0 oy
1,513 göst.
Aile kategorisinde (2,866 puan) tarafından
Ay boşverin virüsü, ekmek pişirmeyi de bana bi cevap verin. 

Sorum şu ki. İmam nikahı hangi şartlarda düşer? Yada mesela eşler arasında belirli bir süre cinsel münasebet olmazsa nikahı düşer mi? Düşerse ne yapmak gerekir. Kimine göre 3 ay kimine göre 6 ay ilişki olmazsa düşüyor diyor. Kimisi öyle bişi yok düşmez asla diyo. Bilen var mı?? 

24 Cevaplar

0 oy
(1,240 puan) tarafından
Bildigim kadariyla bos ol denmesiyle biter tabi buda iki evli kisinin yaninda akli selim sahitlerin olmasi gerekir.Bazen sinirle esler bu kelimeyi kullanabilirmiş o yuzden sahit olmasi lazimmis sahit kisi sahitlik ettim demesi gerekirmis bir hocadan duymustum...Yani sadece bosol demekle bitmiyor;) birde 3 4 ay cinsel munasebet olmasa da sanmam ilk defa duydum o zaman esi kamyon soforu olan var yurt disinda calisan var asker olan var olur mu oyle sey ha iki kisi birlikte ise bile girmiyorlarsa bitmez...
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oho canım biz çok ayrı kaldık düşse bizim ki düşerdi mecburi ve zaruri durumlarda düşmez ancak 3 kez boş kl derse düşer ve başkasıyla evlenip 3 ay evli kalıp karı koca hayatı yaşaması lazım bayanın ki tekrar nikah kiyabilsin
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Hastalığı olup cinsel ilişkiye giremeyenler in nikahı düşüyor bu dediğine göre yani öyle bir şey olması Hiç mantıklı  mesela Babam da uzun yol şoförü idi gençken senede bir 2 anca gelirdi Öyle olsa biz 7 kardeş Nikahsız münasebet mahsulleri olurduk:) sadece boş ol deme ile bile boşanma gerçekleşmiyor dört şahidin yanında 3 defa boş ol boş ol boş ol demesi gerekli dinen 3 talak denir Şaka ya gelecek bir şey değildir Çünkü  boşanma bu biçimde gerçekleşirse o kadının o adama tekrar helal olabilmesi için hülle nikahı gerekir

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 495 göst.
3 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Evin6231 (240 puan) tarafından soruldu
+2 oy
13 cevap 613 göst.
10 Nisan 2021 Aile kategorisinde Berivankarakus (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 379 göst.
26 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,770 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 396 göst.
20 Aralık 2019 Aile kategorisinde Şahsına münhasır☸️ (728 puan) tarafından soruldu

374,668 soru

11,206,765 cevap

34,510 kullanıcı

...