0 oy
707 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (57 puan) tarafından

Mrb kizlar sali gunu 2haftalik olucagim sezeryan ile dogum yaptim ve yarama mendil koyyorum ama herzaman boyle lekeler cikior bi turlu iglesmedi. Esim normal diyor ama ben yinede endiseliyim ve sanki sezeryan yerim sert gibi bu normalmi? Korona virusunden dolayida zirt pirt hastaneye gidememde tekrar alirlar diye korkuyorumda ama sukur ayaktayim her isimi kendim yapabiliorum

image

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

Normal o iki hafta cok degil ki kolay kolay gecmiyo acisi gecmis olsun 

(57 puan) tarafından
Allah razi olsun acim yokta kurumamasi beni halen yordu
tarafından
Iste kolayca kuruyup kapanpiyo cok fazla sarma hava alsin
(57 puan) tarafından
Tamam yaparim sagol
-Reklam-
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Tendurdiot du bendeki  ama suan bilemedim ya
(57 puan) tarafından
O nedir canim?
0 oy
(8,287 puan) tarafından
Sert olmask sıskın olması normal bıraz daha sabır gececek 
(57 puan) tarafından
InsAllah
0 oy
(571 puan) tarafından
Peçete koyunca terliyor öyle oluyordu benim artk temiz bir tülbent parçası koyuyorum 5 ay oldu sezeryan olalı hala öyle yapiorm öyle bsy yok şimdilik bezi koydugumden beri birakmadigimda terleyip yara oluyo
(57 puan) tarafından
Halen yaralaniormu yani
(571 puan) tarafından
Üçüncü ayn ortalarında bitti ama şimdiler de terleyince yanıyor
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Canim benmde oldu ama banyodan ciktiktan snra oldu hatta cok hafif kanda geldi ama gecti benmde 2.haftamda falan oldu smdi 33 gunluguz hic bisi yok artk duzeldi
(57 puan) tarafından
InsAllah benimkide hemen gecer o bolgem nemlenior kilolu oldugumdan galiba
(1,964 puan) tarafından
Benmde gobek geliyordu üstüne terliyodu kuzum peceteyle terini al kuru kalsin. Bebek emerken zor oluyo
(57 puan) tarafından
Aynen vanim
0 oy
(1,302 puan) tarafından
Estetik dikiş degilmi cnm açık dikismi var
(57 puan) tarafından
Kendinden eriyen dikisle diktiler
0 oy
(311 puan) tarafından
Bence mendil koyma açık kalsın benim yaramı taburcu olurken açtılar hiç kapatmadım ve sert olması normal canım korkma
(57 puan) tarafından
Birde öyle denim ama korkuyorum iste etim degip akarsa iltihap kapar diye
0 oy
(148 puan) tarafından
Bana doktorum cıkmadan son kez pansuman yapıp kapattı eve gidince cıksrmadan duş al sonra cıkar kurut orayı üstünü bişiyle kapama dedi öyle yaptım giydiğim kıyafete dikkat ettim 3 ay sonra tamamen iyileşti benim ki 
(57 puan) tarafından
3aydami tamamen iyilesior yani boyle lekelenme normalmi
(148 puan) tarafından
Tabi ki normal yara sonuçta ama kapatma üstünü kuru tutmaya calıs hava alması lazım
0 oy
(186 puan) tarafından
Canım yaranın üstünü kapatma sakın iltihap kapar dokturum bana 3 ve günü aç ddi
(57 puan) tarafından
Banada bandaj vermislerdi kilolu oldugum icin nem kapip iltihaplanmasin diye
0 oy
tarafından
canim benim.yaran daha taze icindeki sertlikte icten kendiliginden eriyen iple dikiyorlar odur .... normql yani ilyihap.yoksa merak etme endiselenme normal 
(57 puan) tarafından
Iltihap degil galiba kurumus kan gibi siyah leke
tarafından
o nirmaldir canm bnm korkmana gerek yok zamanla.dikilerin birbirini tutacak ... 20 gune kadar anca tutmaya baslar ..
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Benim sezeryandan 2 gün sonra pasuman bandajı çıkartmışlardı. Sonra normal atlet ya da çamaşırım o bölgeyi kapatılondu böyle leke olmuyordu. Kilolu musun merak ettim. Eğer yağ tabakan kalınsa o bölge de böyle leke gibi damlacık olması normal annemin öyle olmuştu. 
(57 puan) tarafından
Evet 100kg ile dogum yaptim suan indim ödem fazlaligim vardi karin bolgemi bagladigim halde orasi terliyor nemlenior

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 967 göst.
28 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tugba3101 (1,284 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 556 göst.
8 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 110 göst.
5 Ekim 2021 Aile kategorisinde Demet90 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 636 göst.
3 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Bircis (2,291 puan) tarafından soruldu

378,957 soru

11,343,410 cevap

34,809 kullanıcı

...