0 oy
468 göst.
Aile kategorisinde (38 puan) tarafından
Arkadaslar hayirli aksamlar kizim 3 yasinda eltimin eni dogan 13 gunluk bebegi var oraya gitik cocugu cok kiskandi korkumdan oraya gidemiyorum bende  3aylik hamileyim cocuga kilerden gtmis sogan almis gelmis tam atti eltim tuttu bu kiskancligi yuznden ne yapacagimi sasirdim lutfen bilgili anneler yardimci ne yapmam gerek

10 Cevaplar

0 oy
tarafından

Ay kardeşini de kıskanmaz inş kuzum ya :ermm:

(38 puan) tarafından
Ya hic sanmiyorum ne dogum korkusu ne baska birsey bu cocugun kiskancligi artik kafama yer etti kuzum
tarafından
ya çok zor ama kardeşi doğana kadar biraz daha büyümüş olur sende konuşarak kardeşi doğana kadar bak kardeşin seni çok seviyor tekme atıyor falan diye karnına elini köy kuzum oule öyle alışsın simdiden
(38 puan) tarafından
Ins umarim oyle olur canim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kızına bebeğini şimdide sevdirmeye başla mesela hade kızım kardeşine biseyler alalım de karnını sevdir ismini ne koyalım yani şimdide alıştırmaya çalış 
(38 puan) tarafından
Ya cok guzel anlatmaya calisiyorum amcasinin kizi yeni dogdu cocugu versek parcalayacak ben kucaklayinca veya babasi cok kiskaniyo
0 oy
(12,516 puan) tarafından
Yavas yavas anlat canım kardesinin geleceğine psikolojik olarak hazırla yavaştan ben öyle yaptım araları 3 yas 3 ay beklediğimden çok iyi arada küçük kıskançlıklar olsa da. Hazırlamak lazım sevdirmeye calıs anlat arada:) 
(38 puan) tarafından
Ya benimkilerinden nerdeyse 3yas 6 falan olur cevrmzde butun ilgi kizimin ustundydi  cok kiskanc bir cocuk nasil yapacam inan bilmiyorum
(12,516 puan) tarafından
Anlat canım güzel bir sekilde anlar
0 oy
(119,981 puan) tarafından
Al karsina tatli dille anlat valla kiskanirsa isin zor 
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Her gün karnındaki bebeğinin kardeşi olduğunu dile getireceksin kardeşinin onu duyduğunu Onunla konuşmasını istediğini söyleyeceksin Senin arkadaşın gibi evimizde olacak ama kardeşin ile oyunlar oynayacaksın  birlikte aktiviteler yapacaksın  çok seveceksin ve seni çok seviyor karnımdan sürekli senin sesini duymak istiyor gibi her gün kardeşini sevmesi için temkinliyeceksin canim.
(38 puan) tarafından
İns  hergun soyluyorum ama simdiden cok korkuyorum nasil yapaacm diye
(5,938 puan) tarafından
Merak etme o zaman a kadar düzelir canım benim.
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ay kıyamam ya.ama şimdiden alıştır canım karnındaki bebeğin onun kardeşi olduğu şöyle o geldiğinde oyun oynayacaklarını beraber vakit geçireceklerini anlat sevdirmeye çalış ve bebek doğduğunda zaten bebeğin ilgiye ihtiyacı olmayacak büyüğüne ilgini daha da arttir ki kendini yalnız hissetmesin mesela bebeğe birşey yaparken onunla beraber yapmaya çalış ozendir 
0 oy
(4,040 puan) tarafından

Bu kadar olması senin için kötüymüş olabilfiğince bebek doğduktan spnra kıza ilgi göstereceksin. Hatta şuanda kontrollü bi şekilde ilgiyi bırakıp bebek doğunca ilgiyi artırsan da  kızın senim ilgisizliğini bebeğe bağlamasa mı? Bunu tamamen fikri olarak söyledim bi pedagoga danış bence.

Ama 3 yaş bencilliği denen bişey var. Benim kuzenin süper olgun bi oğlu var çocuk 4 yaşında 1 yaşındaki kardeşini ağlatıyormuş sürekli. 3 ve 6 yaş arası çocuklar paylaşmayı bilmez benmerkezli olurlar
0 oy
(106 puan) tarafından
Canim bebek dogdugunda yastigin altina cikolata koy ve sonra kizina göster bakk kardesin sana ne getirmis hediye getirmis de :) 
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Bu zamana kadar tek buyumis canim normal onu kardesi olacahina konusa konusa alistirman gerek 
0 oy
tarafından
Bence yavaş yavaş bir kardeşi olacağını benimsetmeye başla sevmesine izin ver doğana kadar alışır inşallah 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 71 göst.
23 Mart 2024 Aile kategorisinde Fatmabcoskun (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 291 göst.
23 Haziran 2022 Aile kategorisinde Syma (668 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 260 göst.
24 Mart 2022 Aile kategorisinde Zeynepalyam (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 480 göst.