0 oy
711 göst.
Diğer kategorisinde (2,891 puan) tarafından
En erken kaç aylıkken tuvalet eğitimine başladınız En erken hangi ayda bunun için başarılı olabilirim oğlum 19 aylık bulantılı bir hamileliğim var Bir an önce şu alt değiştirme den kurtulmak istiyorum

9 Cevaplar

0 oy
(12,513 puan) tarafından

Ben 2 yasında çıkardım

Annem küçük kardeşimi 1.5 yaşında alıştırdı bize de aynısını yapmıs :ermm::D

(2,891 puan) tarafından
Lazımlık alsam başlayabilir Aslında o zaman benimki de değil mi
(12,513 puan) tarafından
Tabi ki baslar canım yeter ki sen sabırlı ol
-Reklam-
0 oy
(240 puan) tarafından
Valla cankm ben 2 buçuk ta alıştırdım ama burnumdan getirdi Bebek 1 yaşında bakalim ona ne zaman
(2,891 puan) tarafından
Canım ben de hamileyim oğlanı sütten kestim 2 gün önce altına almak gittikçe dayanılmaz oluyor Çok kötü kokmaya başladı hamileliğim kötü geçiyor Onun da etkisi var ne gibi burnundan getirdi Çok mu zor
(240 puan) tarafından
Kiz halılara kakasini etti örtülere yapiyodu üstüne oyuncak koyuyodu bıktırmıştı beni 2 buçuk yaşında bezi kestim 2 erken oldu bize birde mümkünse yazın kes kışın zor oluyor su an iyiyiz 3 yaşına girdi kendi gidiyor tuvalete geceyi de kestim erkek se 2 buçuk ideal bence her cocuk farklı olabilir benimki fenaydı
(2,891 puan) tarafından
Benimkinin kafası öyle şeylere çalışmaz Bir de utangaç geçen mesela Altını değiştiriyor dut bezini çıkardım kaçtı elimden koltuğun arkasına gitti 1 dakika durmamıştır hemen çıktı geldi Bir baktım oraya yapmış belki oraya koyarsam lazımlığı na yapabilir diye düşündüm hayırlısı
(240 puan) tarafından
Kiz dikkat et benimki lazimmis yapıp karasından aşağıya döküyor du üstünde dur bi müddet ben kendinle tuvalete götürdük hep beraber yaptık en son öyle alıştı 15 dk da bir beraber gidiyoduk hala da öyleyiz çoğu zaman
0 oy
(15,743 puan) tarafından

Bende bunu çok merak ediyorum bekliyorum burda sinsice:D

0 oy
(9,651 puan) tarafından
2 yaşından önce tuvalet eğitimine başlandığında ileriki hayatında pskolojik sorunlara dahi yol açabildiğini biliyorum.. o yüzden bebek ve sen bu süreçte hazir olmalısın açık net konusuyo olmalı kendini tanıyo olmalı kas gelişimi hazır olmalı bunun içinde merdiveni kendi kendine tutunmadan inip çıkması örnek gosterilir.. bunların hepsi tam sa istikrar ve sabır..  gece gündüz eğitimi birlikte olmalı geceleri aman kalkanıyım diye geceleri bağlarsan bu sefer ona alışır falan.. bence 19 ay erken bir süreç..  uzun sürer ve bu süreçte yipranirsin ki sadece sen değil oğlunda yıpranır kendine olan güveni azalır yapamıyorum der bu erken süreçte bu sorumluluğa hazır değil bence..
(9,651 puan) tarafından
Bizde hep istedik durduk ama bi türlü nasip olmadı nabalim bisicik olmaz inşallah:)
(2,891 puan) tarafından
Geçmiş şimdi de diyor mesela 4 yaşına gelince hem sünnet yaptırırız hem düğünü yaptıralım dediğimde yaptır saydın Şimdi de ben kestirmiyorum dedim:)
(12,777 puan) tarafından
Benim yiven 7 yaşında sünnet oldu kızlar sunet kilodi ile gezdi Bi şey olmadı olsun
(15,743 puan) tarafından
7 yaşına kadar beklemek günah ya ondan önce yaptırmalı daha iyi
(12,777 puan) tarafından
Bukre dediği  gibi ama uzmanlar o yaşlar da uygun goruyo
0 oy
tarafından
Benim oğlum 9 aylık isedigini anlıyorum kalasını bezi varken yapamio cikario lavaboya gidiyoruz cisinide yaparken anlio ve anında rahatsız oluo bende yaşını bekliorum 
(2,891 puan) tarafından
Seninki dünden razıymış Bizimkiler öyle değil ki
tarafından
Bende anlamadım böyle titrio eymen işedi diom gülmeye baslio kakasini beze asla yapamaz illa açmam lazım bende açıp yapana kadar tuvalete goturuyorum
(2,891 puan) tarafından
Benimki saklanıyor koltuğun arkasına beşiğin içine kaçıyor orada yapıp geliyor
tarafından
Utaniyodur artık anlıyorlar ya
(2,891 puan) tarafından
Hemen hemen beş altı aylıktan beri saklanarak yapar:)
0 oy
tarafından
Benim annem kardeşime 11 aylıkken bırakırdı 
(2,891 puan) tarafından
Çok küçükmüş oda
0 oy
(1,302 puan) tarafından
Canım ben oglumda 1yasinda yavas yavas baslamistim bir buçukta bıraktık bezi ve cok rahat ettim herkes baya şaşırıyodu nasıl yani altına yapmıyomu falan diye :))
tarafından
Ya kuzum iyi birini buldum ☺️☺️ bnm oğlum da kakası gelince bez getiriyor yere uzanıyor değişmem için çiş yapınca beze çok rahatsız oluyi nasıl yaptın fikir berir misin lütfen ❤️❤️
(1,302 puan) tarafından
Lazımlık falan kullanmadım cnm yarım saat bir tuvalete götürdüm annem hadi ciş yap ciş bir iki defa tuvalette ilk zamanlar denk geldi yaptı 2 3hafta sonra çisi gelince bezini çıkarmaya çalışıyodu azıcık sabır oluyo pes etme
tarafından
Tamam canım ya çok saol pes etmem ben inşallah yaparız
0 oy
(16,030 puan) tarafından

Bence 2 yaşında baslanmali yavaş yavaş annem kızıma klozet aldı onunla alistiracam :)

0 oy
(10,538 puan) tarafından
Canım oğlun alışabildi mi nasıl gidiyor sütten kesme 
(2,891 puan) tarafından
canım yatmadığım oturmadığım sürece sorun yok yattığım yerde oturduğum an hemen Koşarak gelip açmaya çalışıyor vermiyorum ağlıyor Bu yüzden hep ayaktayım nereye kadar gidecek bakalım
(10,538 puan) tarafından
Gece nasıl peki canım:( rabbim kolaylık versin inşaallah :(
(2,891 puan) tarafından
5 saat aralıksız uyur Garanti gece uykusunu sever uykusu gelene kadar daraltıyor son dakikada gözleri iyice süzülünce 2 dakika sallıyorum hemen sızıyor sabaha kadar gidiyor
(10,538 puan) tarafından
Ne güzel cnm ınşaallah en kısa zamanda unutur

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 62 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Maianiz (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 121 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Demetgnl (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu