta bezi bağlayıp o beze yaptım tuvaletimi oturamadım çünkü. 
(278 puan) tarafından
Aynen ebe de oyle dedi ikinmayin fikisler patlar diye
0 oy
(471 puan) tarafından
Hurma ye bol su iç. Klozet varsa ayağının altına yüksek bise koy ayakların karnına kadar çıksın öyle çok rahat tuvaletin geliyor hemen yaparsın. Ayaklarının altını yükseltmen lazım. 
(278 puan) tarafından
İkinmadan yapabilsem keske ikinmak gerekyo ikinincada dikisler sizliyo
(471 puan) tarafından
İkinmazsin canım ayaklarını yukselttiginde ama bol su iç ve hurma ye
(278 puan) tarafından
Bide onu deniyim bakim
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Ben de yeni sezeryan oldugumda  3 gün büyük tuvaletimi  yapmadım korkudan ama hep sıvı şeyler tükettim  elemi falan yemedim 3. Günün sonunda artık çıktım tuvalete 
0 oy
(81 puan) tarafından
Sana ebe yine dikkat et demiş bana kimse dikkat et demedi ve ben kabız olmustum sonunda makat çatlağı oluştu ne günler geçirdim Allah yardımcın olsun
(16 puan) tarafından
Canim benim de aynı durum makatta catlak var geçmesi ne kadar gün aldı maffetti beni
(81 puan) tarafından
Bana mı sordunuz bilmiyorum ama 10 gün sürdü benim
(16 puan) tarafından
Tamamen geçiyor dimi . İlaç falan kullandınız mi naptiniz peki . Doktor bana bir hap birde krem verdi ama inşallah çabuk gecer
(81 puan) tarafından
Canım bana kocaman bir şişe ilaç verdi şurup onu içiyordum ve uyuşturucu krem vermişti tuvalet öncesi ve sonrası suruyordum hemen Fazla acı cekmiyordum  doğum yapalı 5 ay oldu dikkat ediyorum katı yememeye tekrar oluşabiliyor çünkü
(34 puan) tarafından
Uyuşturucu krem olarak ne vermişti doktor malum emziriyoruz ben de aynı acıyı cekiyorum
0 oy
(141 puan) tarafından
Canım ben her gün 1 kase kayısı hoşafı içtim. Afedersin ama her gün çıktım tuvalet e
(278 puan) tarafından
Aaa cok iyi bende az once koca tencerede yaptm bakalm ins ise yarar yaa
(141 puan) tarafından
İnşallah canım ama ihmal etme her gün 1 kase iç
0 oy
(128 puan) tarafından
Cnm bence papatya çayı iç çok iyi geliyor kabızlığa bide vbebegin emziriyorsan sütüne de geçer bebeğe de uyki yapar
(278 puan) tarafından
Onuda denerm ins faydasi olur
0 oy
(213 puan) tarafından
Kayisi hoşafi yap canim hem sutu arttiriyomus hemde sürer bagirsaklari gecmis olsun
(278 puan) tarafından
Aynem az once yaptm.hosafi bakalm artk ikinmak istiyom resmen agliyom yaa dikislerm.sizliyo
0 oy
(386 puan) tarafından
Bi tanıdığım kayısılı meyve suyu içmiş kabızlığı geçmiş hemen canım. Sabahları aç karna ıpılık su iç inşallah 
(386 puan) tarafından
Aynen canım ya gerçekten öyle. Basur nedir bilmezdim inan. Şimdi ise tekrar aynı acıları yaşamaktan korkuyorum. Çok acılı bişey yediğimde yada aşırı derecede kabız olduğumde üzerine oturamıyorum resmen. Doğumda inşallah dahada kötüleşmez
(278 puan) tarafından
Ay ben suan oturmaya hasretim valla hastaneden cikali 4 gun olmus korkudan silemiyom pecete degdirinc3 sgridan duramiyom mecbur hergun dus alyom
(386 puan) tarafından
Ah canım benim ya kantaron yağı iyi geliyor diyorlar sanki bi araştır al istersen
(278 puan) tarafından
Heryerde satilyomu canm o dedigin sey zeytin yag ic dediler ama oda mide bulandiryo ya
(386 puan) tarafından
Aktarda her yerde satılır canım. Banada doktorum günlük sabah zeytinyağı iç bir kaşık dedi benimde midem bulanır yapamam. Onun yerine ıpılık su içiyorum sabah kalkar kalkmaz. Çok faydası oluyor kabızlığıma. Bol su sıvı tüketmek lazım
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Canim her kesde oluyor dogumdan sora ilk haftalarda bol sivi tuket sulu yiycekler ye gecer inwallah
(278 puan) tarafından
Evt hergun iki uc bardak kayisi hosafi icyom.ama dogum sirasinda ikinirken basur olusmus o.gecmiyo.tuvaleti yaaprken yakiyo sadce

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 121 göst.
9 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Nar (872 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.
31 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 97 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eda34 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 160 göst.