0 oy
885 göst.
Aile kategorisinde (902 puan) tarafından
Kızlar gorumcem bipolar hastası ani krizleri var sinirli öfkeli bagiriyo cagiriyo hamileyken de öyleydi ama çok şükür bebeğe bisey olmadi simdi doğum etti daha da kotu olmuş biseyleri kırıp dokuyo şehir dışında yaşıyor kaynanam 2-3 aydır yanındaydı simdi uçak bileti almışlar kaynanam gorimcem eşi ve bebeği  geliyorlar.kaynanamla evlerimiz ayrı yeme içme bir iç içe yaşıyoruz gibi bisy destek olmak istiyorum ama benimde psikolojim bozuldu artik neler yaşadık bi bilseniz polis bile çağırdı kapıya evi terk etti vs.vs simdi napicam ya strese girmekten o burdahken adet bile olmuyordum 2aydir yoktu duzeldi ama simdi daha gelmeden stres oldum bi akil verin bisey diyin.annesi babası zaten perişan hele eşim bende hem destek olmak istiyorum hemde bende bittim ya

8 Cevaplar

+1 oy
(1,865 puan) tarafından
Gorumcene uzuldum o haliyle farkinda olmadan bebegine de zarar verebilir. Sende onun yanında yalnizxbulunma ve herkes durumunu biliyor ona biraz hasta gözüyle bakıp dediklerini yaptıklarını görmemezlikten gel. Sonuçta aileden birisi evli oldukları sürece hep hayatınızda olacak o yüzden her gördüğünde strese girmemeye çalış.
(902 puan) tarafından
Hem üzülüyorum hem de çok kasiliyorum simdi ne dicekk napicak korkusu var üstümde elimde değil ister istemez etkileniyorum şuan bile karnima ağrılar giriyor
-Reklam-
+1 oy
(2,423 puan) tarafından
Bipolar nedir
(902 puan) tarafından
Duygu durum bozukluğu. Yani 1 dakikası 1dakikayi tutmuyo bi guluyo bi agliyo bi bağırıp cagiriyo kafada biseuler kurup inaniyo öfke nöbetleri geçirip bi şeyler kiriyo öyle bi hastalık canım
(2,423 puan) tarafından
Kötüymüş ya ;( şizofreni tarzı umutmalar yakınına zarar verme falan var mı. Rabbim esirgesin ya ol çok zor
(902 puan) tarafından
Yani sizofrene benzer.eskiden yine azıcık iyidi kendine geliyordu ama bu sonda çok aşırı oldu ilacta fayda etmiyor 4gundur hic uyumuyo
(2,423 puan) tarafından
Kıyamam yaaa  :( Rabbim şafi  ismiyle şifa versin inşallah
(902 puan) tarafından
Allah razi olsun canım
+1 oy
(130 puan) tarafından
Yavrucum öncelikle Allah Yardımcîn ola 

Birincisi Yarın birgun hicbirimizin ne olacagi belli degil stress olma kaygilanma herkes kimin ne oldunu biliyor sana bağırsada çağirsıda afedersin küfür etsede sus ve geç ancak böyle olur derler ya delidir ne etse yeridir o misal üzülme ve kaynanlara gerçektende destek ol ve stres yapack hicbisey yok cünku herkes onun hasta olduguni biliyor. Hasta olan sen degilsin o yüzden kendini endişe psikolojisine sokma bu kadın sadece sana degil kendi öz anasinada yapiyor sana kotu bisey derse bile alınma ve zoruna gitmesin sen onlara destek ol ki onlar sana mahcup olsun sen onlara anlayışlı ol ki onlar sana minnet duysun sen onlara yardımcı ol ki onlar sana saygı duysun gebe kalsın yarın birgün başına kalkmasınlar ellerine kozz verme herzmn kendini yakısına yap ki Herkes senin insan oldugunu görsün uzuuun olduuu ama niiiysee sana faydasi olduysa ne mutlu banaaa
(902 puan) tarafından
7aydir tahammül ediyorum elimden geldiğinden fazla onlarda biliyor ama iste ben çok sulu gozluyum hemen ağlıyorum
0 oy
tarafından
ilac kullanmiyor mu
(902 puan) tarafından
Hamile kalınca doz yuksek olduğu için doktor kesti daha hafifini verdi oda etki etmedi doğumdan sonra ayni yüksek doza başlattılar çok kötüydü bebeği emzirmiyor şuan mamayla.ama eski dozda şuan ise yaramıyor hic uyumuyo ve eşyaları kırıyor öfkeli sinirli çok kotu durumda anlicagin
0 oy
(355 puan) tarafından
Cok dikkatli ol oncelikle we doktora qoturun bildqim kadariyla bazi donemlerde hastalik nuksediyor daha kotu oluyorlar belki bebeqe bisey yapar Allah korusun hic yanliz kalmasin bebekle. Ya madem hasta niye ewlndiriolar nie cocuk yapmasina izin weriorlar ya cok uzuldum. Dewlet duysa cocuqu elinden alir nasil musade edilir anlamiorm ya
(902 puan) tarafından
İste beni Anlıyorsun demi yok kaynanam dedi 2dk kucağına alıyor bebeği bebek aglayinca alin diyo bırakıyor ilgi falan gosteremiyo .kaynanamin kendisinin bide eşinin telefonlarını kırmış.anne yüreği  işte kaynanamda korkuyor kendine yada bebeğe zarar verir diye evine getiriyor Allah yardim etsin tam çocuğu oldu herşey daha güzel olacak derken iste imtihan dünyası
(355 puan) tarafından
Cok iyi anliorm :( ewet bizde bazen neleri kndimize dert edioruz deqlmi saqlik herseyden onmli hasta ile ayni ewde kaldqinda insanin psikolojsi dha cok bozuluor bence sen Allah icin bebeqiyle ilqilen kaynanada kizina baksin o bebeqe zatn bittim:'( rabbim onun ne sucu wardi oda anne sewqisine muhtac Allahim o meleqin yuzu hurmetine bu 3aylarin hurmetine tez zamnda o yawrunun annesine sifa wer
(902 puan) tarafından
Aminn Allah razi olsun canım. Ben zaten destek olucam bebeğe de bakarım yeterki iyi olsun ama korkuyorum da bebeğe yaklasirsam kizarsa ne bileyim hic belli olmiyor ne yapacağı
(355 puan) tarafından
Senin bebeqin warmi hamilemiydin sen. Nabzina qore serbet weririsin artik napcan basa qelen cekilir
(902 puan) tarafından
Çocuğum yok hamile değilim mecbur
0 oy
tarafından
Senln bebeğin var mı cnm doğum yaptın mı 
(902 puan) tarafından
Yok çocuğum hamile de değilim 7aydir deniyoruz olmuyor.zaten bu durumda olmaması daha hayırlı gibi duruyor
tarafından
Anladım cnm bende uzak durman en iyisi diye düşündüm ondn baya zor bir durum ya Allah sabır versin
(902 puan) tarafından
Bi yandan gorumcemede ailesine de üzülüyorum bi görseniz perisanlar uzgunler bi yandan da  ben aşırı stres oluyorum naoicam hic bilmiyorum dua edin lütfen kızlar Allah kimseye bu durumu yasatmaskn anne olmanın hayalini kurmuş bu zamana kadar şimdide oldu bakamayacak göremeyecek durumda
tarafından
Ay valla üzüldüm ya Allah yardımcısı olsun onuda yavrusunu da korusun gerçektn çok üzüldüm dua edicem
(902 puan) tarafından
Allah razi olsun canım
0 oy
(386 puan) tarafından
Canım ya benim görümcemde aynı bipolar geçen yıl çok zor dönemler atlattık dediğin gibi herkese bağırıp çağırıyor vuruyor kırıyor biz zaptedemiyorduk.. Bir yıllık evliydi şükürki hamile filan olmadı. Evliliğide hastalık yüzünden sona erdi zaten. Sonra ağır akıl hastanesine yatırmak zorunda kaldık 3 ayda iyileşti ya elhamdülillah şuan daha iyi ilaçlarıda hafifledi hatta iki hafta benimle kaldı çok iyiydi şimdi çok uyuyor önceden uyumuyordu birtürlü iki saat ancak uyuyordu. İnşallah senin görümcende düzelir yaa Rabbim yardım etsin inşallah. Stres olmamaya çalış bu onların elinde olan bişey değil biliyoruz bunu. Rabbim sabır versin ailesinede sanada inşallah ❤️
(902 puan) tarafından
Amin sağol canım duruma gore bizde yatiricaz onu galiba 5yillik evli esi dayısının oğlu ve çok.sabırlı bozulmadi evliliği ama iste huzursuzluk oluyor
(386 puan) tarafından
Evet kuzum ister istemez oluyor yaa görümcemin eşide çok sabırlıydı ama artık kocasını dövmeye başlayınca oğlanın annesigil ayırdılar kıyamadılar kendi oğullarına. Rabbim kimseyi aklıyla imtihan etmesin inşallah ya çok zor
(902 puan) tarafından
Aminnn canım
0 oy
tarafından
eşinle kwyinvalidenle konus ayri yemek yiyin. zaten evlenince neden illa bir yemek yenir anlamiyorum sogan ekmek ye evinde esinle ye 
tarafından
gecmis olsun bu arada insallah duzelir bebisine kendisine guselce bakar
(902 puan) tarafından
Amin  Allah razi olsun

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 535 göst.
0 oy
4 cevap 241 göst.
22 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 172 göst.