0 oy
527 göst.
Aile kategorisinde (7,211 puan) tarafından

Her şey mahallemizin gençlerinin toplandığı bir mekan da başladı.  Amacı tarih bilimi , yetim çocuklara yardım götürme, mahallenin eksiğini gediğini giderme , öğrenme ve öğretme derdinde olan  yerimiz vardı.  Ben ara  sıra ugrardim.

İHH da  gönüllü calisandim . YETİM GULERSE DÜNYA GÜLER sözü ile başlatılan kullanılmış ama yıpranmamış oyuncak toplama projesi vardı . Bunun için orda konuşma yapmıştım sanırım o sıra gözüne kestirdi ki beni evde ne var ne yok doldurmuş :) Sonradan idrak ettim tabu o sıralar bana ilgi duyduğunun farkında değildim...

Neyse bir gün açık alanda kahvaltı düzenledik erkekler bir masada kızlar bir masada . Sofra toplama esnasında bir tabak peynir çöpe gidecekti. Ne biçim insanlarsiniz herkes bir çatal alsa biter, bitirin şunu dedim baktım kimsede tık yok çok doydum bilmem ne.. Eşim geldi hemen ben yerim dedi nerdeyse bir kalıp tuzlu  peyniri yedi tok karna sonra koşa koşa çeşmeye gitti garibim içi yandı herhalde :) 

WhatsApp grubu vardı numarasına  peyniri çöpe atmadığın için teşekkür ederim diye mesaj attım sonra bu bana bir iki mesajdan sonra ben seninle evlenmek istiyorum dedi . Kafayı yedin herhalde dedim tanımadığın birine mesaj ile evlilik teklifi mi edilirmis dedim . Ben çok ciddiyim dedi boyun boyuma posun posuma.. Ahlakın yol edindiğin değerler vs tam benim dualarımin karşılığısin dedi.  Bende dalgasına bnm iki ablam nişanlı bohcam bile yok kusura bakma dedim o da ben alırım bütün bohcani yeter ki he de dedi.  Baktım bu gerçekten ciddi.   

Sonra bana hem ben senin abını erkek kardeşini tanıtıyorum az maç oynamadık onlarla dedi ben ikinci şok... Meğer bizim eski oturduğumuz evin karşısında ki yaramaz cocukmus. Zamanında mahallenin anasını ağlamıştı.  Benim ablamın sırtına taş atmış olduğu için babam kapılarına dayanmış, güya saklanmac oynadığı içinde akşamın bir vakti bizim balkona tırmanıp saklanan , sorfa bezi çırpmak için çıkan benimde aklımı alan cocukmus :) tabi ben çığlık kıyamet babam peşi sıra kovaladı falan  :) ben 7-8 o 11-12 yaşlarında idi .  Simdilerde bana diyor ki ben sana o zamandan göz koymuştum seni görmeye gelmiştim pis yalancii :) 

Ben sevgililik hayatını benimseyen birisi değilim ama eşimin cesareti de içimi ısıtmadi değildi . Zaten eşimde ilk dkdan evlilik teklifi ettiğine göre onunda benimsediği bir şey değildi :) 

image

Arkadan iş çevirmemek adına evlenmek istiyorum diye attığı mesaji o gün ablama attım o da sen git anneme söyle annemde bana vermiyorum seni kimseye daha iki ablan var  önümüzde ki ay  birinin üç ay sonra da diğerinin düğünü vardi  senle mi ugrascam dedi meğer kaynanamdan pek hoşlanmıyormus..O sıra bir şey demedim annem istemiyor diye . Ama görüsmüyordukta.. 

Bir gün markete giderken bu da tevafuk başka yerden geliyormuş beni gördü peşime takıldı sesleniyor bekle diye ben tabi taktım dört nala koştura koştura gidiyorum bir yandan da saydıriyorum Allah belanı vermesin cami çıkışı babam ya da amcamla karsilassak yerin dibine gircem dua ediyorum Allahım nolur gitsin diye . Sonra bir baktım ses kesildi yol üzerinde ki markete girmiş çikolata almış benim önümden koşa koşa geçti arabanın önüne çıkolatayi koydu hızlıca arkasına bakmadan gitti...  (Fotoğrafini çekmiştim şimdi albümümuzun ilk sayfasında)  Benden ecel terleri döküldü kiminize abartı gelebilir ama benim ve ailemin yapısına ters şeylerdir böyle gizli saklı işler. 

Sonra ki günlerde baktım bizim alt katta ki çocukla arkadas olmuş balkonda güya ders çalışıyorlar bende çamaşır asarken gördüm neye uğradığımi şaşırdım gözü habire bizim balkonda. Annem çıkıp görse benim.parmagim var zannedecekti belki de. Böyle başımdan aşağı kaynar sular döküldü meğer bir kaç seferdir geliyormuş bende aşırı ilgiden nefret ederim.  Her şeyin bir adabı var dedim . Sonra da annem katı kesinlikle vermiyor bu iş olmayacak dedim. Kalbini kırdım sanırım bir daha da ne geldi ne mesaj attı . Bu işte üç beş gün içinde başlamadan bitti :) 

Arkası yarın çok uzun oldu şimdi birileri saydirmasin ಡ ͜ ʖ ಡ

16 Cevaplar

0 oy
tarafından

Ben bunu okuyana kadar ramazan bayramı gelecek kız :)

☺☺

(7,211 puan) tarafından
Ahahah ya ben valla her uzun yazıyı okurm sıkıcı olmadığı müddetçe
-Reklam-
0 oy
tarafından

Yukari çiksin :ermm:

(7,211 puan) tarafından
Üşendin mi :)
tarafından
Ne yalan diyeyim ya. Bide ben kör olmuşum galibaa kocamla tartişma hikayem 1 okudum hajsjs :D
(7,211 puan) tarafından
Çok bile okumussun canım ahahahah
0 oy
tarafından

I'm çikolata güzeldir ya:ninja:

(7,211 puan) tarafından
Ben daha çok baharatlı acı kismindanim
0 oy
(119,561 puan) tarafından
Abooo sonu gelmiyo cok uzun kiz okuyan ozet gecsin diycemde sonu mutlu bitmis evlenmissiniz
(7,211 puan) tarafından
Ahahahaha :) valla kısa bile geçtim . He ya çok şükür bir de kızımız var
0 oy
tarafından

Ben giris gelisme sonuc olarak okudum cok uzun bacim yaaa:D

0 oy
tarafından
Kız neguzel okudum.yarin devamında yaz :-):-):-)
(7,211 puan) tarafından
Tamam inşallah mutlu oldum yorumuna :)
0 oy
(1,908 puan) tarafından
yaaa çok güzel roman gibi devaaaam ettt :))))
(7,211 puan) tarafından
Yaaaa teşekkür ederim , edeceğim inşallah :)
0 oy
(2,749 puan) tarafından

Hepsini okudum güzel baslamis sonunu da aynı böyle heyecanliysa oldu bittiye gelmiyorsa merak ediyorm. :D

(7,211 puan) tarafından
Bana göre hatırladıkça heycan verici :)
0 oy
(3,753 puan) tarafından
Üşenmedim okudum severim böyle şeyler okumayı ya devam etseydin iyiydi sonunu merak ettim şimdi :) :) 
(7,211 puan) tarafından
Buna bile uzun olmuş diye yorum atmışlar :( yazcam inşallah boş vaktim olunca .. teşekkür ederim okuduğun için
(3,753 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(2,596 puan) tarafından

Vallla okudum harfi harfine çok güzel.. devamını da yoruma yaz yaa.merak ettim:D

(7,211 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim (◕ᴗ◕✿) yazacağım inşallah boş vakitte .
0 oy
tarafından
Ee olmadı ama yaz devamını başkan posta bekliyorum hade 
(7,211 puan) tarafından
Valla buna bile uzun demişler o yüzden böldüm yazcam inşallah :)
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Vay be hacoo kiz adamin aklini nasil basindan almissinsa bak sana peynirleri yemis ilk mesajda evkenme teklifi etmis arkandan gelmis cikolata almis alt komsun cocuguyla arkadas olmus heosini diyomki bilki okduim djdjjd kiz valla helal kocana adam gibi adamis bide nasil soyledin annene sen ben cok utanirdim vallaha
(7,211 puan) tarafından
Ahaha valla çocukken o benim aklımı almıştı odestik :) Allah razı olsun eşimden öyledir ..  anam ağladı söyleyene kadar geceye doğru anlatcam inşallah şimdi işten gelecek
0 oy
tarafından

Abooo o ne uzun yazmissin gozlerim sasi oldu :D

(7,211 puan) tarafından
Kısa olaydı kısa yazardım napayım anam bacım :)
0 oy
(554 puan) tarafından
Yarın kaçta yazacaksın mesela ben hepsini okudum devamını merak ettim
(7,211 puan) tarafından
Geceye  doğru yazacağım inşallah teşekkür ederim:)
0 oy
(389 puan) tarafından
Merak ettim şimdi nasıl oldu da evlediniz aileni ikna edebilsin mi yaa meraklandim şimdi 12 de yaz bari
(7,211 puan) tarafından
Tamam geceye doğru yazcam insallah :)
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Uzun olmus  ama sıkıcı degil ☺ keyifle okudum masallah ❤
(7,211 puan) tarafından
Ne mutlu bana sıkmadı isem :) evet ya elimin ayarı yok uzun oluyor niyeyse ..

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 736 göst.
22 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 276 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Filiz039 (706 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 138 göst.
9 Mart 2024 Aile kategorisinde 3kuzucukannesi (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 228 göst.