0 oy
797 göst.
Aile kategorisinde (902 puan) tarafından
1tane gorumcem var oda bipolar hastası yeni doğum yaptı 15 gün falan oluyo iste krizler geçiriyordu dun akil hastanesine yaptirdilar.buradayken anne baba kardeş herkese tokat atıyordu tabağa tukuruyodu ağzına geleni söylüyordu birşeyler kırmak istiyordu ben ilk defa boyle şeyler görmüştüm ve çok etkilendim bastan beri 7aydir bi iyi bi kotu oluyordu doğumdan sonra beter oldu mecbur yatirdilar dun en son burdayken bana laflar söyledi gelin hanim b*klu elinle hamur yapma bilmem ne saydırdı zatenn zor tutuyodum kendimi çok dolmuştum esimle ailesine destek oldum hep bana dun gittim diğer odaya ağladım eşim geldi ilgilendi üzüldü falan moral vermeye çalıştı kovdum yanımdan.sonra gorumcemin esi benim eşim falann hastaneye götürdüler.şimdi bebege kaynanam bakıyor.bende yardımcı oluyorum.dun gorumcemin görümcesi de buradaydı kadına da ayıp oldu galiba kimseyi görmek istemedim eşime söyledim beni eve götür diye gittim evime basim catliyodu eşim kiyamam önümde gidip geldi cay içelim biraz açıl falan kalktim yaptım kendim.esimle ictik hadi gidelim misafire ayıp oldu falan gitmedim eşim tek gitti üzüldüm ama sinirlerim.çok bozuktu.kaynanamlarla yeme icmemiz bir orda hep beraber yiyin ben AC değilim dedim eşim misafirlerle yemiş kaynanam bana da göndermiş eşim yok demiş özlem balık yemiyo çıkmış gitmiş bana dışardan birşeyler yaptırmış getirmiş o halde bile dusunmus esimde aileside.bi yandan keske öyle davranmasaydim dedim bi yandan da sinirlerim bozuldu gercrktn patladim.bide dun evimdryken kaynanam aradı agladi falan kızım ahmet dedi özlem balık sevmiyo yemiyo birşey yedin mi AC kalma falann bende yok faln dedim yedim birşeyler normalde evde aksam tek kalmaya korkarım dun hic korkmadim kaynanamda bilir korktuğumu evde korkmaz misin dua falan oku korkma falan dedi çok dusunceliler benim o kadar surat asmama rağmen bu ve misafiri bırakıp gitmeme rağmen sabah geldim bana yine iyi hoş davrandilar haksizlikmi yaptım.diyorum daha fazla mi sabir etseydim bilemiyorum kafam karıştı...

13 Cevaplar

+2 oy
(12,856 puan) tarafından
Kızı o haldeyken bir de minicik bebekle kalmışken hala seni düşünmüş bence ayıp etmişsin canım gönlünü al derim seninde sinirlerin bozulmuş belli ki bi anlık sinirle öyle davranmışsın
(902 puan) tarafından
Aynen öyle oldu valla ama çok şükür onlarda bunun idrakinda toparladik olayı
-Reklam-
+2 oy
tarafından
yaptigimz hareket bence çok yanls onun hasta oldigunu bildiginz halde neden soylediklerne alindinzki yazk deglmi bebeginide brakip akıl hastanesine yatms ama burda byuk hatalar var o kadn hastayken evlenip hamile kalmasi yanls olmus olan ortadaki o masum bebeğe olcak Allah yardımcınız olsun ailecek bence özür dileyin ve yardmci olun 
(6,827 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum aklı başında ehli biri olsa zaten o şekilde konuşmaz kendini bilen birisi ama hastaymış sonuçta aklı başında değil ne dediğini bilmiyor ben olsam alınmazdım heralde kendimi bildiğim surece
(902 puan) tarafından
Önceden boyle değilmiş uyku ve takıntı problemi varmış hamile kalınca kotu oldu bide üstüne doğum dan sonra bin beter oldu.eside dayısının oğlu ve çok sabırlı 5 yıldır evli onunla çocuk gibi ilgileniyo tahammül ediyor
tarafından
yani Allah yardmcilari olsun inş iyilesr bian once cok zor Rabbm kimseyi hastalkla evladyla yakiniyla sınamasn Amin.
(902 puan) tarafından
Aminn Allah razi olsun
+1 oy
(1,060 puan) tarafından
Yaptığın yanlış olmuş yazık onlarada kolaymı kızları akıl hastanelik olmuş  yinede olgun insanlarmış canım o halde bile seni düşünmüşler görümden aklı basında olmadan saymiş o lafları anlayışlı davransaydın keşke 
(1,456 puan) tarafından
Aynen bende onun Dicektim
(902 puan) tarafından
Yeni değil ki 7aydir evliyim 7aydir boyle bagiriyo çağırıyor bende haliyle korkuyorum cok sabrettim ama iste ona da üzülüyorum o burada olduğu zaman stresten kasilmaktan adet bile olmuyodum.kaynanam aldı doğumda kizin evine götürdü 2ay adetim düzeldi bende şuan normal davraniyorum.gorumcem tek.kz biraz bana karşı kıskançlığı da var annesi ve esimde farkindaudilar onlara 1 se bana 2 3 kati kötüydü kinliydi
(1,060 puan) tarafından
Sende haklısın seni yargılamıyorum canım ama onlar acısından bakınca daha zor hemde çok zor yazık bebeğine bile bakamayacak durumda     akıl hastanesine kapatılmak  Allah yardımcıları olsun inşallah Rabbim acil şifalar versin görümcene
(902 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun canim
0 oy
tarafından
Dolduğun için patlamışsın kendini haksız görme taş değilsin sende görümcene üzüldüm Allah yardımcısı olsun yavruusndan uzakta hasta şifa bulsun inş eşinle kayınvaliden de olgunluk göstermiş olması gerekn bu sende iyi olduysan surat yapma cnm hiç onların da suçu yok  kadın bide kızına üzülüyordur sinirlenmişsin patlamışsın geçmiş artık sende üzülme 
(902 puan) tarafından
Onlarda goruyodu normalde çok sabrettim güler yuzumu eksik etmedim ilk defa dun dayanamadım.onlarda anlayış gösterdiler ama olan yine misafire oldu taa izmirden gelmişti benim ağlamak tan gözlerim sismisti çıktım gittim daha çok ona üzüldüm
tarafından
Misafir görümcenin görümcesi değil mi cnm zaten oda durumun sıkıntının farkında eminim anlayış göstermiştir zaten herkes için zor bir durum
0 oy
(834 puan) tarafından
İnsan bu gibi durumlarda napıcağını şaşırıyor. Seni öyle iyi anlıyorum ki. Benim çevremde de ruhsal sağlığı bozuk çok insan var.  Şimdi de çalıştığım büfeye dadanan mahallede deli neco dedikleri bi amca var mesela. Korkutuyor beni büfede tek duruyorum çünkü ve o yaklaştığı zaman büyük kapıyı kilitleyip ufak büfe camından selam diyorum nasılsın filan diyorum eğiliyor bakıyor napıyorum diye kendi kendine bi şeyler söylüyor.  Bazen girmeye çalışıyor ama yüzü hep gülüyor bazen bağırıyor. Onun için çok üzüldüm, ama çok korktum da zaman zaman. Ama mesela bazen kuran okurken denk geliyor bana.  Kuranı görünce hemen 'kuran! Kuran!' Diye sesini yükseltip gidiyor. Ne bileyim istemesem de etkileniyorum napim. Kimseye de demedim ya böyle böyle diye ama kendimce önlem alıyorum işte. İnsanları olduğu gibi kabul etmek bana çok saçma gelir, kabul edemem insanların kendini geliştirmesi gerektiğini düşünürüm hep. Birinin huyu öyle diye ona katlanamam. Ama akıl sağlığı yerinde olmayanları mecburen kabul ediyorsun çünkü onlar bizler için gerçekten birer imtihan. Allahın iradesiz kulları onlar. Allahtan korkuma çevredeki diğerlerine de susuyorum gülümseyip el sallıyorum. Konuşursam çok farklı şeyler oluyor çünkü yanlış anlıyor ve hemen tepki fatklılaşabiliyo allah korusun vurur filan ben korkuyor yani.
(902 puan) tarafından
Bende o korkudaydim iste yan yana sin bi hamle yapsa bitti hastanede iyileşir inşallah ailesi bi yana olan bebeğe oluyor anne kokusundan bile mahrum
0 oy
(253 puan) tarafından
Neyse tatlim soylenmesi gerekenleri arkadaslar yazmis bundan sonra sende onlara destek ol ve en onemlisi esine 
(902 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(7,411 puan) tarafından

Canim kim olsa korkar haklisin ama verdigin tepki cok yanlis. Sonucta gorumcen akliyla sana onlari demiyor. Nefsimize agir gelebilir ama tepkimiz bu sekilde olmamali. Dusmez kalkmaz bir Allah. Hic birimizin garantisi yok. Esin ve ailesi icin ne kadar zor bi durum. Senin onlara her sekilde destek olman gerekirken onlar hem kizlarina yaniyor hemde seni teselli etmeye çalışıyor :( hic iyi olmamis. Sana tavsiyem bidaha böyle tepki verme canim. Ne yuce gonullu insanlarki sana ne kadar guzel karsilik vermişler.  Yanlis anlama ama o acilari ile seni umursamasalar bile yeridir. Yazik kadina kizini hastaneye yollmis el kadar bebesine bakacak. Rabbim kimseye yasatmasin. Zaten kurban oldugum Allah sanada tasiyamacagin yuku vermez oyüzden icinde bulunduğun durumu kendi kendine zorlastirma. 

Rabbim görümcene sifa versin. Minik yavrusuna bagislasin. Huzurunuz daim olsun insAllah. Desteğini bundan sonra daha cok vermelisin esine ve ailesine. Hersey Allah in rizasi icin.

0 oy
tarafından
bence kayınvalidesine küçük bi hediye al destek ol moral ver yazık kadına kızı o haldeyken bile gelinini düşünmüş maşallah 
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Seninde sinirlerin bozulmustr canm bizimde ruh halimiz hep ayni olmuyo ki ama sana o kadar anlayisli davraniolarsa ben uzatma eski haline don derim birlikte yiyosaniz bugun git mesela sende bisey hazirla gotr kayinvalidenin durumuda zor sen elinden geldigince destek ol kendini yipratmadan
0 oy
(210 puan) tarafından
Onlarinda derdi basindan askinken snnde boyle davranman ayip olmus haklisin da haksizsinda diyemem gorumcende bilincsiz yapiyor bide sn naz yapmissin cok ayip etmissin ne kdr sinirinde bozulsa o insanlarn sucu ne onlarin acisi cok daha buyuk km bilir onlar senelerce neler cekti
0 oy
(244 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun.

Normal durumda olsan, eleştirilere ses cikarmazdim.

Ama seni elestiren arkadaşlar önce igneyi kendilerine batirsalar sonra dönüp muhasebesuni yapsalar. Kendiler bu durum karsisinda ne yapardi acaba?!

Şuan da sizde en hassas zamanınızdasiniz. Hamilelikte hormonlor tavan yapiyor. Inanki eşim çok anlayışlı. Kendi işini kendi yapiyor. Sofra seriyor,kaldiriyor. Cay demler. Su isterum gider getirir. Ama yeri geliyor oyle bir zaman oluyor ki, adamin en basit söylediği söz bile bana batiyor. Bagiriyorum kiziyorum trip yapiyorum.

Bu olayda sizi elestirme hakkini kendimde görmüyorum.  Normal durumdaki insanin bile tahammülünü zorlayan bir olayla, hamile iken karşı karsiya kalmissiniz sonuçta. ALLAH yardimciniz olsun.

Kaynanan eşinin kizi ve kızkardeşi, onlarin sabrı sizden fazla olur tabiki de, sonuçta ayni kandan candanlar.

Sana tavsiyem, bu sıkıntılı dönemde çok fazla bir arada olmamaya bak derim

Kendini üzme. 

Bu günlerde gelir geçer inşallah kötü günler geride kalir
0 oy
tarafından

Allah yarfomciniz olsun cnm insallah duzelir gorumcende o bebislere yazik Allah im sifa versin canim one yaptigini bilmiyo zaten fazla takilma kendini izme.:ermm:GT

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 627 göst.
20 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde menda (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 893 göst.
8 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,827 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,275 göst.
0 oy
12 cevap 191 göst.
15 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bir anne (425 puan) tarafından soruldu

379,896 soru

11,372,475 cevap

34,855 kullanıcı

...