0 oy
337 göst.
Diğer kategorisinde (855 puan) tarafından
Bebeği iri olup normal doğum yapan var mı

11 Cevaplar

0 oy
(4,040 puan) tarafından
Ben yaptım .....
(855 puan) tarafından
Kaç kilo doğdu zor oldu mu
(4,040 puan) tarafından
4.100 doğdu ***** doktor daha da kilo almasım diye sancılarım başlamadan beni çağırdı.  Hiç hiç zor olmadı zor olan şey suni sancıydı. Bi de bebek daha kapıya dayanmadığı için karnıma ayı gibi bi hemşire baskı uyguladı. Bebek doğarken çok ağrı hissetmedim o gerzekler yüzünden çile çektim. Keşke sancıları bekleseydim çok pişmanım. Keyfi yapılan sezeryan suni sancı işkenceden başka bişey değil. Büyük çocuk falan deyip korkmayın doktorlar hep büyük çocukları hastalıklıymış gibi gösterip korkutuyırlar yalan dolan. Sakın aldanmayın sancını bekle başka bi sıkıntın yoksa sezeryan olma sakın ha sakın
-Reklam-
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Yengem 4,900 kg doğurdu 
(855 puan) tarafından
Of çok zor olmamışmıdır yaa
(6,136 puan) tarafından
Simdi yengen iyi mi?
(2,119 puan) tarafından
Ondan sonra 3 tane doğurdu :)) Yeni değil yani.  Uzun sürmüştü sancısı ve doğumdan sonra odaya çıkarmadılar hemen. 6 7 saat bekletmişlerdi.
0 oy
tarafından
Kac kılo şuan cnm
(855 puan) tarafından
Şu an daha 29+5 im 1 hafta önde iri dedi doktor da ben sezeryan düşünüyorum ama
tarafından
39 haftalık 3800 doğurdum norml  neden sezaryan istiyorsn ki  ultrsn yanıltıyor eminol bnada 3400 demişlerdi dogurdm 3800
(855 puan) tarafından
Yok kuzum ya tek irilik için değil paniğim ben o acıları çekerken bayılırım felan
tarafından
Vlla Bn dogrsydm herkes doğurur cnm
(855 puan) tarafından
Ya doktorumun sezeryan çok rahatmış zaten hatalarıyla konuştum da iyiki sezeryan olmuşuz diyorlar hepsi
0 oy
tarafından
Benim bi tanıdığım yaptı 4.600 ile 
0 oy
tarafından
 çok zor ya iri bebeği normal yapmak
tarafından
İki doğumunda 4 kilonun üstündeydi hiçte zor olmadı neden öyle dediniz merak ettim
(855 puan) tarafından
Bayandan bayana değişiyordur herkes acıya dayanamaz ondan demiştir :)
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Benim kızımada iri dediler 39 haftada 3.700 dediler 3.500 kiloyla normal dogum yaptım 
0 oy
(984 puan) tarafından
4 kilo doğum yaptım 
0 oy
(12,510 puan) tarafından
Halam 3 ünde de iri bebek doğurdu 4.5-5 kg arasılardı
0 oy
tarafından
Ben varım canım ilk oğlumu 4.800 doğurdum ikinci oğlumu 4.250 doğurdum 
0 oy
(471 puan) tarafından
Yorumları okudum panigin varmış korkuyomussun. Herkes normal doğum yapacak değil ya. Bazı durumlardan dolayı sezeryan olunuyor panikte hafife alınacak bi durum değil. O doğum psikolojisini atlatamayan çok insan var. Bencede en doğru kararı vermişsin. İlk sezeryan kolay canım. Ben kordon dolanmasindan dolayı mecburi sezeryan oldum. Ve kaç saat suni sancı çektim. Emin ol o suni sancı sezeryandan çok çok daha zor. YapamicAksan kendine güvenin yoksa boşu boşuna iki doğumu çekme. Ben çok normal dogum yapmak istedim ama bi türlü işler düzgün gitmedi açılmam artmadi. Artık bebekte riske girecekti sezeryabi kabul ettim hiçte pişman olmadım. O halimle belki daha 1 gün suni sancı vereceklerdi dogmicakti.  Bebeğimi kaybetme durumum olabilirdi.  Sıkıntı yapma nasıl istiyorsan öyle doğur kimseyi dinleme 
(855 puan) tarafından
Aynen öyle sezeryan istiyorum bende linç yiyorum sezeryan deyince :) zaten o kadar da zor olmuyormuş ağrı kesicisi var kötü olursam bir gece daha yatarım hastanede
(471 puan) tarafından
Kız boşver sanki normal doğuran doğum yapıyor sezeryan doğum yapmıyor gibi bakıyorlar. Ya canım ilk sezeryanin çok ağrısı yok sana ve bebegine bakacak biri varsa 2 günde iyi olursun hiç merak etme. Sadece bol bol yürüyüş yap yatma sezeryandan sonra.
0 oy
(776 puan) tarafından
12 saat suni sanci aldim 2 gün de kendi sancimi cekmistim açılmadı bir türlü doktor zorladı falan ama yok kaldi 4 cm sonra doktorum onca cilemin ustune dediki o kadar normal yapmaya hazirdin belki duzrlit dedim zaten riskli rahim agzin geride ve ***** cocuk sıkısabilir hop sezeryan hirsimdan sabaha kadar ağladım 3.500 dedi 2800 dogdu oğlum iki büklüm o cocugu kucaginda taşı emzirmek iskenceydi cok acidi dikişlerim hic oturmadim yatmadim çünkü odem yapmış bir de patlattim enfeksiyin kaptı ev taşıdım  keske elimde olsaydı asla sezeryan yapmazdım 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 148 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Kekik4 (2,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 622 göst.
0 oy
5 cevap 367 göst.
20 Mart 2019 Diğer kategorisinde Ayse sultan (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 62 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu