0 oy
416 göst.
Aile kategorisinde tarafından
kizlar ozele gidiyorum 4 aylik hamoleyim  bebegimin sagligida iyi doktorum mecburiymis gibi 5.ayda renkli detayli ultrason yaptirmami soyledi ama cevremde yaptirmayanda var mecburimi yaptirmam ucretide 450 dediler butcemizi zorluyo bayag

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Zorunda değilsin ki ayrıntılı ulturason bile isteğe bağlı 
tarafından
doktor zorundaymisim gibi komustuk bide diyoki 2 doktor var yapan tavsiyem erkege gitmen dedi erkek 750 yebyapiyomus kadin 450
tarafından
Özel olduğu için sömürmeyi seviyorlar. Ben özel de ikili tarama yaptırdım doktorum bu zorunlu değil istersen yaptırmayabilirsin dedi kaldı ki o
-Reklam-
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Özelde yaptırıp yaptırmamak sana kalmış bebeğin gelişimi herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol için baktırmak lazım 
0 oy
(1,174 puan) tarafından
Bende özele gidiyodum ama yaptırmadim canım zorunlu değil
tarafından
doktor zorundaymisim gibi komustu bide diyoki 2 doktor var yapan tavsiyem erkege gitmen dedi erkek 750 ye yapiyomus kadin 450
(1,174 puan) tarafından
Bebeğinde sıkıntı mı gördü ense kalınlığı kendi gelişimi haftasıyla uyumlu değil mi yoksa zorlamiyolar normal ultrason da da zaten doktor en ince ayrıntısina kadar inceliyor
tarafından
hayir bebegin sikintisi yok dedi boyu kilosu iyi dedi ama detayli organlarina fln baktir dedi
(1,174 puan) tarafından
Organlar normal ultrason da da çıkıyor canım yengem hamileyken bebekte böbrek genişlemesi vardı ultrason da belli oldu. İçin rahat etsin istiyosan durumun iyiyse yaptır sana kalmış
0 oy
(397 puan) tarafından
Ben hiç birini yaptırmadım sorun gorunmuyosa mecbur değilsin 
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Zorunlu değil yapmadık 
tarafından
5.ayda hic oyle renkli vs girmedin mi kuzum
(3,205 puan) tarafından
Hayır
0 oy
tarafından
Benim doktorum da tutturmustu detayli ultrason detayli ultrason diye ama biz yaptirmadik sadece kontrole gittigimizde ultrasonda kendisi bakti parmaklarini saydi kemiklerine bakti agzina yuzune gozune bi nevi detayli ultrason gibiydi buna ragmen hala israr etti ama ben yaptirmadim iyiki de yaptirmamisim dedigim gibi sizde organlarina baktirin detayli ultrasonda kalbin damarlarina falan bakiyolar kendi karariniz ama ben gerek duymadim
tarafından
doktor zorundaymisim gibi komustu bide diyoki 2 doktor var yapan tavsiyem erkege gitmen dedi erkek 750 ye yapiyomus kadin 450
tarafından
Haahh iste benm doktorum da oyle soylemisti ben bunu doktorlar arasinda anlasma olarak goruyorum belki degildir ama benm dusuncem bu kuzum sen dedigimi yaptir doktora ultrasindayken organlarini filan sor bi problem var mi de eger yoksa gerek duyma insallah yoktur
0 oy
tarafından
Araştırma hastanelerinde özel yine ama 120 tl civarı bulunduğun yerdeki araştırma hastanesini arayıp sormanı tavsiye ederim. Ben orada yaptırdım uzmandı doktorda. Diğer konu ise yaptırman şöyle iyi Allah korusun bir sorun varsa önceden bilinir doğduğunda ona göre önlem, Tedavi alınır. Doktorum diğer testlere karışmamıştı ama bunu zorunlu tutmuştu. 
0 oy
(249 puan) tarafından
Zorunlu değil sadece normal kontrol gununden daha ayrintili bakıyorlar bi sorun varsa söylüyorlar. Istersen devlette yaptir ordan oraya götür. Cogu bebegin dogustan olan rahatsızlıkları anne karninda belli olabilecek rahatsizliklari ayrintili ultrasonla belli oluyor
0 oy
(1,908 puan) tarafından
hayır canım ne mecburisi para almak için demişler sadece kritik durumlarda tavsiye ediyor doktorlar devlet hastanelerinde de ayrıntılı ultrason yapılıyor tabi hepsinde değil 
0 oy
(1,491 puan) tarafından
Hiçte zorunlu değil canım
0 oy
tarafından
Zorunlu değil hemde çok pahalıymış ya o ne öyle 
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Devlette de yaptırabilirsin canım 
0 oy
tarafından
Bn hiç yaptrmadm para için der 
0 oy
tarafından
Şehir hastanesinde yaptır istersen ücret alacaklarını sanmam
0 oy
tarafından
Mecbur değildin ama ben olsam yaptırırdım bebeğin kalbinden beynine kadar her detayını görüyoryorsun ve bir sorun varsa erken teşhis konur 
0 oy
tarafından
Mecbur değilsin canım doktor para için mecbur diyo istersen devlette yaptır 
0 oy
(820 puan) tarafından
Zorunlu degil canim ben bugun gittim seker yuklemesini bile yapmak istiyormusun dedi 
0 oy
(3,860 puan) tarafından
en onemli kontrol o , ozelde imkanin yoksa devlette yaptir . bence kesin yapilmasi gereken bir sey
0 oy
(70 puan) tarafından
Zorunlu değil ama yapılması gerekiyor bence bebeğin herhangi bir sağlık sorunu var mi vs ona göre erken mudehale edilir 
0 oy
(113 puan) tarafından
Zorunlu değil ama detaylı da tüm organlarına kalbine falan bakılıyo istemezsen baktırmana gerek yok 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 421 göst.
0 oy
3 cevap 61 göst.
0 oy
12 cevap 559 göst.
27 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 43 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Gayegaye (8 puan) tarafından soruldu

379,675 soru