0 oy
475 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğinizin kırkını nasil çıkardınız :/ 3 gün sonra kırkımız çıkacak annemgil diyor 40su 40 tane küçük taşla delikli ile bebeğini yika bu esnada 40felak nas oku dediler kayınvalideme dedim yapalım diye hic duyduğu yok eskiden yaparlarmış diyor geçiyor siz nasıl çıkardınız bebişlerinizin kırkını 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Herkes bsy diyor valla bnde anlamadım. Sadece 40 kaşık suya 40 Felak nas okudum bnde oğlumda o suyla yikandik ama inanmiyorm bn pek aileler ısrar edince mecbur :)
tarafından
Taş yapmadın yani canım sadece suya mi yaptın
tarafından
Evet canım....
tarafından
Tamam bakalım güzelim saol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bizim burda camiden 40 tane kucuk tas yikanir  o suyla hem bebek hem anne baba banyo yapar 
tarafından
Haahh işte annemgil de öyle dedi yap ama kayınvalide yok nerde yardım etsede yapsak bende öyle yapayım barii kendim npimm :/
tarafından
Neden kaynanandan yardim istiyisun ki esinle beraber yapin
tarafından
Oda yorgun geliyor işten kıyamıyorum ama mecbur çocuğun kırkı çıkıyor yardım eder inşallah
0 oy
tarafından
ben inanmiyorum oyle seylere ama annemle kayinvalidem geldiler bebegin yikanma suyuna dua okuyup kirk kere kasikla koydular bide benim alyansimi kirk kkere sokup çıkardılar hepsi batil iinanc ama dinletemedim bide sonra benim yikanma suyuma yaptilar 
tarafından
Bilmiyorum ki ne yararı var yok  anlamıyorum böyle şeylerden işte soruyorum canım benim
tarafından
bi yarari yok ama adet iste sen boy abedsetini al bebisi yıkayın yeter bence cunku herkesin farklı yaptığı seyler suyuna pirinc koyan bile var
tarafından
Yaa anladım canım benim sağol bilgin için
0 oy
(929 puan) tarafından
Ben hiç inanmıyorun öyle şeylere canım ama kayınvalidemler topladılar taş bide suya altın yüzük attık kızım yıkandı kalanınıda ben duş alıp en son döktüm üstüme. Ama biz bunu 20. Günde yaptık yarı kırkı çıkarmışız :D
tarafından
Ewet bide kırk çıkınca oluyor iste :)
(929 puan) tarafından
Evet 20 sinde 20 taşla yıkandık 40 ında 40 taneyle yıkanıcakmışız :D
tarafından
Yaa neyse ben taşsız yapayım okuyum 40suya yikanalm kafam karıştı npimm :/
tarafından
Sağol canım yinede
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Canim dinimizde oyle bise yok. Kendin abdestini al güzelce bebeğini de yika. Dua oku yeter. Baska hic biseye gerek yok.
tarafından
Anladım en iyiside bu öyle yapiyim bende sağol canım benim
(7,411 puan) tarafından
Sende saol canim. Maalesef batil inanclari gelenek diye uygulamaya dayatiyorlar. Rabbim affetsin.
tarafından
Aynen canım maalesef :/ amin inşallah canım benim

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 140 göst.
0 oy
5 cevap 156 göst.
1 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Slvr2446 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 217 göst.
23 Temmuz 2023 Aile kategorisinde mys62 (1,775 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 94 göst.
20 Haziran 2022 Diğer kategorisinde EceAtlas (147 puan) tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı

...