0 oy
1,914 göst.
Diğer kategorisinde (2,891 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Dün hastaneye gitmiştim bugün  sonuçları geldi hastalığım buymuş

12 haftalık hamileyim doktor bunu verdi:( 

imageyaşayan var mı kızlar bu hapı kullanan!?

Çok korkuyorum  yaa

20 Cevaplar

+1 oy
(984 puan) tarafından
Geçmiş olsun bilgim yok kuzum 
(2,891 puan) tarafından
Sağ ol canım
-Reklam-
0 oy
(148 puan) tarafından
Malesef ben ilaclari aksatma ic gecmis olsun 
(2,891 puan) tarafından
emzirmeden hemen keseceksin dedi 19 aylık oğlum var ben 21 aya kadar emzirmek istiyordum çok üzüldüm süreç nasıl işliyor canım sen de kilo vermiş miydin bulantım benim gibi Çok muydu
(148 puan) tarafından
Ben ameliyat oldum ekimde kilo kaybi baya oluyo uzulme cnm ilaclarini kullan duzelicek insallah
(148 puan) tarafından
Iyotsuz tuz kullan turp beyaz alahana kirmizi alahana kullanma
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Geçmiş olsun kuzum ya doktor cok kötü bisey olsa elbet hastaneye falan yatirirdi demekki hapla asilabilecek bisey tekrardan geçmiş olsun❤
(2,891 puan) tarafından
Bende Bayağıdır vardı Bu problem aslında ama düşük seyrediyordu hamilelik olunca iyice ortaya çıktı Bir de evde 19 aylık bebeğim var kesinlikle emzirme dedi En çok ona üzüldüm aşırı derecede bulantım da bu yüzden mış bir sürü kilo verdim çok kötü hissediyorum mama bağlamak için yatıralım dedi ama ben istemedim bebeğimi kime bırakacağım
0 oy
(351 puan) tarafından
Ben değil ama Eltim yaşamış hamilelikte oda ilaçla iyileşmiş 
(2,891 puan) tarafından
Oğlum meme bağımlısı ansızın sütten kesmek zorunda kalıyorum En çok ona üzülüyorum
(351 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah
0 oy
tarafından
Rabbim şafi ismiyle şifa versin inşaallah, sıkma güzel canını inşaallah sorunsuz atlatırsınız bu süreci. 

Guatr hastası çok var çevremde hamilede kaldı doğumda yaptılar ama zehirlimi ona bile baktırmadılar, ilaçlarını kullanmıyorlar. O yüzden bi bilgim yok ama inşaallah derdi veren Rabbim dermanınıda verir. 
(2,891 puan) tarafından
Amin kuzum düşük riski yüksekmiş ben bıktım düşük yaşamaktan oğlumu da emziremem artık oturdum ağlıyom rabbim büyük :(
tarafından
Oyy canını seveyim senin :( kötü düşünme ne olur, inşaallah o korktuğun olmayacak bu kez. Oğluşun sağlıcakla doğacak Rabbimin izniyle, farklı sebeplerle 5.ayda yaşadım o korkuyu anlayabiliyorum.. Anne yüreğin kuş gibi şuan ama o seni hissediyor, meleğin orada ve sonu güzel olacak kötü düşünceleri sil. İnsanlar ne hastalıkları yeniyor.. Dua ve tevekkül edeceğiz. Emzirme kısmıda inşaallah emer bende bu yüzden reçete başlattıkları ilacı kullanmadım hamilelikte o düşünce ile.. Ama mamayla büyüsün milyonlarcası gibi, yanında sağlıkla olsun önemli olan o. Tedavin olumlu ilerler inşaallah dualarımız sizinle.
(2,891 puan) tarafından
Yok kuzum oğlum var 19 aylık meme delisi onu emziremem artık doktor yasakladı ztn kesme yasına az kaldı biliyom ama çok seviyordu emmeyi:(
İki düşük Bi ölü doğum yaptım önceden tek yasayan cocuğum tuğra
İki numaramızın daha cinsiyeti belli degil korunurken oldu ve basta hiç istemedim çünkü düşecek korkusu var
Şimdi yine geldi aynı korku:(, insallah kaybettiğim 4. Çocuk. Olmaz
0 oy
tarafından
Kuzum onu içmen lazım bende de vardı aşırı sinir yapıyor o guatr ve beni iğne ipliğe çevirmişti resmen 

Maşallah oğlun iyice büyümüş zaten çok da küçük değil sen ilaçlarına devam et
(2,891 puan) tarafından
Aşırı sinir ve titreme var cnm cidden büyüdü de tosbaaam meme bağımlısı ne yapcm blmm
tarafından
Kesebilirsin kuzum bak Mervenur nasıl halletti :))))
(2,891 puan) tarafından
Küçükken kesmesi daha kolay cnm büyüdükçe zapt edilmez oluyo
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun netten iyice bir araştır istersen ilaclarini  falan düzgün kullan yemen gerekenler uzak durman gerekenlere bak dikkat et kendine
(2,891 puan) tarafından
Aynn cnm sağol öyle yapcam
0 oy
tarafından
Saclarim dökülüyor diye cildiyeye gitmiştim geçen ay guatr cıktı bende dahiliyeye mutlaka git dedi ama virüs çıkınca gidemedim ya
(2,891 puan) tarafından
İhmal etmesen iyi olur bnmki gravesmiş adı
tarafından
Ilk defa duydum inşallah geçer cano şu virüs bitenden doktora gidemem
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbim şifasını versin inşallah 
(2,891 puan) tarafından
Amin canmm
0 oy
(13,700 puan) tarafından
Kuzummmmmm Rabbim korktuklarimizdan emin eylesin
(2,891 puan) tarafından
Amin bitanemm
0 oy
(701 puan) tarafından
Geçmiş olsun en kisa zamanda iyileş
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Hangi bölüme gittin canım. Bana da hamilelik başında var denmisti
(2,891 puan) tarafından
Yok cnm teşhis yanlış değil eskiden beri tsh sürekli düşüyordu emzirme dönemi bitsin doktora giderim derken plansız hamile kaldım yine bu sefer de TSH 0.01 düştü Gözlerim patladı resmen bütün belirtileri var graves hastalığı diğer bir adı ile patlak göz biliyorsundur
Bu arada bizim burada sadece bir tane endokrin uzmanı var Profesör falan yok O da gördü beni Evet
(1,794 puan) tarafından
O zaman kullan ilacı. Hamileyken bı zararı yokmuş prof bana öyle demişti. Ama en geç ayda bir mutlaka kontrole git. Hamileyken değerler sürekli degisiyo benimki inip çıkıyordu hep
(2,891 puan) tarafından
4 martta tsh 0.01 idi 30 martta da 0.01 çıktı
 İlaca bu aksam baslıyom iki haftaya Bi kontrole gelcn dedi şu virüs zamanı:(
(1,794 puan) tarafından
İhmal etme ne olursa olsun git zeka geriligine bile sebep olabilir Allah korusun
(2,891 puan) tarafından
Öyleymiş ilaca hemen baslamam lazım sabah beri oğlumla kavga ediyor meme istiyo:((
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Dikkt et kuzum :( korktm öyküye baktrmam lazm
(2,891 puan) tarafından
aynı şey değil canım benim bu hastalık Bayağıdır belirti veriyordu zaten Gözlerim dışına fırlamıştı mesela
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım Rabbim şifa versin 
(2,891 puan) tarafından
Amin cnm sağol
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Aynısını bende kullandım düzenli olarak 6 ay daha sonra gecti
(2,891 puan) tarafından
Geçer de emzirme döneminde kullanılmıyor Muş oğlumla daha hiç meme bırakma çalışması bile yapmamıştık çok zorlandım bugün
0 oy
tarafından

Bunu kardeşime sorayım bi eczacıya 

(2,891 puan) tarafından
Graves hastalığı için en çok kullanılan ilaçmış baskılama amaçlı kullanılmış ama bu ilacı kullanırken oğlumu emzirmem yasak akşam başlayacağım ilacı çok zor bir gece olacak
tarafından
Kaç aylıkdi canım
(2,891 puan) tarafından
büyük canım 19 aylık meme bağımlısı resmen sirke sürsem bile silip emiyo  çocuğu durdurmak imkansız gibi şu an bile üzerime tırmanıyor kıçımı yere koyduğum an Koşarak gelip mememe saldırıyor
tarafından
Vıyyy ucuna biber sür acı biber sür oda olmassa saç kılı yapışdır benimkinide 4 ay sonra kesecem memeden ne halt edicem bilemiyorum ozamana kadar 10 aylık olcak ne yerse yesin emmeden uyumaz hiç
(2,891 puan) tarafından
Aynen benimki kocaman oldu emmeden uyumuyor ihtiyacı da yok artık ama anlamıyor bugün sürme sürdüm sirke sürdüm hiçbirini tınlamadı
0 oy
tarafından

Geçmiş olsun rabbim şifa versin inşallah

(2,891 puan) tarafından
Sağol canm
0 oy
(1 puan) tarafından
Merhaba hastalığınız geçti mi aynı teşhis banada kondu ben çok doktora gittim profesör tercih ettim özellikle bu ilacı kullanırken emzirmemde bir sakınca olmadığını söyledi ben şuan hem kullanıyorum hem emziriyorum ben merak ettiğim konu sizin hastalığınız ne kadar sürede geçti gözleriniz düzeldi mi ameliyat olmak zorunda kaldınız mı 
0 oy
(985 puan) tarafından
Tsh değeri yüksek mi yoksa düşük müydü?

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 96 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Berfin 2134 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
29 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selcanttt (2,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 150 göst.
11 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cemrenin mamasi (8,320 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 21 göst.
5 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde hll_66 (125 puan) tarafından soruldu

379,725 soru

11,367,091 cevap

34,850 kullanıcı

...