0 oy
427 göst.
Aile kategorisinde (355 puan) tarafından

42 qündür esim askerde. Uniw mezunu olduqu icin yedek subay olarak qitti. 12 ayin sonunda askeriye kalma sansi var ve askerde kalmak istiyor tabi biraz tefarruatlari falan var ama oralari anlatmicam...

Esim kalmak istiyor benim fikrimi bile sormuyor 4aylik oqlum war oqlum babasini qormeden buyuyecek beni hic tanimadiqim sehirde yapayanliz birakip kendi hayalinin pesinden qidior bana da lutfen kostek deqil destek ol yanimda ol dior. Beni we oqlumu coktan qozden cikarmis sen oqlani büyüt ben watan bekcisi olucam dior. Tabi asker olmasi qurur werici fakat sartlari qereqi beni yanina alamiyor bunuda hic sorun etmiyor. Sanki ben oqlu yokmu qibi tek basina yasiyor plan yapuor. Kalma dediqimde kiziyor telefonu suratima kapatior.
Esim askere qitmeden once bana we oqluma cok baqliydi isten 10dakika qec qeldiqinde ble cok ozledim diordu simdi yillarca surecek ayrilik soz konusu ama umurunda deql. Hicmi beni ozlemiceksin cocuqunu ozlemiceksin diorum ozlicem dior ama bni anla dior.. Yinede herseye raqmn kalma dersen kalmam ama sunuda bilki hayallerime mani oluyorsun haytimn qeri kalan kismini mutsuz bi sekilde qecircem diyor
Ne yapacqimi ne diceqimi sasrmis durumdayim. Kalma desem her olayda her durumda surekli beni suclayan bi kocam olucak kal desem hayatim ewlilik awuclarimda qidior.. Sunu biliyorumki esimle artik eskisi qibi hicbirzamn olamicaz. Gitse ben kalsa o mutsuz olucak.. Bi yandanda kiziorum beni oqlumu nasl qozden bi anda cikarabildi. Biz cok zor sartlarda ewlendik her zorluqu astik ama bunu asamiyoruzz...

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Madem böyle bı hayali vardı evlenip kimsenin günahına girmeyecekti tek tabnca takilacakti oda senin hayallerini yıkıyor hangi kadın kocasıyla beraber yaşamak istemez???
(355 puan) tarafından
Evet ya sorma neler ile ugrasiyordum simdi neler ile ugrasiorum qoruorsun. Oglum oldu biraz olqunlastim annelik beni yapi olarak cok deqstirdi artik kayinwalidem canimi eskisi kadr acitmior yada ben takmiorum artik kendimi tamamen oqluma adadim. Esim ha gitti ha gidecek derken oqlum 2aylikken yedek subay olarak qitti askere dewlt yedek subay olarak qidenlere onunu aciyor askerde kalma sansi taniyor esimde tam kndimizi toparlamisken AILE olmusken askerde kalmak istior.. Tabi asker olmasi qurur werici bise ama kalirsa komando olucakmis we komando olduqu icin her zamn hazir olda beklemesi qerekiomus yani heran gorewe qidip aylarca qelmeyebilirmis qecmis karsima benm hayallerime sayqi duy dior. Peki bnm hayllerim ne olucak hic dusunmuor..
Ben herzmn kndimden fedakarlik ettim ama ewli kalmamin ne anlami kaldi bole ayri qayri yasayacaksak..
Kndimden cok bahsettim sen nasilsin qorusmeyli oglusun nasil buyuyor deqilmi. Annelik sana katti ne eksiltti sanki bi ara esinle problemin wardi senin benmi yanlis okudum acaba nasil oldu araniz
-Reklam-
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Canım benim yaaa :( seni cok iyi anlıyorum. Cunku esim de boyle bi niyette..Aslında çok haklısın dusunduklerin konusunda ama bi yandan da eşinin hayalleri... Ufff cok zor bi karar gerçekten Allah yardımcın olsun..
0 oy
tarafından
Bence eşinin yaptığı çok yanlış hayallerinin peşinden gidecek diye sizi bırakıyor çok yanlış yani eşine şöyle gitmesin yani allah esirgesin ama herşey olabilir sizi aldatabilir umursamiyo belli sizi herşey olabilir yapmasın 
0 oy
tarafından
Canım yani eşin hiç mı gelmiyecek onu anlamadım ? Yoksa ayda bir felan mı .. bak cnm çok haklısın ama bazen katlanmak gerekiyor bnm eşim evlendigimde n beri yok git gel yapıyor ama napalim böyle olması gerekiyor işi gereği mecbur katlanıyor um eşim yurtdışı na gidince aylarca gelmiyor ama hedeflerimiz için mecburuz bı sure sabretmeye eşinin işi var mı yani parası için mı acaba bu fikirde canm sizin için dir belki sizin geleceğiniz içindir 
0 oy
(6,814 puan) tarafından
Bende seninle aynı durumdayim  4.5 aylık hamileyim eşim beni görüntülü konuşmaktan başka görmedi normalde izni nisan 20 de ama gelirse doğuma gelemez  diye bekliyoruz yani 9 ay hamilleigim  tek başıma geccek  sadece doğuma gelebilcek 40 gün durcak  sonrası hem bize hem bebeğe çok zor olcak allah yardımcımız olsun
0 oy
(42 puan) tarafından
Hayallerinin pesinden gitmek nedir yahu? Baba olmuş ev kurmuş şimdi mi aklına gelmiş hayalleri olduğu. Sen onun anne babası değilsin ki hayallerine ulaşmasına izin veresin. Bi sorumluluğu var vatani beklicek de bir sürü insan o gitmeyince eksik kalmicak  savaş mi var sanki. Yanlış anlaşılmak istemem bu konuda acil durumda tabiki önce vatan. Cok uzun yıllar ayrı kalcaksaniz  izin verme ama kısa süre ise idare edebilirsin belki

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 189 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 198 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 313 göst.
19 Kasım 2023 Aile kategorisinde Nagiiiss (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
13 Eylül 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (330 puan) tarafından soruldu

378,310 soru

11,323,192 cevap

34,774 kullanıcı

...