0 oy
314 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Eşime kızım için pirinc unu al demiştim normal almış bebekler için olandan değil netten baktım normal verende olmuş denedim ama pek yemedi bide iki paket almış onunla ne yapabilirim? :D

8 Cevaplar

0 oy
(6,721 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Muhallebi falan yap canımın iciii nefis yemek tarifleri ne yaz tarifler çıkar mutlaka. Sütlaç ta yapıyorlar Sibelin dediği gibi☺️☺️❤️
tarafından
Bakayım bi kuzum teşekkür ederim ☺️❤❤❤

Napıyorsunuz, paşamda iyi mı? ☺️
(6,721 puan) tarafından
Amann Merve'mmm sabahtan beri zır zır ağlıyor ya kafa beyin kalmadı yeni uyudu ☹️☹️basım ağrıdı valla. Yeni yemek yedik kuzum oturuyoruz Berat Seha dan ancak yiyebildim yemeğimi. Sen ne yapıyorsun bitanem boncuk gözlüm nasıl ne yapıyor. ?☺️❤️
tarafından
Ah kıyamam ya diş mı çıkaracak acaba? Bizde napalim 2dk durmuyor :D şimdi oda durmadı tam yemek koydum şöyle bi ortalığı süpereyim dedim uykusu gelince durmadı ayağımda şimdi uyudu :D iş hiç bitmiyor ya :D
(6,721 puan) tarafından
Herhalde kuzum ya uyandı yine ☹️☹️. Kız cocukla insan birsey yapamıyor ki 1 şey yapıyor diğerini unutuyor çocuk ağlıyor ☺️❤️
tarafından
Aynen balım öyle birden akşam oluveriyor valla
-Reklam-
0 oy
(15,647 puan) tarafından
Bebek bisküvisi için kullan 
tarafından
Hazırda var evde yemiyor yaptığım zaman bizim yediğimiz yemeklerden yiyecek illa ki öyle şeyleri beğenmiyor
0 oy
tarafından
Sutlac yap canim 
tarafından
Olur tabi kuzum bak istersen netten pirinc unuyla sütlaç yapimina . Istersen tarif de verebilirim
tarafından
Olabilir canım verir mısın:)
tarafından
1 litre süt
2 çay bardağı şeker
1. 5 çay bardağı pirinç
3 çay bardağı su
2 yemek kaşığı pirinç unu
Üzerine;

Tarçın
Hazırlanışı

Selamün aleyküm sizlerle pratik bir sütlaç tarifi paylaşmak istiyorum.
Öncelikle süte şeker ilave edip karıştıralım ve bir tencerede ocağın üzerine koyup kısık ateşte kaynamaya bırakalım. Aynı zamanda pirinçe su ilave edip ocağın üzerinde haşlayalım. Haşlanmış ve yumuşamış pirinçleri kaynamaya başlayan süte ilave edip karıştıralım ( dibine tutmasın diye karıştıralım). Bir kasenin içine pirinç ununu koyup biraz soğuk su ile topaç olmaması için iyice karıştıralım. Kısık ateşte olan sütlacın sütünden bir kepçe yardımıyla sütünden alıp pirinç ununa ilave edip iyice karıştıralım, (bunu yapmadan eğer pirinç ununu öylece ilave edersek sütlacın içinde topaklanır ) pirinç un bulamasını yavaşça kısık ateşte kaynamak da olan sütlacımıza karıştırarak dökelim ve sürekli karıştırarak 3 veya 4 dakika daha kaynatalım.
Sütacımızı ocaktan alıp kaselere dökelim.
Üzerine isteye göre tarçın serpelim.
Bu kadar şimdiden afiyet olsun.
tarafından
Kendi yaptığım tarif bu canim
tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
(119,231 puan) tarafından
Kakaolu muhallebi yap yada kadayifli muhallebi
tarafından
Bakayım bari nete bi teşekkür ederimmmm❤
0 oy
tarafından

Hersey yapilabilir pirinc unuyla. Muhallebi mesela yada Sutlac :D

tarafından
Bende diyordum boşa gidecek :D sevindim şuanda teşekkür ederim yorumun için:D
0 oy
(887 puan) tarafından
Kiz bebekler icin ozel olani oi vatmis ben aylardit pirinc pnu diye aliyom hic gdim cocuklar icin ozel ozel olanini
tarafından
Canım bebekler için ayrı var bide normal eşim normal olandan almış:D
(887 puan) tarafından
Ben normalini veriyom bacim :)
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Sütlaç yapıolardı prinç unuyla azck prinç atarsin  :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 173 göst.
4 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Seher M&M (6,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 263 göst.
0 oy
3 cevap 307 göst.
12 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Beyaz Gül (610 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 361 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu