0 oy
475 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Məbəs bayramınız mübarək olsun Allah Peyğəmbərin hörmətinə bu bəlanı dünyadan götürsün. 

Ben kendi yaptıklarımı yazacam

Marketden gelen ne varsa sıcak suda yıkıyorum çünki çok kişi dokunuyor

Ekmeyi fırından çıkınca eşim sıcak sıcak alıyor kalıp ta soğumuş ekmek asla almayız olmazsa da ekmeksiz geçiniriz pirincle makarnayla

Marketin kalabalık olmadığı vakiti yakalıyoruz 

Eve girince eşim ellerini yıkamadan hiç bir yere dokunmaz normal sıcak suda 20 saniye yıkıyor

Giydiyi elbiseleri dezenfekte ediyor hep aynı sıcak yere koyuyor

Ben zaten 2 aydır hep evdeyim eşim dışarı çıkar market için ben ve kızım hiç çıkmayız

Unutmayın fazla eli alkolle dezenfekte etmek hassalık yapıyor öyle olunca virus kapmak daha çabuk. Burda (İranda) doktorlar el nemlendirici kremler kullanmak iyi dedi. Evde olunca sadece yıkamak yeter o yüzden kolanya gibi şeylere boşuna para vermeyin zaten kolanyanın bi faydası yok bin tane şey var içinde en iyisi tibbi alkol.

Bunlar benim yapıb da faydasını gördüyüm şeyler size de tavsiyye etmek istedim gerisi size kalmış

Biz Azerbaycanlıyız İranda yaşıyoruz ve bu virus uzun zamandır burada var can kaybı da Türkiyeden çok biliyorsunuz

Uzun olduğu için kusura bakmayın

Sizde evde yaptıklarınız önlemleri yazarsanız okumak isterim 

3 Cevaplar

+1 oy
(12,777 puan) tarafından
Geçen alışverişte vs dışarıdan aldığım yikamadim ama bundan sonra yıkamayı düşünüyorum hiç değilse sırke li bez ile sileyim diyorum eisk üstünü değişir direk elleri vs yıkar zaten kolonya çok sever bugün çıktım dışarı ama ekmek vs almıştım artık çıkmayı düşünmüyorum cuma gunu Bi market gidecem 

Bugün değişik Bi korku ve hüzün çöktü içime kendimi geçtim de ben yakalansam kızma ne olur yanıma verirler mi o yakalasa beni yanında durdururlar mi diye düşünüyorum  kendimi herkes geçtim tek bu kızımla ayrı mı bırakırlar diyorum rabim en iyisi bilir  ne eylerse güzel eyler 
(15 puan) tarafından
Su olmadığı halde sirke kullanmamanızı öneririm onlara su varsa gerek yok. İnşəallah olmazsınız ama olursa bile zaten tüm aileyi karantine alınır önlemleri alın hiçbişey olmaz
(12,777 puan) tarafından
Sirke vsu karıştırıp sprey gibi kullanırım evi öyle siliyorum
(15 puan) tarafından
Sizin binaları her gün dezenfekte ediyolarmı?
(12,777 puan) tarafından
Görmedim ben hiç
(4,981 puan) tarafından
Benimde sanırım ölümden sonra en büyük korkum çocuğum.
Ben olmasam ne yapar.
Kimse ona benim gibi bakamaz ki..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dışarıdan gelen bir sürü şeyi evimize sokuyoruz aldığımız her ürünün paketini bile silmek gerekiyor 
(15 puan) tarafından
Ben çıkarıp ters üzüyle atıyorum
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Canım biz evden çıkmıyoruz pek eşim dolmuşa binerken eldven takıyo eve gelince kapıyı açıp drekt kolonya tutuyom eline kıyafetleri için bi sandalye koydum çıkarıp ona koyuyo dokunmuyoz hemen elini yüzünü yıkayıp kolonya yapıo ara ara burun temizliği fln yapmak lazım sıcak bşyler içiyoz ağzımıza karanfil kakule alıyoz marketten baya bşyler alıp buzluğa koyduk ekmek tavuk fln ikide bi markete gitmeyelim diye elimden gelen bunlar Allahım korusun hepimizi evide sirkeli suyla fln siliyom çamaşır suyu yapıoz lavabo tuvalet kapı kollarına 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 175 göst.
5 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 124 göst.
4 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Mevah (1,484 puan) tarafından soruldu
+1 oy
35 cevap 895 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 352 göst.