0 oy
957 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,177 puan) tarafından
Kızlar merak ediyorum aranızdan böyle hastalık geçiren oldu mu Ocak ayında ? Acaba o zamanda varmiydi korona ? Kim nereden bilecekti ki bizde olup olmadığını o zaman yaygın değildi merak ettim YouTube de bir haberin  yorumlarinda okudum onlarca kişi ağır şekilde böyle hastalık geçirmiş . Onlardan birisi de bendim . İki hafta sürmüştü öksürük ve ateşim de 40a çıkmıştı. Sonra ki gün evladım ateşlendi . Birlikte bir kaç gün öncesi hastaneye gitmiştik bir hafta öncesi de kırk kuranini okutmustm aklımı kurcalıyor şu sıra . Dr. Ender Saraç ta demiş Ocak ayında da vardı ama kimse farkında değildi diye . 

41 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende öyle olduğunu düşünüyorum ama bunu kanıtlıcak bir şey yok galiba :/
tarafından
Var yoruma bak
(7,177 puan) tarafından
Hep bi içimizde şüphe kalacak herhalde
tarafından
Bakayım canım
-Reklam-
0 oy
(3,529 puan) tarafından
Onlardan biri de benim ama ocakta değil aralıkta geçirdim 39 a kadar çıktı ateşim öksürük 
(7,177 puan) tarafından
Zaten virüs Aralık'ta açıklandı Allah bilir ne zaman vardı da Çin anca o zamana acikladi
(499 puan) tarafından
Ecem linam sana cınden de once gelmiş sanrıım :)
0 oy
(148 puan) tarafından
Evet baya gecirdik ates kuru oksuruk bogaz agrisi 
(7,177 puan) tarafından
Valla baya baya geçiren olmuş
0 oy
tarafından
Ay kız sen öyle deyince hatırladım aynı şeyi ben ve çocuklar ım geçirdik 
(7,177 puan) tarafından
Ay rabbim bir daha yaşatmasın
tarafından
Amın amın  kuzum
Geçende bızım burada bakkal var dedıkı bız hepımız zaten gecırdık bu hastalığı  bağışıklığımız var demek bu yüzden demış şımdı anladım
0 oy
(13,889 puan) tarafından

ben degil ama esim cok hastalanmisti oyle boyle bir degil cok kotu bir gripti

(7,177 puan) tarafından
Rabbim bir daha yaşatmasın
(13,889 puan) tarafından
amin insAllaj canim
0 oy
(274 puan) tarafından

O değilde bu aralar herkez ağır bir grip geçirdi bende 2 hafta önce ağır grip geçirdim hala balgam öksürük var :(

(7,177 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Eşim Aralık ve ocak ayında çok kötü olmuştu yatak döşek yatmıştır öksürük ateş kusma herşey vardı üşüme 

Defalarca acillik oldu iğne yapıldı ilaçlar verildi üşütmüş demişlerdi 
(7,177 puan) tarafından
Evet benim eşimde aynen öyle oldu bir hafta ise gidemedi adam kendine gelemedi
(3,750 puan) tarafından
Salgın mı vardı ozmn yoksa Allah korusun Virüs müydü eşim market çalışanı çünkü Allah korusun ya
0 oy
(554 puan) tarafından
Bir arkadaş daha yazmıştı bunu daha önce evet çok mantikli olabilir sonuçta bilinmiyordu Çin'e gelen giden kargo o bu ilk dalgasi bulaşmış olabilir bu sebepten ölen olmuş bile olabilir ama bulaşana tekrar bulasmaz diye birşey yokmuş dikkat edin siz yine
(7,177 puan) tarafından
He görmedim ya yazdığını merak ettim şimdi yorumları . Evet çok mantıklı sonuçta hep alışveriş halinde idik. Yok ben haftalardır evdeyim ya .. rabbim muhafaza etsin cümlemizden
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Ocak ayında annem ve küçük kardeşim geçirdi antibiyotiklerle falan ağır bi şekilde atlattilar belkide dediğin gibi doğrudur çoğu kişi belkide geçirdi 
(7,177 puan) tarafından
Dimi.. belkide.
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Ben subatta cok kotu hasta oldum ates tansiyon dusmesi tirtir titreme dusup bayilma hastaliktan oksuruk geniz akintisi burun akintisi migren hepsi bir aradaydi ve cok zor gecti hamileyim bide benimde aklima gelmior degil bazen diorum belki bana bulasti ve gecti cunku o gunlerde hergun disari cikiodum 1 saat ya avm ya market yada yuruyus yapiodum 
(7,177 puan) tarafından
Valla olabilir ya Allahım bir daha yaşatmasın
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Kız ben bu kış hiç grip nezle öksürük gibi hastalık geçirmedim. Önceki seneler çok berbat hastalanırdım ama yok rahat geçti bu yıl. 
(7,177 puan) tarafından
Maşallah diyelim nazar değmesin
0 oy
tarafından
Annem hastalandı ben baktim ona 15 gün. 

Hava makinası uyguladim her gün nefes alamıyordu. 

Durmadan uyuyordu hemde hiç kalkmadan yemek bile zor yediriyodum 

Serum fizyolojik ile sürekli burnunu açık tuttum .

Doktora götürdüm domuz gribi ilaci vermiş aile hekimi ilaç içse bile kendine gelemiyordu .

Evde 6 aylık bebeğim ve bende vardım ama çocuğu anneme yaklastirmadim. 

Babama 15 gün boyunca ben yemek hazırladım annemin hali olmadığı için. 

Ama öyle birşey olsa bize bulasmazmiydi bebege ve bana 
tarafından
Enfeksiyon olunca ateş olarak vücut tepki verir .
Ciğerleri balgam dolunca hava verilir .

Ve tedavi edilir .

Tedaviye yanıt vermeyecek kadar ne gecirdiki hastalık doktor hatası da olabilir kuzum
tarafından
Olabilir canım bize annesu böyle anlattı
Zaten 24 saat yoğun bakım da kaldı burda eruzuruma sevk edildi orda 2 saat kaldı vefat ettu
tarafından
Canım valla korkuyom şimdi ben he .

Bizimkinde sanırım geniz akintisi oluyor artık dişten mı neyden bilmiom arada sırada sesini düzeltiyor ihim ihim yaparak
tarafından
Uzak dur mesafeli ol sen canım dikkat edersek bişey olmaz inşallah
tarafından
Dışarı bile cikmiomki ah bitse su illet hastalık
0 oy
(13,806 puan) tarafından
Ben esim ve çocuğum hayatımin en ağır gribe benzer hastaliğını yaşadim. Bizde düşünüuoruz acaba atlattik mı biz bu virüsü diye.
0 oy
(360 puan) tarafından
Yok ya sanmıyorum öyle bişey olsa çevremizde ki yaşlıların kronik hatalara da bulaşır sebepsiz ölümler olur Du yada herkese bulaşır salgın daha berbat Bi duruma dönerdi
0 oy
tarafından
ben de aynı şekilde düşünüyorum canım baya salgın vardı hastaneler aynı şikayetlerdrn doluydu
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Annem kayinbabam yengem dayim tamda aralik sonu gibi basladi hastAlıkları bitmk bilmedi ates öksürük doktor zature demis hepsine.. gecen bizde düşündük acabao muydu diye çok uzun sürdü kayinbabamnki ve snra bnde hastalndm ve hamileydim ozamn
(1,964 puan) tarafından
Eltim kaynım cocuklri 2kuzenim bi sürü kisi hastaydi o dönem ve herkesin şikayeti aynıydı
0 oy
(764 puan) tarafından
Ablam ve ben aynı anda acillik olduk serum yedik yüksek ateş ve öksürük vardı. Hatta ablama ya bizi karantinaya alırlarsa demiştim :) o zaman Türkiyeye yoktu daha. Bizden sonra çok şiddetli olmasa da yeğenim, annem, kardeşim, halam hasta oldu. Biz de düşündük aslında bunu acaba o zaman ki hastalığımız koronamıydı diye. 
0 oy
(370 puan) tarafından
O değilde bu 3 4 aydır etrafımızda cok zatüre geçiren oldu belkide oda coronaydı zatüre sandılar
0 oy
(656 puan) tarafından
Oglum baya atesliydi ama aralik mi ocakmi umuttum canim ya
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Benn  hatta sitms bile tuttu simdi gitsem karantinya alirlar o sikayetlerle 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 44 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.