0 oy
784 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından

Kızlar evımde temızlk yapılacak bnm esım cmrtesı pazar calısmıyr kaynanm temızlıge gelıyrz dedı bır arkdasmda dedı  bizde esımle gezmeye gıdıcekdık bana dedıkı bana arkdsmla temızlerım sen gıt dedı ama  ben ıstmedım yanı ben evde yokken  gelmelerini ıstmedım sız olsanız ızın verdınızmı bıde sonradan dıceklerkı gelın gezmeye gıttıı kaynana evı temızlıyr dıceklerkı sız olsanız ızın verrmıydınız

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Valla hazir geliyolarken gezmeyi ertelerdim  temizletirdim.baslarnda da dururdum 

(137 puan) tarafından
Ən məntiqlisi;)
-Reklam-
+1 oy
(817 puan) tarafından

Yok canım  sende dur beraber yapın işte ayrı gayrı saçma olur.

(20 puan) tarafından
Bnm kaynanm bıde heryerı karıstrr tipten ben varken bıle gırer yatak odası karıstrr hepsini bn olmasam ıyıce durer bıde sonradan dıceklerkı gelın gezmeye gıttıı kaynana evını temızlıyr dcekler
+1 oy
(2,484 puan) tarafından

Hayatta izin vermezdim her şeyini kurcalar hiç gerek yok ya sende kal onlarla beraber yap yada başka bi gün gelsinler canım

+1 oy
(452 puan) tarafından

Bn dört ay önce doğum yaptım cnm, almanyada yaşıyorum kaynanam doğuma iki ay kala geldi iki ay kızında kaldı haftada bir ikş kez geldiler bize bir kez bile sormadılar yardıma ihtiyacın var mı diye daha benden çay kahve servisi beklediler.

Neyse doğum yaptım cuma günü ve pazartesi çıkıcam, cumartesi akşamı eşimle telde konuşuyoruz bana dedi ki yarın ben ziyarete geç gelicem dedi, neden die sorduğumdada işte annemle kardeşim gelecek temizlik yapıcaz dedi, bende dedim ki bn hamileyken nerdeydiler bir kez bile sormadılar yardıma ihtiyacın var mı diye ben hastaneye yatmadan önce yaptım evimin temizliğini gelmesinler dedim. Benm evde olmamamı fırsat bilip aklı sıra temizlik bahanesiyle heryeri karıştırıcaklar ama o göz yok  bende.

+1 oy
(240 puan) tarafından
Bence beraber yapın ya temizliği erteleyin yada gezmeyi diyecekler gelin gezmede kaynana temizlikte gün gelir yüzün e tokat gibi vururlar derler evinin temizliğine kadar ben yapıyorum diye ya allah var kaynanam copu döker bilmem benim çekmecelerimde ne var ortalık pis olsa gırgırlar siler süpürür bende allah razı olsun derim ama ufacık bişey olduğunda o melek gibi kadın öyle şeyler söyler ki burnundan gelsin ben senin bu yaşlı halimle her işini yaptım der onu da geç boşver canım sonradan söylenen sözler ağır oluyor ne var ki çocuğunu doğur evinde pis olsun ağır ağır ortalığı topla yeter 
(20 puan) tarafından
Dogru dıyorsun valla annemde temızledı zaten evımı hıc bır defaa yardm etmediler 35 haftaya gldım anca akıllarına geldı Allahtan kız kardesım var o gelıp  yapdı herseyımı
+1 oy
tarafından

Kesinlikle yaptirma boşver, sen orda olsan birlikte iş yapsaniz dahi ilerde en ufak bi sıkıntıda başina kakarlar yaptiklari işi.. ya da baskalarinin yaninda ovünurler boyle boyle yaptik die konusurlar. Uzulursun. Azicik asim dertsiz basim misali, riskin yoksa kendin ne yapabiliyorsan yap kafan rahat olur

+1 oy
(64 puan) tarafından

Vermezdim temizlik bahanesiyle her odaya girecekler ben yanlarında olsam bile yatak odama sıra gelince orayı ben yapabilirim derdim 

+1 oy
(545 puan) tarafından

Kaynanan niye senin evini temizlemeye gelio ben onu anlamadim kuzum? Ben rahatsiz olurdum.bastan karsi cikardim ben yokken evimde niye yabanci dolassinki? Sonradan orayi burayi karistiricamlar laf cikicak soz cikicak hic sevmem oyle seyleri. Bence imkanin varsa temizlikci kadin tutuo yaptir yada annen hayattaysa  kendi annene sole sende daha rahat edersin senin annen sana yardim ederse.. 

+1 oy
(78 puan) tarafından

valla canım kimseden fayda yok ne kendi ailenden nede esinin ailesinden tesekkür et cagırma esinin işe gimedigi bi gün sabah erken kalkın temizleyin evinizi kendi özeliniz kendinizde kalır hem hemde icin rahat olur sonra o sözler nasıl geri döner sana esin yapmassa temizlik maddi durumunda varsa bi kadın tut basında dur yapılacak yerleri istedigin gibi yaptır ver parasını gec benim düşüncem yazın temizlik yapmadım dogru düzgün cocuk dogmasına yakın halılarımın hepsini verecem gelecegi günde esim evde olursa onla yapacam olmassa para sıkıntımz cözülürse o zmn bi kadın cagırıp yapıp aksamda serecem halılarımı tamm gerek yok birilerinin gelmesine bence

+1 oy
(2,564 puan) tarafından

Ben 33 hafta 6 günlük hamileyim orta 3 8 haftalık oldun mu temizlik yapmayı düşünüyorum kayınvalidemle altı üstü oturuyorum Beraber temizlik yaparız diye sana yardım ederim dedi ama ben kendimi düzenli kendi kurmak istiyorum O çok karışıyor şu burada olsun bu burada olsun Ondan dolayı hiç sormayacağım bile eşimle konuştum Eşim 38 haftalık ol Beraber temizlik yaparız Sen haberleri yok duvarları dolapları camları ben silerim dedi sağ olsun Çok anlayışlı bir eksiğin var hamileyim oyna Bana çok yardımcı oldu

+1 oy
(247 puan) tarafından

Temizlik mevzusu bizde de oldu. Ben açık açık ne kendi annemin ne de kayınvalidemin evimi temizlemesine izin vermeyeceğimi söyledim. Genç insanlar değiller sonuçta. Ben temizlikçi tutalım dedim, eşim gerek yok ben hallederim küçücük ev zaten dedi. Şimdilik son durum bu :)

+1 oy
tarafından

vermezdim canim ben yokken suan doktora falsn giderken bebegi birakip gidiyorum onun haricinde istemem ben yokken kalsin hele temizlik icin heryer kurcalancak. kayinvalide neysede arkadasi var bide

+1 oy
(645 puan) tarafından

Tek olmaz ki ne nerde nerden bilecekler çay falan yaparsın onlara gezmenizi iptal edip katmanlar ile birlikte olursun bu seferlik

0 oy
tarafından

Bende istemezdm. Bi de ozelimi ben varken ellemezler ama ben yokken ne bilsinler her yere parmak atcaklar. Uygun bi dille söyleseydin tek başına yorulma sen haftaya beraber yaparz sagolasn diye

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 179 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde SnurT (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 285 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 2935 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 114 göst.

374,637 soru

11,205,004 cevap

34,507 kullanıcı