0 oy
742 göst.
Diğer kategorisinde (738 puan) tarafından
Doğuma az kaldı sezeryan olacaktım sonra normal doğum istedim yoksa önümüzdeki salı sezeryan günüm vardı bugün teyzemle konuştum bekleme git sezeryan ol normalin sancısını çekme dedi o beş çocuk doğurdu 4 u normaldi sonuncusunu sezeryan oldu sezeryan en güzeli dedi yine kafam karıştı bir an önce bebeğime kavuşmak istiyorum aslında cuma günü çatı muayenem var ondan bile tirsiyorum normali yapabilir miyim onuda bilmiyorum artık deliricem düşün düşün eşim yanımda olmayacak annem gelecek yanıma evde de annem bana bakabilir bir hafta kadar zaten bir haftaya toparlanirim heralde 

24 Cevaplar

0 oy
(27,353 puan) tarafından

Normal şansın varken neden acik ameliyata giriyorsun..

(738 puan) tarafından
Öyle bir şansım var mı henüz bilmiyorum çatıya bağlı herşey işte virüs var ortalık karışık ne bilim herşey üst üste geliyor
(27,353 puan) tarafından
Kuzum bak eger bebegin normal dogum pozisyonu almissa  catin normal doğuma uygunsa normal.dogum yap..pisman olmazssin.
Sezeryan kolay görünebilir ama zor yönü cok. Hakkında hayırlısı olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından

Valla sen bilirsin ama ben ikinci sezaryen olucam haziranda

(738 puan) tarafından
Tavsiye eder misin
tarafından
Valla ilkini normal diye gittik acil sezaryen e aldilar 5  6 saat normalin sancisini cektim hastaneyi ayaga kaldirdim resmen yok boyle bi aci resmen ölücem artik donusu yok dedim sonra yolunda gitmedi acil sezaryen e aldilar gözümü actim hersey bitmisti bana sorsalar sezaryen i tercih ederim
(738 puan) tarafından
Nasıl bir sancı acaba
tarafından
Tarif edilmez yasanir korkutmuyum seni simdi
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Canoo ben her iki doğumdan da çok korkuyordum. Instagramdan doktorların doğum videolarını izledim herkes doğuruyor ben neden yapamıyorum dedm ve normal doğurdum. Eğer bir sorun olmazsa normal doğur derim ben. Ayrıca bebeğinde daha çok gelişmiş olur.
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Ben mecbûrî sezeryan oldum bir ayda zar zor toparlandim. Şansın varsa normal. Ol o anlık bi acı sonucta ve daha sağlıklı hayırlısı olsun hakkında canm
0 oy
(442 puan) tarafından
Adı üstünde normal doğum insanın dogasinda var ben çatı muayenesi olmadım doktorun biri hatta boyun kısa belk normal yapamqzsn dedi ama ben çok istiyrldum ve başardım inanın yapabilirsinz hem bebek için hem siz için daha sağlıklı eğer normal olma şansı varsa sezeryan tercih etmeyin derim ama tabi tehlike olur başka şeyler olur bişey diyemem 
0 oy
(119,456 puan) tarafından
Kiz normali yapamasam ben yapamazdim ödlegin tekiyim igne gorunce agliyom korkumdan yillarca dis agrisi ceken biriyim ☺️ rabbim veriyo kolayligini sana tavsiyem epiduralle normal dogur
(738 puan) tarafından
Epiduralli normal doğum istiyorum dedim doktora oda tamam dedi ama gece gidersem doğuma anestezi uzmanı olur mu ki bilmiyorum
(119,456 puan) tarafından
Nobetci olmuyomu ben gece yaptilar
(738 puan) tarafından
Nöbetçi doktor vardı ama artık yokmuş acil durumda doktor geliyor valla hiç bilmiyorum cuma günü doktora sorucam bunu
0 oy
tarafından
Ay sen teyzene  bakma sinir oluyorum öyle insanlara.. 

Normal doğum yaptım iyikide yapmışım..  sezeryan mecburi kalınırsa olunur illa ki ama normal doğum şansın varken normal doğum yap derim... sancısı var evet ama sonrasında hatırlamıyorsun bile 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Ben normal doğum yaptım sancıyı çekiyorsun tamam ama Allahım o an sana dayanma gücü veriyor ve zaten bebeği alınca unutuyorsun hepsini sonrası aşırı rahat oluyor kuzenim sezeryan oldu lavaboya bile kaynanası götürdü düşün bence normal şansın varsa normal derim 
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Yani herkes normal dogum diyor ama cidden benim ilk doğumum du çok perişan oldum 27 dikişle çıktım her 20 dkkadan bi alttan muayene yapıyolar bebegin kafası gelene kadar suni sancı zaten perişan oluyorsun 2 haftada toplandim oturabildim ama hep doğum odasında yalvardim sezeryan yapın diye iyi karar ver bence
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Cnm sezeryan olursan kendini toplanan zaman alır ama normalde çabuk toparlanırsn bide, teyzen normal doğum okadar yapmış sezeryan da, sancı çekmemiş diye mi rahat diyor bnm şahsi görüşüm normal doğum cnm sakın vazgeçme Allahım o an dayanma gücü veriyor 
0 oy
(48,713 puan) tarafından
seseryanda yapsan virus var normalde yapsan virus var hayirlisiyla hayirlisiyla al kucağına insallah canim
0 oy
(1,134 puan) tarafından
En sağlıklısı ve güzeli normal doğum canım inan ki anneliğin en kutsal noktası normal doğum yapmak o kadar  acı sancı cekiyosun ama herşey bebeğin doğana kadar o doğunca inan ki ne ağrı kaliyo ne sancı nede başka bişey hem normal doğumla çabucak ayağa kalkıyorsun bebeğinle ilgilenebiliyosun bence o güç sende de var  hiç korkma rabbim gücünü veriyo tercihini asla değiştirme kararsız kalma bebeğin için normal doğur 
(1,134 puan) tarafından
İnşallah cnm belki bebişinde doğal yolla gelmek istiyodur inan ki bende ilk bebeğimi 9 ay önce kucağıma aldım suni sancıyla doğum yaptım ne açılma ne sancı vardı 8 saatte suni sancıyla doğum yaptım canı tatlı olan ben inan ki o normal doyurmanın vermiş olduğu keyif hiç bişeyde yoktu hemde onca acıya rağmen tam anlamiyla  anne oluyosun ve şuan ikinciye hamileyim düşün suni sancı yemiş olan canı tatlı olan ben yine normal doğum yapmak istiyorum onca bayan yapiyoken senin hiç bişeyin eksik değil her şekilde yaparsın bol bol dua et doğumda kaç haftamınsın bu arada
(738 puan) tarafından
Benimde canım çok tatlıdır regl ağrısında agladigimi bilirim yerlere yatarak 37+4 günlüğüm ağrı geçti gitti bu arada :(( virüs olmasaydı ben son dakikaya kadar yine beklerim ama bir an önce gelsin istiyorum ortalık daha beter olmadan
(1,134 puan) tarafından
Tabi cnm bide virüs belası var anne olan sensin içini dinle ellerini karnına koy  bebeğini hisset  o anda içinden normal mi geciyo sezaryan mı geciyo ona göre karar ver virüs belası olmasa kesinlikle normal doğur diyorum daha 2 haftan var hemen hemen iki haftaya kadar da virüs nolur ne kalır bilemeyiz anne olan sensin dinle bebeğinle kendini son kararını ver
(738 puan) tarafından
İçimde hep normal doğum hissi var yaşamak istiyorum o anı rabbim inşallah nasip eder kolay doğumlar diliyorum ikimiz içinde ♥️
(1,134 puan) tarafından
Bende onun için diyorum cnm bende yaşamak  istedim onca korkuya rağmen yaşadım o kadar harika bi duygu ki sancı çekerken kendime hep içimden herkes yapiyo kızım sende yapıcaksın az daha yarım saat sonra kokusunu içine çekiceksin hep böyle deyip durdum üç ikinmada geldi ebe ten teması olsun diye karnımın üzerine koydu sicacikti minicikti  mükemmel bi duygu sonra dikisim atilirken gözümün önünde giydirdiler kucağıma aldım öptüm kokladım emzirdim inşallah dediğin gibi rabbim nasip etsin anne olmak isteyen herkese tez vakitte miniğini  kucağına alırsın normal doğumla ikimize de kolay doğumlar aminnn ♥️♥️
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Sezaryan ol gitsin strese girme ve sezaryan anlatılanlar gibi zor süreç değil 

Ben sezaryan oldum gayette memnunum halimden :)
0 oy
(7,206 puan) tarafından
Kocamın teyzesi dört doğum yaptı biri sezaryen keşke olmasaydım dedi ameliyat bildiğin bütün ömür benimle.yarim bıraktı beni dedi . Korkutmak için söylemiyorum o da sırf kordon bağlatmak için sonuncuyu sezaryen istemiş . Mecburi olunca güle oynaya gidersin ama şansın varsa normal en güzeli yavrun içinden çıkarken öyle güzel hissediyorsunuz ki ... Her kadın yaşamalı bu duyguyu
0 oy
(822 puan) tarafından
Benimde eşim yoktu ilk doğumum sezeryan oldum hiç yatmadım hastanede bile hemen kalktım halbuki ağrı eşiği düşük biriyim ona rağmen çok rahattım
0 oy
tarafından
Bende sezaryan oldum canım ama ilk 1 hafta ağrıyla geçiyor yanında sana bakacak varsa rahat yani benim annem kaldığı için fazla yorulmadim
0 oy
tarafından
Normal olma imkanin varken sezaryan seçme bence ha olmaz orası tamam ama durup dururken sebebsiz yere de sezeryan olmamalisin
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Normal olma ihtimali varsa normal doğum daha iyi tabiki canm 
0 oy
(667 puan) tarafından
Teyzen seni neden sezaryana yonlendirmis ki canim normal,dogumun evet sancisi var ama,dogurdugun an ne aci ne agri hicbisey kalmiyor direk ayaga kalkiyorsun ve bebek icin de en sagliklisi normal dogum tabi anormal,bi durum gelisir bisey olur ozaman farkli ona bisey diyemem ama normal,sansin varsa normal dogur sezaryandan sonra da dikis acisi cekiceksin sanki sezaryam sifir acisiz bisey. 
0 oy
(148 puan) tarafından
Sacmalama normal olucaksa normal yap sezeryan onermem  

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 270 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Alyadua1 (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 276 göst.
0 oy
13 cevap 214 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,392 puan) tarafından soruldu