0 oy
569 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (63 puan) tarafından
58 gün önce sezeryan doğum yaptım ilk 2 hafta bi sorun yoktu fakat sonra büyük tuvaletimi yaparken yanma başladı daha sonra Bi memenin dışarıda olduğunu farkettim kanama yapmaya başladı kadın doğum uzmanına bilgi verdim duphalac önerdi neredeyse 1 kutu bitirdim kabız olmamak için ama yok bir türlü geçmedi sabahları ılık su ile incir yiyorum gece yatmadan da ılık suyla kayısı. Ama inatla geçmiyor doktora da gidemiyorum salgindan dolayı bebeğim de küçük daha bırakamam kimseye bi akıl verin. Procto glyvenol ve anestol pomad sürüyorum sabah akşam 4 gündür. Başka önerisi olan aynı sorunu yaşayan var mı? 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla ben hamileyken ve dogumdan sonra aylarca oldu utandim doktor a gitmeye kendiliginden gecti 
(63 puan) tarafından
Ne kadar bir zaman çektin bu acıyı :(
tarafından
5_6 aylik hamilelikten beri kabizdim ve afedersin tuvalette asiri kanamam oluyordu yar olacagini bile bile tuvalete cikiyordum aglaya aglaya cok kanamam oluyordu
(63 puan) tarafından
Yani ne zaman geçti doğumdan sonra?
tarafından
4-5ay sonra canim
-Reklam-
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Canim.ben.hic yasamadim ama.eaimde var malesef yediklerine.dikkat etmen gerekiyo aci baharatli yememen lazim internetten bak hangi yiyecekler hemoroidi azdiriyo diye. Sonra bi pamuk yardimiyla zeytinyag ile masaj yap yumusatiyor esim oyle yapiyo. Bide bi ilac var adini unuttum esim on ukillanincada rahatliyo fitil krem eczaneler veriyo recetesiz hemoroid icin fitil krem dersen verirler ama emziriyosan kullanabilir misin bilmiyorum
(63 puan) tarafından
Emziriyorum evet bu kullandığım kremler emzirirken kullanılabiliyor kanaması durdu ama acısı devam ediyo umarım geçer teşekkür ederim cevabın için
0 oy
(66 puan) tarafından
Canım ayağına çorap giymiyorsan çorap giy ayağın sıcak olsun bende de aynı dert var ayağımdan üşütünce basur memelerim şişiyor ve acıyor bazen yeri geliyor iki tane çorap giyiyorum ayağım sıcak olunca basur acısı da geçiyor belki sende de etkili olur.
(63 puan) tarafından
Beni hep korkuttular aman sakın üşütme dikiş ağrısından duramazsın diye doğumdan beri yatarken bile bi çorap bi patik giyiyorum hiç değişmedi yani üşütme ayaktan olmadığına eminim yani :( bebeğimi emzirirken bile popomun üstüne oturamıyorum sancısından :(
(66 puan) tarafından
O zaman senin hemoroidine ılık hava iyi geliyor canım. Ben bununla ilgili doktora gitmiştim doktor ilaç vermişti ilaç dışında da basuruna ılık su tut demişti ılık suda iyi gelir demişti canım. Eğer şuanda da ağrın varsa canım acile gidebiliyorsan git sana ağrı kesici iğne vursunlar çünkü dayanılacak gibi bir ağrı değil bu emzirdiğini de söyle virüs var nasıl gidecem dersen yapacak bişey yok canım basur ağrısı çok fena oluyor çünkü. RABBİM acil hayırlı şifalar versin canım. RABBİM yardımcın olsun.
(63 puan) tarafından
Allah razı olsun teşekkür ederim :)
0 oy
(667 puan) tarafından
Canim bende normal,dogumdan sonra olmustu dogumdan 20. Gun sonra basladi benimki agriliydi ne cektim onun agrisindan cok sukur azaldi diyebilirim iki uc ay sonra kendiliginden azaliyor bi ilac kullanmamistim
(63 puan) tarafından
Yani daha var 1 ayım :(
(667 puan) tarafından
Canim maalesef birden gecmiyor ama gecicek insallah azalarak bitiyor ama gecmesini hizlandrmk icn tuvalette ikinma bi de kabiz edici seyler yememeye calis
(63 puan) tarafından
Teşekkürler yorumun için :)
(667 puan) tarafından
Rica ederim canin acidiginda sunu dusun ve motive ol gecicek :) bizimkisi hamilelik kaynakli basur cunku yillarin verdgi kabizliktan olan basur degil
(63 puan) tarafından
İnsallah geçer ve bi daha olmaz
0 oy
(2,893 puan) tarafından
Basur için hindistan cevizi yağı çok iyi geliyor onu sürebilirsin 
(2,893 puan) tarafından
Bacım sen yine de sür Allahtan ümit kesilmez:) geçer belki
tarafından
Sağol canım inşallah geçer
(63 puan) tarafından
Kız harbiden iyi geliyormuş az önce gittim tuvalete çıkınca sürdüm çok aza indirdi acısını sen nerden buldun bu yöntemi :D Allah razı olsun :)
(2,893 puan) tarafından
Diğer taraftan bi arkadaş yazmıştı bana ondan öğrendim,iyiysen tamamdır:)))))
(63 puan) tarafından
Yaparken Acımasına engel olamasak da yaptıktan sonra Acımasına oluyo en azından :D
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Fitil ve krem kullanmalısın öyle geçer benimde doğumda olmuştu 
(63 puan) tarafından
Kullandığım krem fitil gibi zaten belli ucu var içeri sokup sıkıyorsun
(6,136 puan) tarafından
Canım ben proctolog kullaniyordum hem fitili hem kremi aynı anda öyle geçti
(63 puan) tarafından
Kremi var şimdi bende de
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım bir arkadaşım sk sk hbyaşıyor bu durumu. Çözüm olarak patlıcan saplarıyla bişeyler yapıyor ve hemen etkisini görüyordu. Tam nasıl bilmiyorum ama internette vardır.
(63 puan) tarafından
Bakayım bi sağol :)
0 oy
tarafından
Sicak suya otur canım yaa bendede var cok zor Allah sifa versin..
(63 puan) tarafından
Amin inşallah sana da :(
0 oy
(1,436 puan) tarafından
Fito kullan çk iyi geliyo
(63 puan) tarafından
Emziriyorum ama sorun olmaz mı?
(1,436 puan) tarafından
Olmaz kullan canim
0 oy
(333 puan) tarafından
Bi legene ilik su koy otur canim. Temizlenirken se soğuk  su kullanma.  Bende de oldu dr gittin sukur azaldi baya gecti diyemiyorum cunku eksi aci bir sey yedim mi gene ayni oluyor 
(63 puan) tarafından
Tamamen gecmicek mi bu meret yani :(
(333 puan) tarafından
Valla ayni seyi bende merak ediyorum. Insallah  geçer
(333 puan) tarafından
Bi de ben tuvalatte gittikten sonra  titrerdim ateşin  cikmis gibi içim titrerdi resmen. O da basurdan kaynakliymus gecti su an.
0 oy
tarafından
O krem normalde cok etkili ve iyi bir krem ama başlığını takıp içine surmen gerekıyor once bende bilmiyor sadece dısına suruyordum 
(63 puan) tarafından
İçine sürüyorum zaten ama tuvalete çıktıktan sonra o acının arkasına bide onu sürmek mahvediyo beni :(
tarafından
Basurun en iyi kremi o ben acısına dayanamayıp acile gitmiştim igne yapmıslardı o denli bilirim yani orda da en iyi kremi bu demişti doktor
(63 puan) tarafından
Sürmeye devam edeyim o zaman
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Eğer kanamam oluyorsa kantoron yağı hemen kesiyor canım onuda deneyebilirsin
(63 puan) tarafından
Kantaron yağı da sürdüm bana misin demedi :(

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 309 göst.
28 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,614 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
28 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,614 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 104 göst.
25 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde brck (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 52 göst.
14 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,181 soru

11,381,557 cevap

34,874 kullanıcı

...