0 oy
566 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar biraz uzun yazıcam şimdiden kusura bakmayın. Biz kayınvalidemle beraber yaşıyoruz ve görümcem 2 aya kadar kendi evimize çıkıcaz insAllah şimdi şöyle bir durum var. Eşim asgari ücret alıyor sürekli eve para veriyordu ya kiraya ya faturalara ama 2 aydır veremiyor çünkü ben hamileyim benim masraflarım oluyor özel hastaneye gidiyorum testler ilaçlar bak bu gün gidicez detaylı ultrosan 350 tl sonra bebeğime birşeyler alıyorum toplu alma şansımız yok birde borç ödüyoruz kendi evimize çıkana kadar bitsin diye ee faturalarımız eşimin yol parası o bu derken eve kalmıyor. Dün öyle şakalaşıyorlardi kayınvalidem dedi sen tehlikeli vakasin biz evdeyiz sen dışari çıkıyorsun bu virüs için eşim de dedi hastane masraflarını faturaları karşılayın bende evde oturayım tehlikeli vaka olmayım. Ordan kayınvalidem hemen laf soktu aman sanki eve yardımın oluyor. Eşimde bozuldu bende bozuldum ama sonra şaka yaptım deyip geçiştirdi. Ben çok üzüldüm onun düşünmesi gerekmez mi bunlar ayrı çıkcak borçlarını ödesinler hatta keşke kenare para atabilsek diye simdi sizce ben nasil bir tavır sergileyim onlara karşı

15 Cevaplar

0 oy
(820 puan) tarafından
Dunyayida versen bir an vermesen kotusun canim hic takma valla bende yasadim ayni durumu 2.5 sene esimin isinde sıkıntı oldu 2 ay maas alamadi diye kayinbabam neler etti bize sukur kurtuldum ben gonlumce harciyorum simdi Allah senide kurtarsin
tarafından
Amin canım çok sağol birde benim kayınvalidem bizi kendi çıkarıyo ben normalde düsünüyordum doğurayım biraz kenera para atalım en azından kira faturalarını düşünmeyelim yok dedi böyle olmaz gidin evinize sorumluluğunu bilin paranızı bilin
(820 puan) tarafından
Valla kaynanan sana iyilik yapmis biz beraberken 5 kurus biriktiremedik ama evimizi ayirdik benim esimde asgari ucret aliyor ama evimiz kira degil simdi arsamiz var para biriktirebiliyorum ve gonlumce istedigimi yapabiliyorum esim hic demez ne aldin parayi naptin diye en guzeli boyle belki biraz sıkıntı cekersin ama sonu ferahlik insAllah bebegine odaklan sen gerisine Allah kerim❤
tarafından
Yok canım istanbulda kiralar çok fazla aldığı paranın yarısı kiraya gidice faturalar falan derken çok az bir para kalıcak o yüzden dedim biraz kenera para atayım ama yok istemediler. Çıkın sorumluluğunuzu bilin dedi
(820 puan) tarafından
Bende istanbuldayim biliyorum kiralar cok pahali Allah yar ve yardimciniz olsun
-Reklam-
0 oy
(15,531 puan) tarafından
Tavır sergileme boşver Allah ıslah etsin bir ana ki evladını düşünmesin bu lafı söylesın dönüp de kendinden utansın evladıma karşı acımam yok diye 
tarafından
Ama sonra lafa gelince canım oğlum canımı veririm 2 ay eve yardım edemedik diye bize söylediği laf
0 oy
(557 puan) tarafından
Aman canim bos ver kulak ardi et her zaman nasil davraniyorsan yine oyle davranmaya devam et zaten ayri eve cikicaksin birak onlar ne dusunurse dusunsun.
tarafından
Çok zoruma gitti canım çok üzüldüm ama dediğin gibi yapıcam
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Bosverrr bizde beraber yasiyoruz 1 kurus vermiyoruz ama laf da etmiyorlar zaten kendileri almazlar karakter meselesi takma bence
tarafından
Yok canim biz veremiyoruz diye laf söylüyorlar ama şu sıralar masraflardan dolayı önceden veriyorduk yani
0 oy
(758 puan) tarafından
hic tavir sergileme esin zaten bozulmus kaynanan hata yaptigini anlamis surda kalmis iki ayiniz takma bile 
tarafından
İste insan üzülüyor ne biliyim ben hamileyim daha doğurmadan neler düşünüyorum bebeğim hakkında bunlar nasıl anne anlamıyorum
0 oy
(7,165 puan) tarafından
Hayır bence sen kötü olma onlar ana oğul ister ister kızar ister sever yarın öbür gün oğlu ile hiç bir şey olmamış gibi güler sen kötü olduğunla kalırsın 
tarafından
Evet bende öyle yapıcam ama gerçekten çok üzüldüm
0 oy
tarafından
Zaten suan o kdr sinirliyim vallahi ne desem kötü olcak insanlıktan cıkmıs bunlar canım skma canını kendi evine cık kurtulursun biraz olsun.uzaktan tut evini sakın yakın tutma 
tarafından
Dün akşam odaya uyumaya gittik sonra su içmeye kalktım içeri bir bakim dedim kuruyemişler çerezler ana kız beni bir gördüler nasıl saklıycaklarını şaşırdılar çok üzüldüm çok
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Hiç tavır yapma gider ayak küstü gitti de o lafı sen cebine koy evine çık laf yerine gelince dersin sana da kırıldık diye şimdi bu soğukta vs kavga gerek yok tatlı dille evini ayır ondan sonra laf sokarsan sıkarsın hiç karışma sen cvb vericek se Kocan  versin 
tarafından
Öyle yapıcam canım ama cok zoruma gitti artık yiycek de saklamaya başladilar dün akşam odaya uyumaya gittik su içmek için kalktım odaya bir bakayım dedim kuruyemisler çerezler beni bir gördüler deli gibi saklamaya çalıştılar çok üzüldüm
(12,773 puan) tarafından
Çok ayıp yaptıkları bosver evini ayır rahatla şimdi bahane buldu huzur kaçırdı der
tarafından
Aynen öyle canım hiç birşey yapmıycam
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Bence al karsina kaynanani sakin birsekilde benim ve esimin kalbini kirdin bunu bil de biz bunca zamandr eve katkida bulunmamis gibi o lafi soyledin suanki durumumuzu kendj gozlerinizin onunde yasioruz ve kalkip o lafi soylemen hic dogru olmadi de bunu sana soyluorum cunku kalbimizi kirdin de bunu ona soylemezsen bu surekli boyle laf eder emin ol ama sakin birsekilde konus 
tarafından
Yaa öylemi yapcam sence canım dün akşam çok üzüldüm direk yatmaya gittim zaten
(5,913 puan) tarafından
Bence yap sana birsey soylicem ama kirmak icin soylemiorum sana de sadece ben ve esim cok kirildik bilmeni istiorum de soyle
0 oy
tarafından

Herhangi bir tavır sergilemene gerek yok, zaten 2 aya kadar evine cikacaksin 

Şimdiye kadar nasıl davrandiysan bugünden sonrada öyle davran , evine çıkmana az bir zaman kaldı,

Hem sen tavır sergilemen bille boş , senin eşin iki gün .Annesine trip atar 3. Gün yine annecim diye annesine koşar 

Ortada fesat çıkan sen olursun ...

tarafından
Doğru söylüyorsun canım iyide kötü de olsa anne sonuçta dediğin gibi onlar iyi olucak arada ben kalıcam
tarafından
Aynen öyle hiç kendini kötü çıkarma , sen ne desen gün gelir sen Elin kizisin diyecekler ,
Boşver ...
0 oy
(474 puan) tarafından
Ahh canım sana bir şey dimmi bak yemin ediyorum sana biz eşimle eve çıktık hiç bir şeyimiz yoktu iki gün boyunca aralık ayında yerde uyuduk bomboş evdeee üstelik eşim kızdı annesine normalde çok iyidir ama kızdı gidiyoruz biz dedi sonuç böyle oldu Allah tan iki gün sonra toplu para geldi öyle aldık koltuk felan
tarafından
Allah işte canım ummadık yerden nasıl yardımcınız olmuş inşAllah bizim de senin gibi olur
(474 puan) tarafından
Olur canım merak etme inan iki gün ama ellerim ayaklarım buz tutarak geçti :(
0 oy
tarafından
Buna benzer şeyler bize de olmuştu bizde birlik oturuyorduk 9 ay boyunca o zaman eşimin tüm maaşını alıyorlardı neredeyse neyse biz ayrıldık işte 2 senedir ayrıyız otururken laf konu seçildi kaynanam da bize aynısını dedi sanki bize yardımınız dokunuyorduda falan dedi esim de valla ben herkesten çok yardım ettim bir tek rabbim görsün sizin gözleriniz görmese de olur dedi

Sonra başka bir zamanda oğlum geçinemiyoruz para yok diye eşime söyleniyordu eşim de ne yapayım ne istiyorsun anne benden size yardım etmemi beklemeyin ben 3 ay boyunca aç yattım aç kalktım bir ekmek getirip vermediniz bana ben size şimdi nasıl yardım edeyim söyle dedi annesi de sen kendin istedin ayrı eve çıkmayı sen kendin aç kalmak istedin dedi esim de sen kendin istedin anne hepsi senin suçun sen eşimi ezmeye çalışmasaydın şuan bunlar böyle olmayacaktı dedi kaynanam bir daha lafını etmedi 
0 oy
(1,908 puan) tarafından
şakayla karsk sokmus lafı umursama idare et çıkana kadar 
0 oy
tarafından
Ayıp etmiş yardım ederken iyide etmeyincemi kotu

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 201 göst.
6 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ipek4161 (1,503 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 363 göst.