0 oy
1,234 göst.
Aile kategorisinde (491 puan) tarafından
kizlar ben dogum yaptim 5 gün falan oldu bebegimi sezeryanla kucama aldim cok şukür 

annemle esim hastaneden eve getirdi bni 

kaynanam sorumsuz vijdansiz biri ne eve geldi ne hastaneye ne aradi ne sordu neyse 5 gundur bebekle bana annem bakiyor ama benm burnumdan getiriyor her fırsatta vurguluyor bunu birtek ben varim diye 

esime küsüyor yok esim hastanenin önunde anneme cay corba icermisin dememis 

yok cok gıcık oluyorum diyo 

kapiyi acma aksamlari anahtari var onla acsin diyo  yok eşin annesine söylesin  o ne bicim anne torunu oldu merak etmiyor diyo tmm hakli olabilir ama zaten piskolojim alt üst oturdum agliyorum sütümde gelmiyor 

benmle konusmuyo surati hep asık trip atiyo 

bugün evine git anne ben basimin caresine bakarim diycem 

20 Cevaplar

0 oy
(3,862 puan) tarafından
son cumlede yazdigin seyi diyecektim , sen snneni evine gonder en iyisi zaten lohusasin , psikoloji en onemli sey
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gitsin canım boşver seni daha da çok strese sokuyor Allah korusun sütun falan kesilir . Bizde bi aile olduk eslerimiz bize yeter inanki benim annemde aynı banada 10 gün kaynanam baktı ben evime geldim annem hiç gelmedi kaynanam çok ısrar ettiği için kaldım ama başımın çaresine bakarım dedim eve geldim
0 oy
(7,935 puan) tarafından
O sana annenin annelik görevi annen varken Bi başkası gelecek değil ya. Annen ayıp etmiş. İyilik yap denize at demişler ama annen bunu başaramamış
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bence de artık gönder eşin yardım etsin gerekirse eve temizliğe kadın gelsin sen canınla uğraş illa ki yataktan kalkıp çocuğu alabilrsin kucağına. Biraz zorlanacaksın stres yapmaktan iyidir 
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Loğusa dönemi çok zor bi dönem can sıkıntısı sütü çok etkiliyor.. annen gitse daha iyi biraz zorlanirsin ama kafan rahat olur sütün çoğalır 
0 oy
(48,695 puan) tarafından
iyikide yardim için kalmış annen o senin doğumdan sonra bu annelere bisey oluyo benimkide esime takmisti kafayi kusluk cikardi gelmedi 
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Bencede sen başının çaresine bakarsın doğum sonrası pskoloji çok önemli..  ben iki sezeryan oldum ikisinde de yanımda evde kimse kalmadı hastanede kaldılar ozaman bile her işimi kendim hallettim.. kendi kendine alışman bebekli hayata en güzeli..  geliyosa günlük bi yemek yapsın yeter ki onu da haledrsin elinden geldikce
0 oy
(63 puan) tarafından
En iyisini yaparsın bencede 
0 oy
tarafından
Canım kusura bakma ama senin de nasıl bir annem varmış öyle Sen zaten şu anda Lohusa kadın bebeğini yeni kucağına almışsın Tabii ki yardım edecek sana benim annem bana tam 40 gün boyunca baktı aynı şekilde benim kayınvalidemden de hiç ne bir telefon ne bir gelip gitme hiçbir şey olmadı hiçbir zaman da başıma kalkmadı canım annem Bebeğimin kırkı çıktıktan sonra kendi evime geldim Biraz tuhaf mış  annen gerçekten
0 oy
(2,241 puan) tarafından
gonder evine canim bende lohusalikda cok cok misafir agirladim kaynanam falan geldi yardim etmedi annem hicbirsey demedi simdi der o zamanlar diyemedim uzulursun diye ama simdi derim su yanlisti bu boyle olmaliydi falan diye icini dokuyo . 
0 oy
(496 puan) tarafından
Valla zor bir durum ama annenin yaptığı hiç doğru değil vardır bunda da bir hayır sen tatlı dille söyle istersen annene iyiyim ben sen eve git falan de stresle doğumun tadını çıkaramazsın canım 
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Bende annemi 5. Gün göndermiştim eve insani daha çok strese sokuyorlar. Bnm de ilk sütüm gelmemişti onun için laf etti. Daha sonra sutum geldi doymuyor bu çocuk mama verelim dedi. Kalk artik bir ise yara kac gun oldu dedi. Babam hastane parasını ödedi sürekli onun lafını etti hala da ediyor. Anlatmadığı kimse kalmadı. Bebegimi tutuyorum düzgün tut felan herseyime karışır oldu iki gün önce kızım aşı oldu ne uyudu ne emdi sadece agladi annemgildeydik kardeşim herşeyi annem yapıyor diye laf konusuyor çocuğumun ağladığını bile bile. Esimin maaşı borçtan dolayı yetmiyor sırf babamdan 100 lira aldım diye kardesiimmm laf ediyor herkes babamın eline bakıyor diye ama anlamıyorlar babam paramiz olmadığını soylemedigimiz de kızıyor bize kimseye gerek yok arkanızda babanız var diyo. Ama annem ve kardeşim bunu anlamıyorlar ve sürekli yüzüme vuruyorlar.
0 oy
tarafından
Böyle oluyorsa gitsin cnm zaten lohusalık zor bir süreç bide o seni üzmesin
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Sana o tiripleri herkes yapsa bile anneyin yapmaması gerekir o yaptıklarını başkası yaptığında anneeyin müdahale etmesi senin üzülmeni engellemesi gerekir. 
0 oy
tarafından

Ya aslında annen onlara belki sinir olmus, 

Eşin hani en azından annene çay, yada çorba icer miskn demeliydi,

Ama annende durumun farkında bence bu kadar uzatmamali, hani gerekirse bir şekil.konus anne boşver hiç onlardan bahsetme sen varsın sen bana yetersin sen benim.annemsin, zaten ben senin olmanı istedim.yanimda bana en iyi bakan sensin fallan de...

Gerçekten annen acayip sinir olmua belli

0 oy
tarafından
Kusura bakma ama annen sana bakmamak icin bahane ariyo bence
0 oy
(151 puan) tarafından
Canım anneni kırmadan evine gitmesini söyle zaten lahusa sın psikolojik bozuk annenen de iyi ce bozmasın aynı durumu bende yaşadığım için seni anlıyorum 
0 oy
(2,368 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Annenin yaptığı çok yanlış bu senin sorunun olmamalı bebeye bakmak zor geliyo satasiyolar sağa sola bunu kaynanan duusnmesi lazim dusunmuyorsa sen napablrsin esin diyecek yada annen gidicek kaynanan gelicek ki istemezsin  en iyisi yanliz kalmak ben oyle yaptim cnm bi rahatladim psikoljm duzeldi annemde aynısını yaptı çünkü kaynanan gelsin baksin hastanede o kalsin anne rahat edemem bunalırım dedim ablam kaldi 2.gun sonra kaynanamı 1 gün önceden eve gönderdi de evi hazırlattı .. annem yönetti yani o ne derse o kadın hastaneye 1 çanta dolusu sarma getirdi börek getirdi koca termos çay getirdi corba getirdi annem dha fazla istedi hep ... sadece sen değilsin cnm esime de taktı bana yemek yermisin demedi  enistene demedi kendi lokantalarda yedi pes dio ama benle nasil kavga edio gece sezeryndn çıkmışım halbu ki anneme sordu herkese esim oyle ısrar eden biri değil annem ben gbi zannedip 4 senedir taniyamadiysa damadını... naz yapio yok ben et türü yiyemem yok sunu yapamam kantinde ismarlamis biseyler herkesi lokntya nasl soksun ...evleri yakin enistemlerin ekmek arasi dio onuda istemio.. esim biraz rahat bi insandir annemde rahat olmasin unutkan olmasin herkese yalakalik yapsin ilgilensin istiyo ..sonra eşimi eve göndermek istedim bana bir surat bi azarliyo bak bunlar ilk günde oluyo sezeryndn çıktığım karşıdaki kizin kocası gitmedi halbu ki düş alıp uyuyup geldi ,eşimi duşa bile göndermedi pisik oldu  ;bende kizima gitcem dinlenmeye dedi gonderemezsin o rahat ercek burda sen çile cekcen dedi.. esimde okadar ilgilendki ustumu degistrdi yuruyus yaptık surekli tuvalete götürdü oda zaten dar ara ara gliodu annem ayak ucuma yattı hayatımda annenin yapitigi ne derseniz unutamadığım bisey bu eve geldim bitmedi evi terk etti sen mutlusun kocanla dedi esimin yüzüne beceriksiz tembel unutkan dedi esim çok kızdı yine sabret dedim ben 5.gun hastnye gttim ondan snra hep yanlizdim annelere dogumdan snra bisey oluyo canini verir yardim ederdi hep, ben buraya yazarak atlattim ama bana unutulmaz bi yara birakti oyuzden 1 sene olacak bak anneme sogugum bide bebeye bakmam die tutturdu bakici tutsunlar die esime kizdiigindan dolayi ...sonrasinda ise kolum agriyo dedi her sefernde oyle üzdü beni ben calisiyorum sonuc ne dersen kaynanam bakiyor onun yaninda da dio alya yi aldim kucagina kolum agirdi ya bu torunun sabret sık disini sen hasta olunca ben glmesem darilmazmi dmi suan 2 hafta evdeyim kendim bakiyorum onuda gonderdim 
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Annen yardima mi gelmiş köstek olmYa mi gelms belli degl sen onun kizisn ona ne kaynanandan siz kendi isinize bakin zamani gelince ssn nasl davranacagini bilirsn

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 84 göst.
15 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Linkin (15,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 121 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
13 cevap 444 göst.
1 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 268 göst.