0 oy
558 göst.
Diğer kategorisinde (4,040 puan) tarafından

İstanbul avrupa yakası belgrad ormanını bilen bilir. Hava güzel olduğu anda istanbulun çoğu oraya akım eder. Kilometrelerce araba kuyruğu oluşur. 

Bugün de aynı şeyi yapmışlar kafaları kırık bunların gerçekten anlamak çok zor. İtalya bu yüzden kaybediyor ve oranın halkı bunu bilinçli yapıyor hükümet zora girsin diye. Bunlar da bilinçli yapıypr galiba

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Cahillik bu olsa gerek 
(4,040 puan) tarafından
Kesinlikle cahillik bilinçsizlij
(1,114 puan) tarafından
Bence cahillik yerine bencillik :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet bende gördüm.  Boyle tedbirsiz insanlar yuzunden biz tedbir alanlarda yaniyor maalesef
(4,040 puan) tarafından
Allah korusun yani İstanbul gibi yerdesin market kapısı bile tehlikeli
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Zaten bilinçsiz oldukları için vaka sayılmış italyayi geçti onlardan daha hızlı yayılıyor 
(4,040 puan) tarafından
İtalyanın sayılarını bilmiyorum hala sokağa çıkma yasağı gelmedi ya bu hükümet de bişeyler karıştırıyor annem babam var kardeşim kanser çok korkuyorum
(12,777 puan) tarafından
İtalyayi geçtim maalesef cnm onların mesela 3. Gün 100 se bizim 200 oldu  düşün
(4,040 puan) tarafından
Allah bizi korusun
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Ne kadr hükümet düsmani olursan ol bi insan bu kadr sadist olabilir mi o agriyi aciyi sen cekiceksin. Senin evladn senin anan baban ailen cekicek bole bi risk alinabilinir mi ya. Bu nasil bi kafa nasil bi zihniyet anlamiorm. Ben ilk vakayi duydugum an disari cikmayi kestim sokaga cikmiyorum millet hic birsey olmamis gbi geziyor esimede izin verdiler is yernden 15 gun ise gitmicekler sonrasinsa durumun gidisatina göre bi yol izlanicek Allh sonumuzu hayretsin ins
(4,040 puan) tarafından
İtalyadaki zengin insanlar vergilerinin galka aktarılmasına kızıp hükümeti cezalandırmak için inatlaşıyorlarmış. Hani bak onların böyle bi sebebi var ki gerçekten sadistçe. Peki bizimkilere ne oluyor da çıkıyorlar sağlık bakanlığı hergün tvde adama yazık ya o kadar insan harap oldu hiç mi görmüyorlar
(2,351 puan) tarafından
Hayatlarindan bezmisler ölmek istiyorlar bnce bi insan hayati bu kadr mi önemsenmez ki sadece bir degl   1 kisi demek yaklasik 200 kisiye virus bulastrma ihtimali varmis yani 1 kisi demek 200 kisi demek bu nasil bi vicdanszlik  birinin ölümüne sebebiyet vermek bile istiye  ne bilim bu kadr mi gezme tozma manyagi insanlar anlamiorum haftada en az 1 kez disari  cikar gezerim yoksa  kendimi eksik hissederim keyfim olmaz ama cikmiyorum ya cikmiyorum yani benm yavrum var annem var esim var neden sebep olayim ben anlamiorm insanlari artik
(4,040 puan) tarafından
Ölsünler madem kimseyi zahmete sokmasınlar evlerinde yapsınlar. Yazık ya
(2,351 puan) tarafından
Tuaflar Allh islah etsin yasama askı ve biraz merhamet vicdan versn ins
(4,040 puan) tarafından
Amin önce vicdan hak hukuk
0 oy
(2,423 puan) tarafından

Insanlar çok garip ya. Bi virüs için devleti suçlarlar sanki onlar yaptı.. tedbir alınır uymazlar  virüs yayılır devlet bisi becermeiyo derler. Halbuki tedbir basit bir süre evden çıkmamak dikkatli olmak. Anlayamıyorum gerçekten  bu kadar vurdumduymaz bencil olunmaz :angry:

(2,351 puan) tarafından
Insanlar  ciddiye almiyor ama ölümler cogaliyor ailelerinden birini kaybettiklerinde akillari baslarina gelicek ama gec olucak ins biran önce akillanirlar . Bnde siyaset pesinde degilim yalnislarinida sayarm ama dogruya dogru zor kullansalar su durumda hak veririm acikcasi.

Iyiym cok sukur ilk vaka olayndan beri kizimla evdeyim iste disari cikmiorm esim  ise gidiordu oda bugun son 15 gun izinli onalrda ise gitmicek bakalim kendimizi korumaya calisiyoruz sen napiosun  canm nasilsin ;)
(2,423 puan) tarafından
Iyiyim kuzum  bende nisos la  evdeyim bende cikmiyorm  ama eşim klimacı malesef izin yok o heryere gidip geliyor dezenfekte oluyor ama umarım sorunsuz atlatırız  çıkma yasağı olsaydı bi an önce atlatsaydık :( ekonomik soylrin olur deniyor ama zaten çoğu mağaza kapattı bisi değişir mi ki bilmiyorumm. :(
(2,351 puan) tarafından
Bnm esim tekstilci virus olayindan snra tekstil zaten zayifladi cunku insanlar satis yapamio  urunler yurtdisina vs satildigi icin  sknti yasanmaya basladi bugune kadr calistilar bugun iste sondu bakalim hayrlisi 3 hafta evde kalim disari cikmayin cagrisi yapildi ama isyerleri kapanmadi buna yaniormm. Calismak zorunda olan adam napsin isten mi ciksin olaki isten cikti bu insanlar ne yicek neyle gecincek Ayyu Alllahim nasil bi bela musibetti bu bole ins biran once skntisz atlatiriz :/
(2,423 puan) tarafından
Evet kuzu durum  aynen bu işten çıksa geçinemeyiz ise gidince her gün  korkuyla geçiriyoruz bi an önce assak çok iyi olur  hem psikolojik  hem ekonomik hem sağlık yönünden çökmüş durumdayız malesef :(
(2,351 puan) tarafından
Malesef  hakkimizda haylisi olsun ne diyelim :/
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Sabah uyandım dışarı baktım sokaklar cıvıl cıvıl Allah Allah haberlerde başka birşey mi dedilerde çıkmış bu millet diye düşündüm, baktım yok aynı, eczaneye gittim sokaklar da aynı kimsede maske yok sadece bir kadında gördüm başka herkes normal bir günmüş gibi dolaşıyordu
(4,040 puan) tarafından
Ayy gerçekten ben de öyle diyorum ya gece ne söylendi sabah ne görüyorum diyorum
(2,078 puan) tarafından
Ciddiyetinde değiller, ben çok tedirginim bazılarına günlük gülistanlık, Rabbim bu günlerin hürmetine bizlere merhamet etsin :(
0 oy
tarafından

Allahim yaa :ermm: cogu kiside yaylaya cikmis 

(4,040 puan) tarafından
Yaylayı zararsız görüyorlar ama küçük beldelere bile ulaştı
tarafından
Evet yaa  :///
0 oy
tarafından
Millet ölüme davetiye çıkarıyor ya sokağa çıkma yasağı gelse bile kimse uymaz isyan cıkartır 
(4,040 puan) tarafından
O zman para cezası getirirler böyle rahat çıkılmaz
0 oy
tarafından

İtalya insanlar hastalığa bağışıklık kazansın diye kendi haline bırakmış insanları sonra ölümler artış göstermeye başlayınca da önlem almaya başladılar bizimkilerde o hesap iyice artmasını bekliyorlar :angry:

tarafından
Ben korkmuyorum sadece yaşlılar adına üzülüyorum korktuğum kanısına nerden vardın kız sadece endişe var yalan yok:)
(4,040 puan) tarafından
İşte olması greken o korkmak ya da endişe. Ülkedeki insanları zora sokarsak hizmet edecek kimse kalmaz. Ben annem babam için korkuyorum
tarafından
Aynen bende annem için endişeliyim ama geçecek bunlarda biliyorum Allah büyük bizi bırakmaz
(4,040 puan) tarafından
İnşallah ölüm haktır ama bu ölümlerde ne cenaze namazı kılınıyor ne tabut kalkıyor Allahım def etsin bian önce
tarafından
Amin ecmain canı gönülden
0 oy
tarafından

Allah akıl versin hepsini karantinaya alsalar da görsem:angry:

(4,040 puan) tarafından
Onlara birşey olmaz işte
tarafından
olan bize olacak böyle insanlar yüzünden
0 oy
(1,491 puan) tarafından
Neyin kafası bu milletttttt diye bağırmak istiyorum
(4,040 puan) tarafından
Adam olmaz bu millet
0 oy
(1,137 puan) tarafından
O belgrad ormanına girmek kolay değil yani Bi kaç sene önce öyleydi biz çalışma arkadaşlarıyla topluca gitmiştik piknik yapmaya kapıda bizi almıyorlardı tuttular bizi yani virüs gibi Bi dönemdetken ne b.k yemeye alıyorlar milleti 
(4,040 puan) tarafından
Saçma sapan işler
0 oy
(365 puan) tarafından
Bende whatsapa baktım misafirlikler sahiller ormanlar  kudurmuş millet
(4,040 puan) tarafından
Bi de paylaşıyorlar mı. Abimib çocuğı oldu gidemiyorum görmeye
(365 puan) tarafından
Sorma  inan hastane randevularimi iptal ediyorum bide paylaşım yapıyolar    utanmadan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 55 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,095 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,095 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 998 göst.
16 Mayıs 2022 Aile kategorisinde isimler (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 200 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Rumeysa96 (4 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...