0 oy
328 göst.
Aile kategorisinde tarafından
12+5 in kızlar sigarayı hala bırakmadım günde 4,5 tane içiyorum bu zamana kadar bir zararı olmuş mudur bebeğe ? 12.haftaya kadar

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım bıraksan iyi olur aslında birden kes direk icimicem bebeğim için de kendinle konuş 
tarafından
Aslında kendime hakim olabilen biriyim, ilk oğlumda hiç içmedim doğurana kadar, 40 ım çıktı gene içmedim baya içmedim sonra yine başladım, 2. Gebeliğim ve sigarayı bunda bırakamadım ve çok azap çekiyorum
tarafından
Sabret canım Allaha dua et yaparsın yine üzülme
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tabiki zarari var bebegine duman yolluyorsun onun iyiliği icin birakmalisin
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Zarari var tabi insallah birakirsin 
0 oy
(604 puan) tarafından
Ben hamile oldugumu ogrendigimde 5 haftalik hamileydim ve sigara kullaniyirdum. Ama hamile oldugumu ogrendigim gun biraktim suan oglum dogdu ve 7 aylik sadece dogumdan 40 gun sonra esimle bi keyif sigarasi ictim daha baska da hic icmedim bundan sonrada bi daha hic icmem buyuk ihtimal cunku esim ictikce bana kokusu o kadar igrenc geliyor ki ayy ben bunu nasil iciyormusum diyirum o 40 gunden sonra ictigimde bile hepsini bitiremedim sanki kulluk yalamis gibi hissettim kendimi hamilelik birakmama vesile oldu guzel oldu :) insallah sende birakirsin cunku sigara bebegin icin cok zararli 
0 oy
(2,752 puan) tarafından
Tabiki zararı var canım. Eger bırakamıyorsan az içmeye dikkat et. Benımde 2. Gebelıgım suan. İlk gebelıgım de de içtim az az. Suan da kullanıyorum malesef bende bırakamıstım. Bırakamıyorum ama elimden geldiğince az içmeye çalışıyorum 
tarafından
Ben bugün 6 tane falan içtim canım , ama yarından itibaren baya azaltcam
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Bende o haftalarda biraktim canim bir anda kestim alistira alistira falan olmuyo bi anda birakacaksin icmeyeceksin ben vicdan azabi cektim bu haftaya kadar nasil ictim bebegime icirdim onu diye
tarafından
12.haftaya kadar mi bebeğim 3. Aya kadar yani
(1,822 puan) tarafından
11 12 haftalm civariydi tamamen bir anda biraktim canim
0 oy
(350 puan) tarafından
Canım seni korkutmak istemem ama erken gebeliğe yol açıyor bebeğin kilo alamıyor ben çok tiksinmiştim son aylarda günde bir tane içiyordum canım çok istiyor diye doktorum hemen anlamıştı bebeğin kilo alamıyor demişti uyarmıştı erken gebelik oldu gerçektende ve bebeğim 2.750 gram doğdu bırakmaya çalış 
tarafından
Sende mi hamilelik boyunca içtin canım
(350 puan) tarafından
Ilk aylarda hiç içmedim eşim içerken bir iki fırt çekiyordum 6.aydan sonra resmen aserdim diyebilirim sana 6 a6dan sonra günde bir iki tane içmeye başladım 8.ayda doğuma girdim
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Ben Hamile kalınca Sigaradan tiksinirim oğlumda da aynısı olmuştu Şimdi de aynı 10 haftalık hamileyim sigara kokusu bile aşırı rahatsız ediyor Düşüncesi bile yetiyor Hatta Darısı başına ne diyeyim bıraksan bir an önce iyi olur her an zarar veriyor
0 oy
(983 puan) tarafından
Bebeginin sagligi icin hemen birak canim sigara bebeginden onemli degil bende gebelik oncesi iciyodum gebeligimi ogrendm agzima bile surmedm

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 309 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meleksss (4,774 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 92 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 142 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Ocakk (208 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 297 göst.