0 oy
817 göst.
Aile kategorisinde (1,908 puan) tarafından
kizlar oğlum üç yaşında iki ay önce bakırlı spiral çıkarttım ilk ay olmadı normal dedim bu ay da olmadı modelin bozuldu ben yeni evliyken ikinci ay kimyasal gebelik geçirdim düşer düşmez de oğlum oldu ucuncu ayda ama bu iki aydır olmadı üç dört ay önce kadın doguma gitmiştim yumurtamjn gayet güzel sağlıklı olduğunu söylemişti ama iki aydır olmuyo şimdi daha erken bu mu derdin demeyin Aralık ayında en geç doğum yapmam lazım önümüzdeki sene üniversite sınavına gircem ona hazirlanmaliyim saçma sapan yorumlara açık değilim yani sizde ne zaman oldu korunmasz 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından

Sacma sapan yorumlar yaparlar canim maalesef cunku bazı kadinlar çok bilmiş burda 

(1,908 puan) tarafından
o yüzden uyardım :) yoksa yazmasinlar buraya kafa dağıtmaya geliyrz tartışmaya değil
-Reklam-
0 oy
(266 puan) tarafından
Cnm her ilişkiden sonra namaz kil dua et rabbimden iste
(1,908 puan) tarafından
ben zaten namaz kılıyorum ilki hemen olunca ikinci iki aydır olmayınca anladım geç olanları gerçekten zor bı durum
(266 puan) tarafından
Surekli dene canm:) yunurtlama gunlerini takip et
0 oy
(1,491 puan) tarafından

Daha erken dememde Aralık ayında hemen doğum yapmam lazım diyince bi gülme geldi canım:D

(1,908 puan) tarafından
anca ya bı plan yaptım ama hesap uymadı işte önümüzde ki ay olsun bari :)))
(1,491 puan) tarafından
İnşallah canım Allah nasip etsin tez vakitte:)
0 oy
(518 puan) tarafından
İlişkiye girdikten sonra hemen kalkma, yumurtlama günlerini takip et.benim 7 yıl durdu spiral çıkarttıktan sonraki ay hamile kaldım.senin de daha yeni yani.ayrica kıyaslama yapma stres yapma kafanda kurdukca hamile kalman zorlasir
(1,908 puan) tarafından
dediklerinizi yapıyorum psikolojik olarak biraz fazla yukleniyorum sanırım kendime
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Şu saatten sonra bu Aralıkta doğum yapabilmek için mucizelere ihtiyacın var Bence boşuna kendini şartlama Martın Sonu Gelmiş adet günün ne zaman adetlerin düzenli mi ona göre yorum yapacağım
(1,908 puan) tarafından
yarın olucam belli sabah test negatif çıktı uygulamada bu ay kalsaydım 30 Ekim gibi görünüyordu önümüzdeki ay kalincada Aralık sonu Ocak başı gibi olur adetlerim düzenli 31 günde bı yumurtlama döneminde dikkat ediyorum
(2,891 puan) tarafından
Adetin bitip yıkandığın gün birlikte ol sonra yumurtlama haftasına kadar sık olmasın kalitesi düşüyor
(2,891 puan) tarafından
Ben genelde adetin üstüne hamile kalırım yıkandığım gün ama ben zaten adam üstüme ceket atsa hamile kalan tiplerdenim  olur insallah
(1,908 puan) tarafından
:D bizim sulaledeki kadınlar da öyle aslında çok doğru diyorsun ben yeni evliyken adetim biter bitmez denedik hiç yumurtlama zamanı na dikkat etmemiştim çok saol ya
0 oy
tarafından
Bende spreyi çıkardım 6 sene sonra 

Korunmayı birakali 6 ayda hamile kaldim
(1,908 puan) tarafından
hormonlu muydu ?
tarafından
Heralde ya bakirli miydi neydi  ria diye bir spral ve stres yapma ben hergün düşüne düşüne hamile kalamadim umudu kesyigim ay adete 9 gün kala pozitif gördüm
(1,908 puan) tarafından
valla boşuna kendimi yipratip durdum bu ay oyalancak başka şeyler bulayım doğru diyorsun
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Canım ben direk başlığına cevap vermiş olayım cunki diğer konularda bir bilgim yok. 40 m çıktıktan sonra hap ile 10 15 gün korundum canım oda düzenli değildi zaten hemen çocukta istediğimiz için bıraktım dogumdan 3 ay sonra hamile kalmış bulundum 
(1,908 puan) tarafından
ne cesaret :)))
(3,139 puan) tarafından
Öyle istedim canım gurbetteyim yalnızım. Oğluma arkadaş olsun dedim hemde bu döngüde iken bir arada çıksın dedim
(1,908 puan) tarafından
masaallah sübhanallah canım birlikte büyütmek Zor ama daha hızlı büyüyorlar öyle :)
(3,139 puan) tarafından
Sağol canım.  Aynen öyle vallahi
0 oy
(397 puan) tarafından
Benim ilkide ikinciside 6 ay sonunda oldu canm Allah hayirliysa nasip etsin inşallah 
(1,908 puan) tarafından
amin inşallah
0 oy
(12,504 puan) tarafından
Dr um bana bebek düşündükten sonra ilk 1 yıl olmaması normal demişti canım ben ikinciyi düşündükten 3 ay sonra hamile kaldım 
(1,908 puan) tarafından
evet bı yıl normal doktora gitsem dalga geçer zaten daha 22 yaşımdayım :)
(12,504 puan) tarafından
Ben gitmiştim bunun için ama hamile kalmadan 5 ay önce laparoskopi olmuştum sıkıntı mı var diye Bi kez daha gitmiştim :) öyle mi ben de 22 yasındayım :D
(1,908 puan) tarafından
ben gitsem iki aydır çocuğum olmuyo desem dalga geçer diye düşündüm hem korona var napcan şimdi çocuğu dicek doktor diye çekindim :D
(12,504 puan) tarafından
Ahaha bence de :Dd
0 oy
tarafından

Ben 1 yıl sonra hamile kaldım korunmasız 

(1,908 puan) tarafından
inşaallah o kadar sürmez
0 oy
tarafından
Ben sadece kondomla korumama rağmen 3 ay sonra hamile kaldım onda da kimyasal geçirdim. Korunmayı bıraktıktan sonra 1 sene olmaması normal dediler . Arkadaşım 7 ay sonra hamile kaldı.  Vücut alısiyo demekki . Çok üzüldüm bende ayaklarımı kaldırırdım  saatlerce yatardım.  Kimyasaldan sonra da 4 ay sonra oldu . Normal dediler . Rabbim gönlüne göre versin inşallah  
(1,908 puan) tarafından
amin inşallah canım kondom nerde ne kadar a takiliyo arkadaşım taktrcakti da merak ettim
tarafından
Kondom derken prezervatiften bahsettim
(1,908 puan) tarafından
he tamam canım ben kolun içine takılan çip sandım
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Canım ben ne hap ne spiral takildim eşim korundu kendi isteğimizle tekrar çocuk sahibi olmak istedik çok şükür bi daha ki aya hamile kaldım ama herkes böyle olmaz bence kendini koşullama o zaman hiç olmuyor 
(1,908 puan) tarafından
aynen nasip sonuçta istemedgm zaman hemen olur isteyince böyle gecikmeli stres yapıyorum durduk yere
0 oy
(106 puan) tarafından

Kizim 10 aylikken falan olmus :) süpriz oldu bize su an bi bucuk yasina yakin bebek dogana kadar iki yasina yakin olacak baslarda korkmustum ama herkes ne güzel birlikte büyür falan diyor hayirlisi buymus demekki :)

(1,908 puan) tarafından
ilk başta zor olur ama bı kaç yıl sonra kafan rahat olur ben 3 yıl cesaret edemedim ikinciye
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Benim ilki 2.5 ay sonra oldu. İkincisi 5.5 ay sonra. Değişiyor yani canım. İlkiyle diğeri bile ayni olmuyor ki kişiden kişiye de değişiyor. Allah bilir kısacası bir matematiği yok bu isin :)
(1,908 puan) tarafından
doğru diyorsun bacım :))
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Iyi hosda bebek dogunca nasil ders caliscan ?? Zor olmaz mi ?? Bu arads yumurtlama günlerini takip et canim olur kismetse.
(1,908 puan) tarafından
geceleri calisrm  bı yolunu bulurum Allah'ın izniyle hamileyken de calscam tabi zaten açıktan okucam üniversiteyi de o yüzden çok yüksek puan almama gerek yok sozellere ağırlık vercem kadın isterse herşeyi başarır :)
(3,617 puan) tarafından
Insallah canim oglum 5.5 yasinda kizim 1 aylik wc gidemiom inan :( uniyi 5 ay kala biraktm diom aciktan tamamlim ama nerde :( uykusuzluktan oluom suan az uyusa ev isi yemek buyuk oglan aksam oluo :(
0 oy
(2,840 puan) tarafından
ben 9 sene korundum igne ile biraktim tam tamina 1 yilin dolmasina 1 ay kala hamileydim flo uygulamasiyla 1 ayda kalmistim tavsiye ederim
(1,908 puan) tarafından
o ne ki ?

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 448 göst.
0 oy
5 cevap 61 göst.
+1 oy
13 cevap 156 göst.
0 oy
6 cevap 187 göst.

377,368 soru