0 oy
622 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (202 puan) tarafından
Kızlaaar benim keklerim fazla kabarmıyor püf noktalar ne ve ne yapabilirim

18 Cevaplar

0 oy
(119,310 puan) tarafından
Süt yerine yogurt koyuyorum benimki kabariyo
(202 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
(548 puan) tarafından
Süt yumusak yapar ama. Yogurt bıraz sert yapıyo
tarafından
seninki kocan seni cok.seviyor sevda ondandir :))))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Fırına koyunca sıcak olsun fırın ve koyduktan ilk 20 dk kesinlikle fırının kapağını açma . Gör nasl kabaricak
(2,351 puan) tarafından
Ve kek ilimadan kesme havasi söner :) o hataya bi kez dustum sicakken kestim.kabaran kek fos die söndü  :)
(202 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım deniyicem mutlaka ben hep fırından çabuk çıkarıyorum
tarafından
Kesinlikle bir püf noktasıda bu canım.  Bende aynı haltı etmistim :D
0 oy
(548 puan) tarafından
Unu eleyerek ekle. Kabartma tozunu koyduktan snra dısarda cok bekletme hemen fırına at. Kek ıcındeyken fırını hemen acma. Iyıce cırp bunlar bnm bıldgım cnm bnm kekım ıyo kabaryo
(202 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım hemen flırına atmayı bilmiyordum
(548 puan) tarafından
Rica ederım cnm
0 oy
tarafından
Guzel çırpmak önemli canım bıde pişirirken 170 derce falan pişirmek gerekıyo yuksek derece pişirse cabuk pişiyo ve hamurlasıyo 
(202 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bir de bazen bir tarafı  kabarıyor bir tarafı yok  fırından olabilirmi acaba
(548 puan) tarafından
Evt cnm fırındandır tepsın ***** duryodur bnde kaynanamın fırında ypınca oyle oluyo dıkkt etmn lazım
tarafından
Fırının yamuktur yada tepsi kaymıs olabilir
0 oy
tarafından
kuzum.ben kek yaparken buyuk.siyah firin tepsisinde yaparim 2 paket kabartma.tozu yerime 2 bucuk.koyarim.yani verilen tariften biraz daha fazla.koyarim . ve  ustu kkzarana kadar  firinin kapagini acmam ve kek hamurumu her zaman seker ve yumurtayi kopuk kopuk.olana kadar mikserle cirparim iyice .... daha sonra diger malzemeler iste .... ve hazirlqr hazirlamaz tepsiye doker firina veririm havasini almam kek acip kabarir benimki ve sunger gibi olur ve yumusak olur ....
(202 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım  vallah sağ olun yaa
tarafından
rica eederim.canm bmmm ..
0 oy
(620 puan) tarafından

Yumurtayı iyi çırp canım. İki kabartma tozu da atabilirsin. Sıkıntı olmadı benim hiç tek kabartma tozu kullaniyorum. Bazen iki de :) fırın isindiktan sonra koy keki ve hiç acip bakma kabarana kadar

(202 puan) tarafından
Çooox sağ ol bitaanem
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Yumurtayı çok cirpak puf noktasi canim en az 3 dk cirpican bide borcam kullan ve borcami yaglarken tek bir yone dogru sur bide unu joydugunda cok fazla karistirma daha
0 oy
tarafından
Ne süt ne yoğurt su ile yap yumuşacık ve kabarık oluyor. 1 su bardağı su koy yoğurt yerine canım
(1,785 puan) tarafından
Aynen bende oyle yapıyorum portakal suyuylada çok güzel oluyor
tarafından
Ay binmez bı arkadaşımda yedim bayildimmm dedim nasıl yaptın su koydum dedi :)) portakal suyu denemedim canım.ama.evet yakisir
0 oy
tarafından
Nefis yemek tarifleri nd tencere keki tarifi var canım.benn onu fırında yapiyorum çok güzel oluyor ve çok güzel kabarıyor
0 oy
tarafından
Yumurtalar süt falan malzeme ler oda sıcaklığında olsun canım yapmadan biraz önce çıkar dolaptan oda sıcaklığında olunca da iyi kabarıo
0 oy
(3,274 puan) tarafından

Cnm kek yapmaktan tam vazgeçmiştim hiç kabarmiyo olmuyo derken birdaha deneyim dedim yaptım herzaman ikili borcamin buyuk boyunu kullanıyordum busefer küçük olana döküp pişirdim ben şok harika oldu şimdi yaptığım kekler minare gibi oluyo herkes nasıl kabartiyon bunu böyle diyo tavsiye ederm hiç çırpma o bu işine girmiyorum yumurta ve sekeri 1 dk kadar cirpip direk malzemeleri ekliyorum dene istersen olursa post açarsın merak ederim :D

(9,214 puan) tarafından
Ikili yuvarlak borcamın buyuğune yaptm bende dun..kabarmadı cidden. Kalıpta yapınca kabarıyorda
(3,274 puan) tarafından
Küçükte yap canım bak inan ki çok kabarıyo ama geç pişiyor kekin üstü çatlayasıya kadar açmıyorum kapağı çatlayıp kabarınca arada kürdanla kontrol ediyorum
(9,214 puan) tarafından
Bende ,zaten garanti 25dk fln hiç açmam :) ilk başta kuçuğu aldm elime ona yapcaktm sonra dedim buda çok kuçuk duruyor buyuğe yapaym :D
(3,274 puan) tarafından
Bidahakine öyle yap cnm revani yi bile küçükte yapıyorum bn büyüğe 2 ölçü yapıyorum
(9,214 puan) tarafından
Aynen deneyeyim saol cnmm ❤
0 oy
(3,274 puan) tarafından

Cnm kek yapmaktan tam vazgeçmiştim hiç kabarmiyo olmuyo derken birdaha deneyim dedim yaptım herzaman ikili borcamin buyuk boyunu kullanıyordum busefer küçük olana döküp pişirdim ben şok harika oldu şimdi yaptığım kekler minare gibi oluyo herkes nasıl kabartiyon bunu böyle diyo tavsiye ederm hiç çırpma o bu işine girmiyorum yumurta ve sekeri 1 dk kadar cirpip direk malzemeleri ekliyorum dene istersen olursa post açarsın merak ederim :D

0 oy
(548 puan) tarafından

Bırı kekmı dedı. Canımı cektırdın kız

image

0 oy
(470 puan) tarafından
Canm pastanede calisiyrdm sana bı tüyo veriym şeker ve yumurtayı köpürene kadr çırp daha sonra yogurt ve siviyagi ekle.karbonatin üzerine limon veya portakal sık cirpiciyla sürekli çırp.en son un kabartma tozu  ve vanilyayi bı elege koyup eleyerek ilave et yavaş yavaş. Kıvamına gelene kadr cirpiciyla çırpmaya devam et.firinda ne çok sıcak olsun nede soğuk ayari 150-180 arası iyidir.
0 oy
(4 puan) tarafından
Şekerle yumurtayı köpürene kadar çırp ve karbonat ta kullan kabartma tozu haricinde 
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Benim annemin de öyle. Özene bezene yapar hiç kabarmaz. Benimde ek olarak yaptığım hicbirsey yok ama çok güzel kabarır maşallah. Annemde senin gibi çözüm yolu arıyor:))
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Qiz şule haralardasan sen bajiii
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Hic üstüne dusme canim kekin herseyi köy bir legene ama once yumurta ve şekerini karıştır sonra herseyi koy çırp cok ta çırpmaya gerek yok benim oyle cok kabariyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 577 göst.
26 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Zerda (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 28 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Prensannesi26 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 24 göst.
16 Nisan 2024 Aile kategorisinde Nunum1996.1996 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.