0 oy
687 göst.
Diğer kategorisinde (489 puan) tarafından
Kizlar benim hamileliğim bulantılı geciyo sürekli midem bulaniyo korona dolayısıyla da full evdeyim zaten gurbetteyiz öyle olunca eşimle evde tekiz canım temizlik yapmak istemiyo bulantidan bir şey yiyemiyorum yemek yapamıyorum ailem burda olsa annem bı gelirdi yardım ederdi kendime de hiç bakmıyorum full yatıyorum siz ne yapıyorsunuz nasıl atlattiniz ilk ayları 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bulantı oldu ama kusma olmadı sürekli aglamakla geçti:)
(489 puan) tarafından
Bende kusamiyorum kussam rahatlayacam gibi geliyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bnde ilk 3 ay hep yattım lavabo dışında pek kalkmadım dikkat etmem gerekiyordu 
(489 puan) tarafından
Benim düşük tehlikesi yok ama hiç kalkasim da yok
0 oy
(13,887 puan) tarafından

ilk aylar evimden tiksinmiştim annemlerde kalmįştım 1 ay cok kotuydum ya zor valla

(489 puan) tarafından
Ay o oluyo mu cidden bende mutfaktan tiksindim sanırım hiç girmek istemiyorim her şey kokuyo gibi geliyo buzdolabını sabah açınca koşarak banyoya gidiyorum
0 oy
tarafından

Bende cumartesi günü 2 aylık olcak benimki mide bulantısı yada herhangi bir belirti yok mübarek sanki hamile değilim 

(489 puan) tarafından
Ay cok güzel valla tadını çıkar ilk6 haftabende de hiç yoktu
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Yatarak geçirmiştim bende sürekli kusma vardı her işimi eşim yapardı o yüzden 
(489 puan) tarafından
Eşim yapmaya çalışıyorsa kendi yaptığın gibi olmuuo
(1,939 puan) tarafından
Boşver kendini yorma eşin yapsın olduğu kadar
(489 puan) tarafından
Beceremiyo ki bide üstüne alinmiyo şükür bir şeyler hazırlayıp getoroyo da bulaşıkları ben makineye koymasam hiç koymuyo :s
(1,939 puan) tarafından
O kötüymüş işte Allah yardımcın olsun inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini bugünleri atlatıp
0 oy
tarafından
Bende ayni durumdayim bide 19 aylik oglum var. Yemekleri esim yapiyor ben tarif ediyorum Allah razı olsun 
(489 puan) tarafından
Oo canım senin bide bebek olunca Allah yardımcımız olsun hepimizin bugün eşime kuru fasulye tarofi verdim hadi yap diye aman o ugrasli ben sana makarna yapım dedi :d
tarafından
Evet bebek olmasa bende oyle makarna falan yap derim de mecbur bebek de yiyor corba pilav falan
(489 puan) tarafından
Ay bugün TV de pilav gördüm nasıl pirinç pilavı.ostiyo canım :s
tarafından
Hadi ya o kadar da zor değil esin yapsin eline mi yapisir
0 oy
(413 puan) tarafından
Benim ilk 2 ayında annem yanımdaydş bende hasta gibi yattım hiçbişey yapamadın kusmaktan halsizliktn sadece çorba ve salatalık yiyordum ama sonra geçti 
(489 puan) tarafından
Bende sadece kuru toz ve salatalik yiyorum tuzlu kraker bide
(413 puan) tarafından
Geçecek kuzum sabret en güzel dönemler 4 ayda başlıyor 6 7 gbi bitiyor
(489 puan) tarafından
Oy  hemen gitmek istiyorum güzel günlere :)
(413 puan) tarafından
İnan göz acıp kapayıncaya kadar geçiyor biz 30 haftalık olduk bile :)
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Kusma olmadı ama bulantım çok oldu pek bir iş yapamadim zaten ilk 3 ay hep dinlendim bı bu ay hareketlendim iyiyim ama dikkat ediyorum yine de
(489 puan) tarafından
Ay inşallah bende bu bulantidan tez zamanda kurtulurum sana da çok geçmiş olsun tekrar bulanmaz inşallah
(1,546 puan) tarafından
Sağol  canım sende tez zamanda kurtulursun inşallah bulantidan geçmiş olsun
(489 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
tarafından
Vallaha ben uykudan gozumu açamıyordum yemek falan hak getire
(489 puan) tarafından
O kadar uykuya düşkün değilim ama hemen yoruluruyorum kalbimin çarpmasını hossediyorim
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Hep yatıp tv izlemiştim valla napim yemek yapamıyodum yiyemiyodum herşeyden aşırı tiksindim hep midem bulandı eşime annem yemek yapıp getryodu o yesin diye kokusuna bile tahammül edemiyodum tv izliyodum bebekle ilgili bşylre bakıyodum netten bide benm çok uzun sürdü ya 4 ay fln sürdü galiba tam geçyi dedim bı sefer sonlarda yine başladı 
(489 puan) tarafından
Biz gurbette olunca annem yok burda  :( TV izleme nette gezme bende de var bir şeyler eksik hissediyorim
0 oy
(57 puan) tarafından
Bende öyleydim ya ilk hamileligimde gece yatar gündüz 3.4 gibi uyanır yataktan kalkmazdım eşim gelene kadar herkese uzaktım hep halsizdim 5 aya kadar sürdü öyle ama ikinci gebelikte hiç hamile olduğumu bile anlamazdım 8.ve 9 ayda gece uykusu haramdı o kadar 
(489 puan) tarafından
İkinci hamileliğin iyiki kolay geçmiş diğer çocukla da ilgilenin ve daha zor olurdi
(57 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(487 puan) tarafından
Ya yatıyorum sıkıntıdan yada pasta börek vs ☺️
(489 puan) tarafından
Hamur kokusu hissi midemi bulandiriyo su süreç bı geçsin koşarak pizza yapcam canım çok istiyo ama yiyemiyorum
(487 puan) tarafından
İnşallah hayırlısıyla bi geçsin de şu virüs
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Bunalım takılıyorum bende. Bulantım felan yok ama elim kolum kırık gibi sürekli uyumak istiyorum bende. Temizligimi yapıp yatıyorum eşim gelene kadar . Zaten oturduğum yerde kimse yok akşama kadar TV izle uyu takılıyorum 
(489 puan) tarafından
Of aynı ben benim bide bulantım oluyo işte böyle de vakit verimli olmuyo böyle kendimi yetersiz gibi hissediyorum
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Ayniyiz ama bnm bide oğlum var yaşına gircek çok yoruluyorum mide bulantisindan falan. Yatma  imkanım yok  bol bol Dinln sen
(489 puan) tarafından
Allah seninde yardımcın olsun canım
0 oy
(1,491 puan) tarafından

Benimde canım iş güç yemek yapmak istemiyor bazen ama sonuçta 3 çocuk daha var mecbur kirli de oturamıyorum hayatta evde benim çocuklar da saolsun dağıtım işlemi yapmadan hayatta oturamaz :(

(489 puan) tarafından
Of 3 çocukla temizlik olmadan olmaz tabi kolay gelsin canım
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Un kadayıf döküom sen napıon canm:)
(489 puan) tarafından
O neymiş tel kadayıf gibi mi bende çok hamaratim bulantım var diye eşim makarna yaptı 3catal yiyebildim :s :)
0 oy
tarafından

Gebere gebere atlatim ben o ayları çok zordu

(489 puan) tarafından
Ahaha çok doğru bı tabir cidden zor :)
0 oy
(592 puan) tarafından
Ben 17 haftalik oldum hala bulantim var. Prilam dr diye bir ilac var o olmasa hicbir sey yiyip icemezdim herhalde. Tavsiye ederim rahatlarsin.
(489 puan) tarafından
Doktora gidemiyorum aslında bu ilacı öneren çok oldu da eşim bı sıkıntı falan olur doktora gitmeden almayalım dedi o yüzden çekmeye devam ediyorim
(592 puan) tarafından
Yok canim hamileler icin uretilen bir ilac zaten, bulanti sorunu olan butun hamileler iciyor bana da doktorum yazmisti alabilirsin problem olmaz.
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Kuzum bende 4 aylik hakileyim ilk 3 ay bulantim  olmadi ama son 1 aydir cok yogun oluyor. Evde kpss calisiyorum ,bol.bol temizlik yapıyorum kuzum,  birde kuran-i kerimi hatim edecegim rabbimim izniyle o yuzden gunumun bir kısmınida kuran okuyarak geçiriyorum. Sende yusuf suresini bol bol oku mutlaka. Arapca bilmiyorsan dinleyedebilirsin
0 oy
(1,001 puan) tarafından
8 haftadan 13,14 haftaya kdr mide bulantisi cektim simdi iyiyim sukur gecti bugun aksam uzeri bulanti geldi odum koltu acaba yinemi basliyo diye ama gecti

İlgili bir soru bulunamadı

381,421 soru

11,419,031 cevap

34,975 kullanıcı

...