0 oy
1,840 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,351 puan) tarafından
Esim dondurulmus manti almis  dun aksamdan beri mutfakta masanin uzerinde cözülmüs tabiki. Bende kurutulmus manti zannettigim icn dolaba kaldirmadm .  Pisirilme tarifindede buzu cozulmeden sicak suda haslamak gerektigi yazior eee ben smdi bu mantiyi napacam bozulmus mudur buzluga koydum buz tutsun da haslim die bu sekilde kaynar suya koysam buz tutmadan hamur gbi mi olur yapisir mi bilemedm ilk defa basima geldi yaa

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
koku falan var mi 
(2,351 puan) tarafından
Kapali paket acmadm paketi ki
tarafından
kapali paket se bir şey olmamıştır açınca gene bir kokla koku falan yoksa yap birşey olmaz
(2,351 puan) tarafından
Simdi haslicam bakalm
-Reklam-
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Buzu çözülen bisey sebze bile olsa geri buzluğa koyulmaz diye biliyorum ben. Ki mantı etliyse, et çözülmüştür yeniden buzluğa koyarsan bakteri üretir
(2,351 puan) tarafından
Bnde ole biliorm evet de haslamak icn karambolde kaldm karar veremedm koydugum gbi geri cikardim zaten  hasliorm smdi ins saglamdir :)
0 oy
tarafından
Buz tutsun sonra haşla o şekilde hamur olur kaynar suya girince 
(2,351 puan) tarafından
Buz tutmadan haslmaya koydum koku yoktu bakalim sonuc nasil olacak  :) kismet esimin essekligi  difrizden aldin madem ya buzluga koy yada bana sole . Herseyi takip etmek zorundayiz ya iste :)
tarafından
Kız ben meraktan bakardım ya mantıya sende nasıl meraksızsın bakmadın :)
(2,351 puan) tarafından
Dun cok temizlik yaptim yorgun dustum icerde uzaniyordm :) neyine bakayim ya neyini merk edecem :)))
tarafından
Ben ederdim ya eşim bişi alınca aldığı şeyin fişine bile bakarım :)
(2,351 puan) tarafından
Yok ben bakmam :)))

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 183 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde SakızSardunya (620 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 549 göst.
31 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Serap ozturk (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 354 göst.
17 Kasım 2019 Moda kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde bkulbilge (601 puan) tarafından soruldu

374,649 soru

11,205,898 cevap

34,507 kullanıcı

...