0 oy
730 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (37 puan) tarafından
Küçük bir  bebeğim var aklıma hep o geliyor. 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yaşlılarda ve bebeklerde 
(6,135 puan) tarafından
Kız nasıl bir video aradım bulamadım
tarafından
Cnm instgrm da çıkmıştı karşıma  bebek annesini istiyor ama kartında annesi dokunmuyor dokdor bile ağlıyor küçücük bebek
(37 puan) tarafından
Bana da eşim göstermişti. İnsanın içi acıyor çocukları öyle görünce. Hatta eşim gözleri dolmuş yanıma gelmişti sana bişey göstereceğim diye. O zaman görmüştüm videoyu. İnternette hiç aramadım canım.
(6,135 puan) tarafından
Ay izlemiyim o.zmn yüreğim dayanmaz benim okurken bile içim bi hoş oldu görsem instagrami da kapatirim
(37 puan) tarafından
Dayanılacak gibi de değil. Eğer gerçekse video doktor bile ağlıyordu bebeğe baktıkça.
-Reklam-
0 oy
tarafından
0-9 yaş arası kötü sonuçlara yol açmıyormuş öyle deniliyor
(37 puan) tarafından
İnşallah canım rabbim korusun evlatlarımızı
0 oy
tarafından
Hayır 0-3 ölüm oranı hiç yok sıfır. Yaşlıları daha çok etkiliyor 
(37 puan) tarafından
Her şekilde kötü bişey ama insanın evladı olunca aklına direk o geliyor. Rabbim korusun evlatlarımızı.
tarafından
Amin canım tez zamanda bir çaresi bulunur inşallah
(37 puan) tarafından
İnşallah canım.
0 oy
tarafından
Yaşlılar kronik hastaları bebekler etkileniyor
(37 puan) tarafından
Allah evlatlarımızı korusun inşallah.
tarafından
Aminnn inşallah
0 oy
tarafından
Konuyla ilgili hep aynı ve çok fazla post açılıyor 
0 oy
(1,423 puan) tarafından
Hıc ölüm olmamış canım bebeklerde yaşlı kesimi daha çok etkiliyor muş
(37 puan) tarafından
Yaşlısı da genci de kötü elbette ama insan anne olunca direk önce ona bulaşmasın diye düşünüyor. Teşekkür ederim cevabın için canım.
0 oy
(50 puan) tarafından
Bebekler yakalanmiyormus diye duydum genelde yasli ve 18 Yas alti icin tehlikeliymis bi de  ciddi saglik sorunlari olanlarda tehlike arz ediyormus 
(50 puan) tarafından
Para en cok bulastiran maddeymis dikkatli olmakta fayda var
(37 puan) tarafından
Normalde de paraya elleyince ellerim kirlenmiş gibi hissediyorum artık bundan sonra daha fazla yıkamak şart oldu ellerimizi. Dikkat etmemiz gerekiyor temizliğe gerçekten.
(50 puan) tarafından
Burda soylenen elinizi bolca yikayin yuzunuze dokunmamaya calisin 9 saat canli kalabiliuor bu virus o yuzden kapali ortamlardan uzak durum insanlarla konusurken yuz yuze konusmayin muhakkak paketlerinizi dezefekte edin evinizi alkol bazli urunlerle temizleyin hapsiran nezle olan insanlardan uzak durun vitaminlerinizi aksatmadan tuketin bol su icin yiyeceginiz urunleri yikayip kurutup oyle yiyin aklima gelenler bunlar canim
(37 puan) tarafından
Eline sağlık canım gayet güzel yazmışsın. Bundan sonra dışarı olabildiğince az çıkmaya çalışacağım. Seviniyordum yaz geliyor bol bol gezmeye çıkarız bebeğimle diye ama kötü haberi alınca Bi heves kalmadı.
(50 puan) tarafından
Burda da havalar cok guzel ama gidemiyoruz bebegimle evdeyiz insallah biter de bizde rahat bır nefes aliriz
0 oy
tarafından
Çinde b2beklere hiç bulasmadigi açıklaması yapılmış kadınlarda az görülmüş 
(37 puan) tarafından
Bi tane bebeğin videosunu görmüştüm karantinaya almışlardı bebeği ne kadar doğru bir videoydu bilmiyorum ama çok üzülmüştüm o videoya. Rabbim korusun hepimizin evladını inşallah.
tarafından
Bende gördüm içim gitti valla  ama sonradan yalan olduğunu düşündum hiçbi bebekte olmadığı açıklanmış ona inadimda dogrusu
(37 puan) tarafından
İnşallah gerçek değildir. Eşim görmüştü ilk onun bile gözleri dolmuştu.
tarafından
Inşallah değil-dir kimsenin evladının tırnağına zarar gelmesin insallah
(37 puan) tarafından
Amin canım inşallah.
0 oy
(13,220 puan) tarafından
Beynim durdu beynim! Oğlumun bağışıklık sistemi çok düşük bunun için ilaç kullanmaya başladık benim de öyle eşim plesiyer her gün 60 civarı markete sigara dağıtıyor bütün gün dışarıda biz evden hiç çıkmazsak eşim hep dışarıda oğlumu nasıl korurum hiç bir fikrim yok eve gelen olunca ellerini yıkada diyemem off off Allahım yardım etsin hepimize 
(37 puan) tarafından
Aynen öyle canım benim. Bende eşimde öğretmeniz. Ben bu yıl ücretsiz izindeyim hep evdeyim ama eşim çalışıyor tabi ki. O nedenle insan korkuyor. Eve gelene de gelme denmez elini yıka denmez. Allahım korusun hepimizi özellikle evlatlarımızı inşallah.
(13,220 puan) tarafından
Bende bunları düşünüyorum kimseye ellerini yıka diyemem wp durumuma yazsam diye aklıma geldi
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Rabbim korusun insallahh 
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Unicef ...

Korona virüsü, 400-500 mikrohücre çapına sahip , boyutları büyük bir virüstür, herhangi bir maske bile virüsün girişini engeller, bu nedenle eczacıları 2 katlı 3 katlı maske istiyoruz diye zorlamaya gerek yoktur.

Virüs havaya değil, yere yerleşir, bu nedenle hava yoluyla bulaşma ihtimali düşüktür

Korona virüsü, metal bir yüzeye bulaştığında 12 saat yaşayacak, bu yüzden ellerinizi sabun ve su ile yıkamak bile yeterli olacaktır

Kumaşlara bulaştığında Corona virüsü 9 saat kalır, bu yüzden kıyafetleri yıkamak veya iki saat güneşe maruz bırakmak onu öldürmek için yeterlidir.

Virüs 10 dakika boyunca ellerde yaşar, bu nedenle cep boyutlarındaki alkol ve dezenfektanları cepte taşımak ve sık sık önlem amaçlı kullanmak faydalı olacaktır

Virüs 26-27 ° C sıcaklığa maruz kaldığında öldüğü için , sıcak bölgelerde yaşayamamaktadır. Ayrıca sıcak su ve sıcak içecekler içmek ve güneşe maruz kalmak yeterince iyidir.

Dondurmadan uzak durmak ,soğuk yiyecekler ve içecekler tercih etmemek önemlidir.

Ilık su ve tuzla gargara yapmak virüsü bademciklerde iken öldürür ve akciğerlere geçmesini önler.

Bu talimatlara uymak virüsü önlemek için önemlidir.

UNICEF

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 130 göst.
10 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melek12 (102 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 101 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 252 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Babygirl babyboy (1,345 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 226 göst.

396,403 soru

11,857,597 cevap

35,954 kullanıcı

...