0 oy
302 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından

Kızlar eşim isim konusunda çok anlayışsız.. ben ne isim koyacağımı bilirim diyor ve konuyu istişareye bile açmıyor.. ben koyacağım falan demedim orta yollu istişareli koyalım istiyorum sadece saçma sapan olmasın manidar olsun istiyorum sahabe ismi olabilir halife ismi olabilir beğendiğimiz iki isim bir arada olabilir ama bu kadarını bile konuşamıyoruz.. bi de akrabalarının yanında da böyle diyor isim hakkı benim o benim bileceğim iş diyor mahcup oluyorum fikirlerimin değeri yokmuş gibi onlara lanse ediyor.. ben ne yapacağım bu adamla ya.

6 Cevaplar

0 oy
tarafından

Dusuncesizlik resmen tamam dinen hak babada ama dine bu kadar onem veren bi adamin vicdanini da sorgulamayi bilmesi lazim sende annesin o ladar tasiyosun ikinizin bebegi insan nezaketen olsun sorar yada kendi koyacaksa kibarca soyler cok ayip etmis bence esin isine gelince musluman olanlardan 

Peygamberimizin de saçı uzundu diyip sac uzatan ama bi kere bile namaz kilmayan dinle alakasi olmayanlar gibi

(64 puan) tarafından
haklısın canım aynen belirttiğin gibi işine gelmeyince kocanın karısı üzerinde ki haklarını açıp youtubeden dinletiyor.. ama namazdan niyazdan bi o kadar da uzak.. tam da tahmin ettiğin gibi yani.
tarafından
Insallah guzel bisi koyar madem dinden yürüyo sende cocuk isimlerinin ahlaki etkiledgiyle dini guzel isim konmasi gerektgiyle ilgili  videolar ac izlet dine bu kadwr duskun madem baba adayi dinler heralde hocalari :D
(117 puan) tarafından
O zaman sende aç dinlet bakalım eşin su istediğinde bile kadının rızası yoksa getirmek zorunda mı değil mi??  Ne saçma birşey allah aşkına yaaa din bı kadar basit mi işine geldiği yerden bal işine gelmediği yerden bakma.  bunlar yüzünden zaten dindar insanlara yobaz deniliyor. Peygamber efendimiz bile eşini herşeyden üstün tutup ilk fikirlerini eşine danışırmış önce onun rızasını alırmış.  Cennetle müjdelenen bize yol gösteren peygamberden de mi üstün!!!!  Tövbe yarabbim yazarken günaha girer insan Rabbim hidayet versin.  Al karşına konuş valla konuyu kapatıyor diue birşey yok.  Ben çocuğumun ismini kimlikte mi görücem taşıyıcı anne miyim ben!??? Saygısızlık
-Reklam-
0 oy
(817 puan) tarafından

Dinen niye hak babada oluyor anlamış değilim böyle birşeyi de ilk defa duyuyorum.Elbette ki ortak karar alınmalı dinen herşeye uyuyormuşuz gibi böyle konulara gelince bizim dindar millletimiz hemen aşırı müslüman kesilir.Yaptığı saçmalık yani üzüldüm gerçekten senin adına.Benim eşim de kız olursa sen koy erkek olursa ben dedi tamam dedim.Kız olacak diye sen istediğini koy karışmam diyor yahu bari bi fikir ver diyorum sen ne dersen o diyor :) bu erkeklerin bi ortası yok galiba :)

(64 puan) tarafından
kesinlikle yokmuş.. :)) bende istiyorum ki tamam hadi o koysun ama insan der ki benim aklıma bu isim var sen ne diyosun olmayacak birşeyse başka baklılır vs .. ama yok baya ciddi ciddi alıp kucağına kulağına ezan okumadan söylemicekmiş. hadi aklında varsa üzerinde düşünelim diyorum yook o benim bileceğim iş diyo :) 3 ay var daha dua et de vazgeçsin bu inadından :)
(817 puan) tarafından
Vallahi işin zor inatçıymış eşin :)
0 oy
tarafından

Dusuncesizler cunku sen icinde tasi agla uzul aci cek o ben bilirim desin sanki hic hakkin yokmus gibi benimkide ole diyo kuzeni uc cocugunada gitmis kendi kafasina gore isimler koyup gelmis karisini dinlememis benimkide bende oyle yapcam sen gidicek degilsin ya o halinle diyo bende sistt pistt diye seslenirim cocuklara isimleriyle hitap etmem benim hakkim yok mu hic  diyorum orali bile olmuyo niye boyle yapiyolar bilmem 

(64 puan) tarafından
Al işte bir tane daha resmen kimlikte görürsün diyor seninkinin hesap
tarafından
Aynen oyle canim diycek kelime bulamiyorum guzel birsey koysalar bari ;))
0 oy
(12,840 puan) tarafından

İsim hakkı annenindir bana göre

0 oy
(645 puan) tarafından

Benim eşimde öyle dedi bi defada bende beğenmediğim isim olursa mahkemeye giderim dedim şimdi birlikte düşünüyoruz hem milletin içinde seni rencide etmesine gerek yok ki 

0 oy
(242 puan) tarafından

Amaaam canım boşver esin dindarsa zaten anlamli güzel gurur verici bir isim koyar benin esimde böyleydi oglum oldu adini ezan okuyup kendi koyana kadar söylememişti adini Abdûlbaki koydu benimde cok hosuma gitti tabiki cok gururlandim. Eşine güven birsey olmaz :)))) yada iki isim koyalım sünnet ilk ismini sen koy yanina yakışan kısa bir isimde ben koyayim de belki kabul eder ılımlı ol canim allaha EMANET ♡

(64 puan) tarafından
Ama canım Abdülbaki de beğenilmeyecek gibi değil yani.. O ismin sırrı gönüllerde saklı bende seviyorum çook :))
(242 puan) tarafından
Masallah sübhanallah ♡ bunu duymakta güzel ve gurur vericiydi :))))

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 217 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde ozlem4141 (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 190 göst.
26 Şubat 2024 Aile kategorisinde cennet_kokulularim (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 190 göst.
23 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Gulnur (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 125 göst.