0 oy
513 göst.
Aile kategorisinde (38 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar eve yardım için birini alıyor musunuz ben normalde kendim yaparım hatta ilk yerlesirken bile tek başıma yaptım tüm evi duvar korniş sildim cam tabaan falan eşim zorda kalmasın diye şimdi hamileyim ve bugün dedim ki son ay birini alcam doğum temizliği için bana surat yaptı çok üzüldüm şimdiye kadar hicbi isteğim olmadı ben o temizlik için vereceğimiz parayı kaç günde kazancam dedi oturup ağladım kendim yaparım dedim sonra aramış sana haksızlık ettim farkındayım hamilesin diye ama çok kırıldım siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hamileysen doğuma yakın al sonucta bi kere olacak kac tl
(38 puan) tarafından
Bilmiyorum daha soramadım fiyat ama arkadaşımın tanıdığı gelicek uygun fiyata yapar dedi eşim 150-200den aşağı değildir diyor
-Reklam-
0 oy
(538 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. Yinede eşiniz vicdan azabı çekmiş içine sinmemiş aramış. Bi temizlikçi kaç lira ki
(38 puan) tarafından
150-200 civarı galiba canım eşim asgari ücret alıyor onu da anlıyorum ama kendim yaparsam çok yorulucam bebeğimi düşünüyorum
(538 puan) tarafından
Hiç temizlik fln yapma  evi püslük götürünce belki kendi temizler
(38 puan) tarafından
Nerde o günler yapma diyor bana da ama yapmayınca iki gün supurmesem kıldan geçilmiyor ben duramam ki öyle içim tahat etmez
0 oy
(764 puan) tarafından
Son ay iyice ağırlaşıyor insan. Yardım edecek kimsen yoksa al bi kerelik. Her yer aynı mı bilmiyorum ama bi tanıdık 150 tlye alıyor 
(38 puan) tarafından
Yok ablam bebekli annemin dizleri rahatsız kayinvalidemle görümcem var ama onlar da yapsalar içime sinmiyor tekrar yapıyorum 100 falan olsa keşke 150-200e çok diyor esim
(764 puan) tarafından
İşte bütün evi temizlemeye 100 az olur bence. 200 de fazla. En iyisi yine 150 sanki
(38 puan) tarafından
Evet en mantiklisi öyle gerçekten
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bem doğuma yakın almıştım tesadüfen de o gün akşam doğuma gittim 
(38 puan) tarafından
Ne güzel keşke benim de öyle olsa öteki türlü bidaha kirlenir :-)
(1,939 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyordum valla kadınlar geldi ven hastaneye gittim doğuma
(38 puan) tarafından
Kaçıncı haftada yaptırdın temizliği peki
0 oy
(1,262 puan) tarafından

Doğuma kadar biriktik kuzum parayı ondan habersiz al temizlet sanki çok.kolay hamileyken ev temizlemek sıkma canını aynısı bendede var :D

(38 puan) tarafından
Biriktirim zaten çok harcayan birisi değilim de işte habersiz iş yapamam duyarsa daha çok kızar şimdi al diyo zaten ama ben kırıldım almak istemiyorum kendim silerim camimi falan dedim ama mecbur alicam inat yüzünden çocuğumu riske atamam
0 oy
tarafından
Asgari ücretse senide anlıyorum fnm
0 oy
tarafından
Ben alıyorum uzun zamandır. Sağolsun bana gelen abla çok titiz temiz yapıyor. Yarın da gelecek bi de bebiş doğdu ki hiç bir şey yapamıyorum ayda bir aliyordum 2 haftada bire dusurdum  simdi. Uzun zamandır tanidigim  için temizliğine güveniyorum hatta utumu de yapar rica edince. Bence al son haftalara doğru sende başında durursun beğenmedigin yer olursa söylersin 
(38 puan) tarafından
Sürekli zaten alamam canım gücüm yetmez eşim zora girer hem de çalışmıyorum ya kendin yap der hani evdesin bütün gün tabi bebekli olunca da zor yapması hamileyken de ayrı zor bı kereye mahsus alicam inşallah ama başında durup begenmedigim yeri söylemek ayibima gider ya nasıl olcak bilmiyorum
(2,722 puan) tarafından
Ne kadar veriyosun canm
tarafından
Cekinme kuzum uygun dille abla surayi bi daha aliver de nolcak
tarafından
Tum gun 180 yarim gun 100 veriyorum canim
0 oy
(471 puan) tarafından
Canım eğer çok agir değilsen gebeligin riskli değilse yapabilirsin. Ben yanıma görümcemi aldım bütün temizligimi yaptım hem açılmayı arttırıyor normal doğuma yararı oluyor. Vlla doğumuma 1 hafta vardı eğilerek yerleri siliyodum. Ama yapamicak gibiysen tabiki çağır 
(38 puan) tarafından
Canım daha 23.haftadayim ne gece uyuyorum ne yürüyüş falan şimdiden çok skntili bel ağrım çok bacağımı kasıyor öyle olunca ilerde daha ağırlaşırim diye düşündüm plan yaptım kendimce doğum temmuzda Haziran gibi alayım birini tül perde cam falan bide canlarım yüksek kendim silmem mümkün değil yoksa dediğin gibi doğumu kolaylaştırır ama normal süpürge acitigim gün bel ağrısından mahvoluyorum
(471 puan) tarafından
O zaman çağır canım eşinde daha çok ağırlastigini görünce oda bise demez sıkma canını bi kere cagiracaksin zaten. Olmadı sen paranı biriktir getir 1 günlük
0 oy
(751 puan) tarafından
Aslında riskli bir gebelik değilse kendin yapman daha iyi kilo olarak rahim açılması olarak iyi olur ikinci oğlumun erken doğum riski vardı yinede kendim yaptım 1 ayda herşey bitti ben yavaş yavaş yaptım yıkadım sildim şimdi 34+6 olduk yine kendim yavaş yavaş başladım sende öyle yap bence halıları yıkamaya ver diğerlerini ağır ağır yap 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Bende yapimiyom valla  dün Kendi kıyı köşe temizledi 
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Kendi yapsın. Bende yapamadım eşim yapti
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Hamileliğinde yapamiyorsan hele ki son dönemde imkanın varsa almalısın tabiki.ben hem çalışıyorum hiç almadım temizlik için birini hep kendim yaparım takintiliyim biraz ama doğuma az kaldı sadece camlar için birini alacaktım hafta ya  hemde perdeleri de o zaman yikayacaktim baktım eşim bebeğin odasının perdesini çıkarmış camını sıkıyor napiyirsun dedim ee her yeri temizledik pis mi kalsın dedi sonra o hızla bütün camları sildi sagolsun ben kadın arıyordum dedim boşver ben hallederim hepsini dedi parası için değil aslında okullar tatil oldu oda evde bana yardım edecek iş arıyor kendine.yani üzme kendini canım yapmak için de uğraşma hamilesin bak anlamış eşinde durumu 
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Ben hic almafim evim kucuk zaten ondan gerek duymafim canm
0 oy
tarafından

Maalesef bacim nerdeee

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 482 göst.
22 Kasım 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 227 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde 05060708 (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 704 göst.
7 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (469 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 167 göst.
22 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Mutsuzanne (55 puan) tarafından soruldu

378,299 soru

11,322,961 cevap

34,773 kullanıcı

...