0 oy
1,502 göst.
Diğer kategorisinde (137 puan) tarafından

image

ayy boylemiydik cidden :)

37 Cevaplar

+1 oy
(1,948 puan) tarafından
Ben böyle değildim normal olsun sağlıklı olsun dedim doğumhanede sancı çekerken Allah'ım bu duyguyu mahrum kullarına da yaşat onlara hayırlı evlatlar nasip eyle diyordum. Ek hiç bişey istemedim öz olsun doğumum dedim. Oda hastaneden serumdan iğne vurdurmadan kan vs aldırmadan korkan ben :)
(137 puan) tarafından
Herkes ayni olmuyorki canim sen doğumun da duanda isteyenlere yer vermissin ne güzel Rabbim kabul etsin :)
(1,948 puan) tarafından
Tabi canım herkesin ki farklı
-Reklam-
0 oy
tarafından
ya ck komik yaaa aman allahmmm olemi gercektenn acaba :))
tarafından
yaa korktumm;)))
(137 puan) tarafından
Korkma canim acı esigi herkeste bir olmuyor senin doğumun rahat gecsin sen duani et yeter:)
tarafından
inss yaa saglkli sekilde tum annelrr insss ❤️:)
(137 puan) tarafından
Amin canim insallah :)
(144 puan) tarafından
Gercekten de tam oyle:D
0 oy
tarafından
Evet kesinlikle bn boyleydim :))
(137 puan) tarafından
İyi ki hastanede barindirmislar bizi :):)
tarafından
Aynen yoksa nalcskn
0 oy
(55 puan) tarafından

Ben hemşireye yalvarmıştım ne gerekiyorsa yapın dayanamıyorum demistim :)

(137 puan) tarafından
Ben sezeryan istedim 6 cm aciklikta ebeleri azarladim resmen iyi sabrettiler valla bana :):)
(55 puan) tarafından
O anki acıyla insan ne yaptığını bilmiyor bn bi ara neteseyi açıp çıkmak istemiştim bebek içimde kalsin doğurmayacam demistim
0 oy
tarafından
Bende boyleydim yalvarmistim hemsireye 
0 oy
tarafından

Bn yasamadm bu durumu canm sezeryan dogum olnca:D

(137 puan) tarafından
Senin istemeye vaktin olmamis canım:)
tarafından
Olmadi ama 41. Haftaya bekletti bzi:):)
(137 puan) tarafından
Keyfi yerindeymis demek ki çocuğu rahatsiz etmişler sezeryanla :)
tarafından
Kesin canim:):):)
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Ben bi korkmaya basladim :)
(4,758 puan) tarafından
Valla inşallah iyidir ebem daha görmedim tanışmadım kendisiyle tatlım :))
(137 puan) tarafından
Yatis yapınca goruyorsun zaten canim devlet mi özel mi devlet ebelerinden aşırı cekiniyordum ben özele gittim iyiydi ebe :)
(4,758 puan) tarafından
Büyük ihtimalle devlette olacak tatlım
(137 puan) tarafından
İnsallah iyisi denk gelir o zaman canım kimi iyi oluyor kimi de çok asabi
(4,758 puan) tarafından
Inşallah aminnnnnnnnn tatlım aminnnnnnnnn kuzum ❤️ ❤️ ❤️
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Ben de yaşamadım çok şükür çünkü o kadar  fazla sanci surem olmadi   ilk iki dogumumdada  inş 3. De de fazla çekmeden böyle  yalvarmadan dogururum:)
(137 puan) tarafından
Yazik ya kaynina diyecek kadar cekmis demek ki :)
(1,060 puan) tarafından
Biraz fazla nazlanırdı ya emzirmedi bile cocugu göğüsler aciyo yara oluyo diye ama ikincide pişman oldu emzirdi
(137 puan) tarafından
Acı filan kötü oluyor canim haklida emzirmeyi bırakmak olmamis ben meme reddi yasadim 1 ay emmedi simdi mamaya alıştı sütüm var cocuk emmiyor oyle uzuluyor insan
(1,060 puan) tarafından
Süt varken almayınca üzülür tabi insan anne sütü gibisi var mi ya
(137 puan) tarafından
Goguslerim iyi oldu diye sevindim emer güzelce diye dahada almiyor
0 oy
tarafından
Bende cok yalvardim sanci cekerken beni sezeryana alin diye ama sonuc normal dogurdum :D
(137 puan) tarafından
Yok canim 2 doğum yaptım ikiside suni sanciydi kendi sancim olmadi hic
tarafından
Aynen benimde olmadi brnim ilk bebegim 28 gunluk bugun :)
(137 puan) tarafından
Bende 4 yasinda bir kizim var 2.5 aylikta yeni kizim oldu canim Rabbim bağışlasın:)
tarafından
Amin canim masallah seninkiler buyumus allah bagislasin :)
(137 puan) tarafından
Buyuduler canim amin :)
0 oy
tarafından
Ben tam olarak böyleydim 16 saat sancı çektikten sonra artık tükendim ama normal doğum yaptım yinede :) 
(137 puan) tarafından
Peygamber sabrimi vardi canim sende ben 5 saat cektim bir asir gibi geldi :)
tarafından
Valla o an mecburum yani doğurmak zorundayım sezeryan yapmıyorlar keyfi olarak mecbur yani çocuk içimde durmicağına göre ama doğumdan sonra 1 ay kollarım ağrıdı yatakların kenarını ittirmekten pert olmuştum
(137 puan) tarafından
Benimde ikinmaktan bogazlarim tahris olmuştu hep nefesi kötü almıştım birde 2.dogumum du bilmesem neyse diycem yinede bir sekilde aldik kucagimiza degdi valla:)
tarafından
Kucağına alınca herşey unutuluyor zaten kokusunu çektin mi tamam ağrı sancı kalmıyor
0 oy
tarafından
bu doğum olaylarnda ebeleremi hemsireleremi aciyalm hamileleremi cdden aksama kadar bin tanesyle ugrasyolar Allah sabr versn onlarada:)
(137 puan) tarafından
Ben ebeye aciyorum bizim kahrimizi onlar daha cok çekiyor bizimle 9 doguruyolar yazık valla :)
tarafından
bencede ben hic bagrmadm yazk bana aglarm sadece:))
(137 puan) tarafından
İnsanın duyguları birbirine giriyor resmen :)
tarafından
aynen oyle oluyo :)
0 oy
tarafından

Ben böyle olacağını bilsem çocuk filan yapmazdım demiştim ebeye sancı çekerken ebe de çocuksuz hayat mı geçirecektin demişti o can havliyle her şey söyleniyor valla :D

(137 puan) tarafından
Ben ilk dogum da daha da dogurmam kimse dogurtamaz beni dedim 4 sene sonra 2.dogumu yaptim buyuk konuşmak bizim ki :)
tarafından
Aynen ben şu an asla bi daha doğurmam asamasindayim ama herkes 2 3 sene geçsin acılarını unut istersin diyorlar :)
(137 puan) tarafından
Hep oyle oluyor yenu dogan bebek gorunce insan heves ediyor:)
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Sezeryan oldum ama normal olsaydı tim hasteneyi  birbirine katardım eminim :D
(137 puan) tarafından
Valla insan her turlu ortaligi bir ayaga kaldırıyor sessiz doguran varmidir acaba :)
(2,423 puan) tarafından
Vardur ama sancı  çektiğine inanmıyorum ya yoksa bağırır yani
(137 puan) tarafından
Yani acı var sonuçta oyle yattigi yerden doguramaz
0 oy
(2,032 puan) tarafından

Ayyy korktum şuan :Dama napalim artik bebeklerimize kavusmak icin disimizi sikicaz:ermm:

(137 puan) tarafından
Korkma canim aci bitti mi unutup gidiyorsun hersey anlik :)
0 oy
(2,931 puan) tarafından

Kesinlikle böyleydim :) bayiltin beni yardim edin ilac verin beni uyutun seyim aciyo diye bagiriyodum uyanirken :D

(137 puan) tarafından
Allah ebeye hemsireye sabır versin biz bildiğin psikopatiz ya :):)
(2,931 puan) tarafından
Sezaryen oldum ayilirken boyleymisim normal dogum yapsam napardim kim bilir :-):-)
(137 puan) tarafından
Hastane bir ayaga kalkar geri otururmus demek ki:D
(2,931 puan) tarafından
Demekki :-):-)
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Ben aynen böyleydim en son kesin beni diye bağırmıştım aslında sezeryana alın demek istemiştim :) o cümlemden sonra da oğlum hemen doğdu zaten :)
(137 puan) tarafından
Oğlun bu ani bekliyormuş demek ki :)
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Sezeryana eğilimli bir ebe vardı sabaha kadar beni seni Sezeryana alalım arayayım doktoru dedı durdu bende doktora mesaj attım burda manyak bir ebe var sakın ararsa gelmeyin dedım sabahta açılma seviyeye gelince gönderin epidural ı diye bagırıodum dayanıklıgım sadece 5cm kadar surdu sonra tansiyon düşmeye başladı ister istemez yaptık epiduralı fakat prenses gibi dogum yaptım ekip 10 numaraydı herkes tanıdık tı gule eglene dogurduk
(137 puan) tarafından
Kesilmekten daha cok korkuyorum ben acikcasi normal dogumda doğum yapana kadar bir acı var evet ama sonra geciyor şükür 2 dogumda normal oldu 3 4 gün yattim en fazla ebelerin bazıları da sezeryan manyağı ugrasmamak için kolaya kacmaya calisiyorlar
0 oy
(510 puan) tarafından
Bence oyle şimdi ben normal diyorum doğumda o hemsileri doktoru yerim 
(137 puan) tarafından
Allah sabir versin yiyeceginiz ebeye doktora o zaman biraz idare etsinler kolay iş değil bizimki de ne yapalim:)
0 oy
(13,666 puan) tarafından

Evet :D

Aynen buydum ben :D

Rahim ameliyatlıyım, heryer mecburi sezeryan dedi. Sırf o yüzden devltte yaptm doğumumu normal dediler diye. Son yarm saatte yalvarydum bni sezeryana alınnnn Allahınız yok muuuuuu :D

(137 puan) tarafından
Terbiyesizler almadilar mi :D
0 oy
(244 puan) tarafından
Gik bile demedim. Sesiz sedasiz dogurdum.

Eskiden mümkünüydü ki böyle trip atacaksin. Valla hemsireler acimiyordu pat pat vuruyordu.

Hic ses etmedim. 4 gün  sanci cektim. Gece zor bir dogum yaptim. Ebe ne dediyse yaptim. Bebek dogmadi, rahim darmış 2 ebe karnima çöke çöke, alt tarafdakide kolunu rahmime sokup bebegi zorla dogurttular. Rahmimi paramparca ettiler. Kizim ölü doğdu resmen ve mosmordu koşup çocuğu iceri götürüp suyun altina soktular. Dogduktan epey sonra agladi.

Hic gik dememe ragmen, dikis atarken vucudum o kadar agridan dolayi direnci düştü ve cok zayiftim. Titremeye başladım. Istem dışı zangirdiyordum. Ebe hanfendisi titreme diye şaaaaak diye bacagima bir vuruşu vardi ki, korkudan tum acımı bir kenara biraktim iki elimle bacagimi tutmaya calistim ama ne mumkun yinede zangir zangir titredi

Yeni Turkiyenin yeni saglik sisteminde, hastalara Insan gibi muamele etmeye başlandı. Kiymetini bilin kizlar
(137 puan) tarafından
O nasil insanmis oyle vicdansiz o aciya dayanmak zor bilmiyor mu bende cok titredim dogum da zapt edemedim hiç kendimi ozeldi diye belki usudun mu birsey mi oldu diye hep sordular devlette olsa neler derlerdi acaba
(244 puan) tarafından
Diyorum ya, eski sistemde oldu bu olay. O zamanlar ssk bagimliydik. Şimdi cok şükür devlete veya özel hastaneye gidebiliyoruz.
Kizlarimi Ssk doğurdum ben.
(137 puan) tarafından
Biz şükür edelim o zaman şimdi bile şikayet ediyoruz

İlgili bir soru bulunamadı

379,183 soru

11,350,490 cevap

34,818 kullanıcı

...