0 oy
332 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (3,187 puan) tarafından

Hiç fırında makarna yapmadım kremam da var fırında yapan arkadaşlar tarif verebilir mi?

Bir de hazırlama süresi ne kadar :)

8 Cevaplar

+1 oy
(1,455 puan) tarafından
Bnde bklimm şurda
-Reklam-
+1 oy
(203 puan) tarafından
Bnde istiyorum tarif
+1 oy
(4,101 puan) tarafından
Firinda makarna yapman icin firin makarna gerekiyomus cnm
(3,187 puan) tarafından
Var canım.. :)
+1 oy
(5,938 puan) tarafından
Yıllardır yaptığım tadı enfes olan makarnanın tarifini veriyorum Tabii ki de hemen canım ben genelde kalın Çubuk makarnası ile yapıyorum elinde ne varsa makarnanı güzelce haşla süz  kenarda Süzgeç de beklesin tencere ne yağıkoy Ben biraz tereyağı biraz sıvı yağ koyuyorum üstüne de kremayı boşalt bir kere böyle tıkırdat altını kapat makarnayı üstüne dök karıştır biraz tuz kat biraz da karabiber  borcama döktükten sonra biraz beyaz peynir aralarına serpiyorum cok guzel lezzet veriyor  üstüne de bolca kaşarı döküp fırına 200 derecede 15-20 dakika kadar pişiriyorum. İnşallah anlatılır bir dilde yazmışımdir canım Afiyetler olsun
(5,938 puan) tarafından
Benden de 10 bin kalp;)
(3,187 puan) tarafından
:D eskilerden birilerini görmek, sanki yıllar sonra çocukluk arkadaşına denk gelmişcesine güzel.. :)
(5,938 puan) tarafından
Ben her gün giriyorum canım Ama tabi eskisi gibi o kadar aktif değilim İşe başladığım için ama ben de böyle seni diğer tanıdığım insanları gördüğünde çok mutlu oluyorum
(3,187 puan) tarafından
Kolay gelsin canım.. :)
Görüşmek üzere :)
(5,938 puan) tarafından
Sağ ol canım benim sana da kolay gelsin görüşmek üzere
0 oy
(965 puan) tarafından
Nefis yemek tarifleri.commm:))
(48,681 puan) tarafından
bende onlara bakiyorum simdi herkesin isminin sonunda atalar var sulalecek ordalar sanki :)
(3,187 puan) tarafından
:D kız nette var zaten onu biliyorum
(965 puan) tarafından
Hahaha hiç deme ikbal ya .d
(965 puan) tarafından
Hilalcim ordan baksana deftere çok eklenen tariflere bak ama kesin tutuyor
(3,187 puan) tarafından
Teşekkür ederim ☺️
0 oy
tarafından
Sosisli enfes oluyor dene 
(3,187 puan) tarafından
Sosisim yok -_-
Bir dahaki ne :)
0 oy
tarafından
Bende hiç denedim ysaa
(3,187 puan) tarafından
Hadi akşama yapalım :))
0 oy
(1,698 puan) tarafından

Soğanlı ve ya soğansız hangisini tercih edersiiin? Ben normalde çıtır soğanlı yapıyom ama o zahmetli. Sana basit olanı veriyim canım. Bi makarna kullanıyorum da adını unuttum değişik bi makarna böyle dolambaçlı sjhshshs ama fark etmez sen elinde olan kullan. Tereyağını eritiyorum kremayı üstüne ekliyorum bi paket makarna yapcaksam minik bir çay bardağının yarısı kadar da süt ekliyorum kremayı küçük bi tencerede karıştırarak kaynayana kadar pişiriyorum. İçine karabiber tuz atıyorum. Sonra makarnayı haşlamış oluyom o arada zaten. Bi borcama yayıyorum birazıcıkk azıcık zeytinyağı gezdiriyom karıştırıyorum azıcık da tuzluyorum tabii kiii. Sonra kremayı döküp güzelce karıştırıyorum. Sonra kaşar rendeliyip onu da karıştırıyorum. En son üstüne biraz daha kaşar rendesi serpip karıştırmıyorum. Normalde çıtır soğanları da ekliyorum ama onu yapmadığım için sadece kaşar diyeyim. Sonda 180 derecelik fırına atıyorum ve üstü kızarana kadar pişiriyorum. Fırından çıkarınca üstüne ne istersen koyabilirsin. Ben domates ve roka koyuyorum :) aaafiyet olsunnn

(3,187 puan) tarafından
Immm ellerine sağlık canım.. teşekkür ederim ☺️
(1,698 puan) tarafından
Bu arada 1.5 paket kremayla yaparsan daha kıvamlı olur. Rica ederin kuzum ❤️
(3,187 puan) tarafından
Tamamdir teşekkür ederim ☺️

İlgili bir soru bulunamadı

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...