0 oy
387 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Öncelikle bnm cocuğum yok hamileyim ve nasil yetistiririm bilmiyorum ama en sinir olduğum sımark çocuk yetistirenler ya çocuğu yapıp salmayın doğruyu yanlişı öğretin abimin 2 çocugu var biri 1 yasnda diğer 4 buçuk yaşnda ve büyük olan aşırı yaramaz bağırırsak oyle dinliyo cünkü yengem hic dur yapma demiyo o yüzden kibarca dersek dinlemiyo illa bağrtıyo buda bizi uzüyo seneye okula başlicak ve çok uyumsuz bişi isterken hep aglıyo bi bardak su isterkn bile bu yetiştirmeden kaynaklanıyo ve size sunuda diyim yaramaz çocuğunuz varsa asla 1 saat bile kimseye emanet etmeyin tabi uslu çocuğuda emanet etmeyin devir kötü:) şundan dedim bn çocukken çok yaramazmışım bi kez 3 yaşlarndaykn filan ancam dovmuş bni annmler hastanedeyken annemler baska zaman 2 kez bni komşulara bırakmş onlarda anneme yalvarmş diğer 4 çocuğu bırak bunu bida bize birakma die :D ve bi kez teyzemin eşi dövdü bni ve burnumu bile kanattı o sira 1. Sınıftm hatrlıyorum yani sizin kıyamadığınz çocuğa başkası kıyıyo kimseye emanet etmeyin çocukları

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tavsiyelerinde haklisin cocuk emanet etme konusunda. 

Ama kınama bence kuzum. Cunku kimse kinadigini yasamadan ölmezmis 
(1,337 puan) tarafından
Kınamıyorum çünkü kimse çocuğuna kiyamaz ama yinede arada çocuga dur yapma demeli yani çocuk cok zeki ama annesi böyle yaptı o yüzden anasını kınıyorum :D
tarafından
Sisstt anasini da kinama valla onun gibi olursn ha :D
(1,337 puan) tarafından
Bn ondan beter olurum yalan yok çünkü 4 yıl cocuk için ugrastm zar zor bi çocuk yaptm bnm şımartmaya hakkm var :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet yetiştirme tarzı da önemli ama bekara karı boşamasi kolay derler kınama bence şuan benim bebeğim de 4 aylık bende şımarık olsun istemem ama kınamam da büyük laf etmemek lazım 
(1,337 puan) tarafından
Ya cnm öyle deme çocugu kınamıyorum asla ve cocuk cok zeki ama annesi çok şımarttığı için millet çocuğa deli diyo yani annesinin hatası tabi kıyamiyo oda biliyorum ama herkes çocuga deli diyo sinir oluyoruz bizde
tarafından
Valla benimde çevrem de öyle biri var hatta bazen içimden diyorum çocuksuz biri görse çocuk yapmaya korkar diye ama Allah korusun basima gelir diye söylemiyorum çünkü arsız şımarık çocuk bende hiç haz etmem yani şımarık tabiiki olucak çocuk sonuçta ama saygısızlık arsızlık bende sevmem başımıza da gelmez inşallah
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Çok haklısın gerçekten 
0 oy
tarafından
Şimdiye kadar kimseye bırakmadım 4 yaşında kızım.  Bazen hastaneye giderken kaynanam bana bırakın diyo ama mecbur kalmadıkça bırakmak istemiyorum .  Eltimin kızı sürekli kaynanamin yanında büyüdu.  Şimdi annesini takmiyo bile . 
(1,337 puan) tarafından
Aynen yani bnde bi anneme bırakirm ama oda nadiren asla kaynanama birakamam o çok yuz verir cocuk bni dinlemez ama bn cocukken elalemden dayak yedim o açıdan dedim birakmayn die
(36 puan) tarafından
Bende h ic bırakmıyorum 3 yaşında ama 2 ay önce doğuma gittiğimde mecbur kuzenime bıraktım kaynanamdan iyidir diye 3 gün baktı sağolsun
0 oy
(4,040 puan) tarafından
O çocuk okula başlayınca düzelecek. Bi de çocuk yeştrirken tutarsız davranöak çocuğu azdırıyır. Malesef tutar konusunda anne babalar çok şyi değil. Herkes kendi tecrübelerine göre yetiştiriyor çocuğu kimisi bana küçükken hep sınır getirdiler ben çocuğa sınır getirmem diyor kimisi hepten ilgisiz bırakıyor kimisi kural koymuyor kimi çocuk babanne ve dedeyle şımarıyor. Anlayacağın öok komplike bi olay bunun formülü yok malesef. Çocuktan önce çocuk yetiştirme ile ilgili kitap okuyamayalar muhakkak bi yerlerdr yanlış yapıyorlar. 
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Canim o is oyle olmuyo. Yetistirmeyle alakali olanlarda var evet ama bazilari oyle degil. Benim ablamin ogluda oyle ama ablamin yapmadigi kalmadi bagirdida kizdida karsisina alip guzel guzelde konustu pedagogada goturdu ama yok ne yaptiysa cozum bulamadi ablamda kafayi yedi artik psikolojisi alt uat oldu yani basina gelmeden boyle konusman normal ama artik zamane cocuklarinin bir cogu boyle malesef... 
(1,337 puan) tarafından
O çocuğu annem bakiyo ilk zamanlar o zaman normaldi annem bakmayı bırakinca öyle oldu cnm
(1,822 puan) tarafından
Dogrudur canim senin anlattaigin gibi ytisme tarzindan kaynakli olanlarda var ben sadee oyle olmayan kisiligi yapisi oyle olanlarda var demek istedim
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kuzum birine bırakma konusunda haklısın ama acil durum olmadımça bende bırakacağımı sanmıyorum büyük konuşmayım. Ben çocuğun evde yaramaz olmasını istiyorum çünkü bir daha böyle birşey yaşamayacak doya doya yaşasın. Ancak benim evim dışındaki evlere saygılı olmasını istiyorum. Benim yeğenim böyle yetiştirdi annesi. Kendi evlerinde özgür ama bize geldiğinde izin almadan bişey yapmaz. İzni dokunabilir miyim şeklinde oluyor merak ettiği birşeye dokununca bırakıyor teşekkür ediyor  çocuğa saygı terbiye öğretmekte şiddetle olmaz bana bir kere dayım vurmuştu halen unutmam. Pedegojik eğitimi hermes almalı bir çocuğa nasıl yaklaşılacağını bilinmiyor bazen.
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Benimde yok inşallah  az kaldı 24+0 haftaligim bende hayaller kuruyorum işte çocuğumu simarmicam varı yogu bilsin  anne babaya agliyarak herşeyi yaptirmasin felan filan bunlar benim suanki düşüncelerim   dogurunca Emin ol bu düşünceler kimisini uygulayamicam. Onu kucama alinca   herşey degisicek. Aman üzülmesin  diye belkide her istediği yapmaya calisicam  daha tam annelik ne demek bilmiyoruz sen kendinde şımarık yaramaz bı çocuktum diyorsun belkide sana çekti halasin ya   hiç bir şekilde dogurmadan anne olmadan anne olanlara  bişey diyemem başıma gelince yasicam nasipse inşallah hayırlı sağlıklı oğlum olur rabbim kucama alıyım inşallah nasip eder 
0 oy
(253 puan) tarafından
Canm büyük konusma inanki cocuk yetistirmek cok zor cok ona nasl ne yapsam da herseyini dusunuyosun ama malesef erkek cocuklari cok yaramaz oluyor bu yetiştirmeye alakası yok. Benim de 2 oglum var 4 yasinda biri 2 bucuk aylık. Buyuk oglum benim de yarama şımartmam hergun konuşurum anlatırım babasına bende cok kızarız cok yok olmuyor anlamiyor malesef  artik ne yapcağını şaşırıyoruz ya. Yigenin de normal yani şimdiki cocuklari boyle bilmiyorum zor cocuk senin de olsun anlarsin
0 oy
tarafından
Biraz fazla kınamışsın abinin çocuklarını benimde eltimin 2 tane var oda sus yapma etme diye hayatta demez karışmaz kızmaz çok da yaramazlar ama yinede çok kinamamak lazım 
(1,337 puan) tarafından
Bn asla cocuğu kınamiyorum ama yengemi bi taniyıp görsen her lafi hak ediyo abim bile kizıyo bu cocuk yengen yuzünden böyle die annem bakarken cok duzgündü çocuk ve millet deli demeye başladı çocuğa ya
tarafından
Biliyorum benim eltide aynısı biliyorum ama yinede olsun

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 350 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 997 göst.
18 Haziran 2019 Aile kategorisinde Hayallerbirolsun (465 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Meryem26 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,221 göst.

381,002 soru

11,406,524 cevap

34,943 kullanıcı

...