0 oy
576 göst.
Diğer kategorisinde (2,047 puan) tarafından
Kızım şuan 13 aylık bende 8 aylığım doğuma kadar 15 aylık olmuş olacak, bana tavsiye motive ne olursa verinde su stresim kaygım azcık azalsın, elbette zor olacak herseye hazırım. İleride rahat edeceğimi düşünüp kendimi böyle motive edıyorum bende ama ilk aylar cok zor olacagını düşündükce üzülmüyor değilim, yardımcım yok eşimden baska doğuma da kimse gelmeyecek ilk kızımda da aynısı oldu çünkü 

12 Cevaplar

+2 oy
(2,055 puan) tarafından
Bence insan isterse olayı kafasında bitirirse zaten kimseye ihtiyaci olmuyor canım o yaş aralığı ne olursa olsun illaki eve ikinci bi çocuk geldiğinde uyum zorluk oluyor benimde oğlum 52 aylık olacak kardeşi doğduğunda benimde kimsem yok ama inşallah olursa ailemin yanına tayin aldiracgiz ilk oğlumda kimsem yoktu benimde o zaman daha acemiydim birtek eşimle ben vardım ikimiz birlikte baktık büyüttük şimdi bunuda ailemin yanına gitsem bile illaki bunu da ben büyütücem o yüzden fazla düşünüp üzülme çok arkadaşım var senin gibi aynı durumda olup bu bakıp büyüten
(3,532 puan) tarafından
Çok güzel anlatmış sin canım. Herkes çok zor yazıp duruyo ama çocuğun ne kadar büyük olursa olsn  bebek bakımı her yaş aralığı için zor . Anne olmak kolay değil
(2,055 puan) tarafından
Öyle eskiler hem çocuk hem iş hem tarlaya gidermiş insanlar öyle maalesef hemen oo niye yaptın nasıl bakacaksın Sanki onlar bakiyorda Cidden Bizim olduğumuz şu durum yine iyi çoğu şey zaten hazır yani Allah dağına göre kâr verirmiş yeter ki sevgiyle bakılsın büyütülsün zaten ileride onlar arkadaş olacak annelerine fazla bile yük olmayacak büyük olan küçük olana sahip çıkacak hep yanında olacak iyi ki doğurmuşum diyecek:))
(2,047 puan) tarafından
Bende bu mantıkdayım ev dağılmıs batmış umrumda değil illaki temizlenıyo öyle kalmıyo ama o cocukların mutlulugu huzuru çok önemli, insallah onlara güzel bir anne olabilirim huzur ortamı cok önemli bazen bozulsa da düzeliyo yine şükür, önemli olan bu temel yaslar ınsallah bu kadar korktugum kadar olmaz, ilk kızımda cok zorlandım cok acemiydim kmse yoktu emmedi 1.5 aylıkken meme reddi basladı bir sürü şey işte bunda olmaz aynı seyler insallah
(2,055 puan) tarafından
İnşallah annesi her çocuk bir olmaz ben ilk doğumda o kadar insan geldi yanıma kimsede gelip demediki çocuğu yanlış emziriyorsun çocuk tüm göğsümü tutmadığı için doymuyordu sonra bir ayın sonunda bı ebeden nasıl emzirmem gerektiğini öğrendim oğlum 2 yaşına kadar emdi yine o süreçte de doymuyor dediler benim oğlum yemeği seven bir çocuktu ne versen yerdi saatlerce de emmeyi de. Severdi yani anlayacağın çocuk ne kadar isterse o kadar tutuyor memeyi sağlıklı olsunlar yeterki:))
(2,047 puan) tarafından
Haklısın canım bnde emmişim vardır elbet bi sebebi benımde gitmediğim emzirme danısmanı kalmadı, ankaradan ta istanbula yardım almaya gittim memeye dönüyo gibi oldu dönmedi. Masallah senın oğluna da kuzum
-Reklam-
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Zor olacak ama başaracaksın cnm allah yardım eder 
(2,047 puan) tarafından
İnsallah canım
0 oy
tarafından
Canım benim sağlıkla al inşallah kucağına zorlukları var tabii yok diyene inanma zaten ama benim sana tavsiyem sinirlerine hakim ol ve kimsenin dediklerine kulak asma ben o hatayı çok yaptım şimdi düşündükçe içim sızlıyor ne kadar cahilmişim meğer ne olursa olsun evlatlarını ezme ezdirme onlar çocuk hep bunu düşün seni eleştirenlerle arana mutlaka mesafe koy Allah yardımcın olsun 
(2,047 puan) tarafından
Çok haklısın canım unuttuğum bişeyi hatırlattın bana cok sağol bunu aklımdan hiç çıkarmayacağım♥️
tarafından
Ahh ahh o kadar pişmanımki herkese aynı öğüdü veriyorum ben neler duyup işittim yetiştiremiyosun nasıl annasin bile dediler büyük oğlum çok hareketliydi şimdi 14 yaşında ve görenler olgunluğuna hayran kalıyor bu o hareketli oğlan mı diyorlar bende şimdi veriyorum cevaplarını nasıl aanneysem böyle yetişti işte diyorum :))
tarafından
Ayy kusura bakma mazi deşildi kafamın içinde
(2,047 puan) tarafından
Ne kadar haklısın canım dinlemeyeceksin milleti ne yasadıgını kmse bilmez, masallah oğluna Rabbım bahtını yolunı açık etsin canım
0 oy
tarafından
Benimde esimden baska kimse yok canim Allah sabrini verir insallah bizimkilerin arası 26 ay olcak nasipse
tarafından
Nazar hayir cani şuan 19 aylik henuz hazir değil tuvalete dair hiçbirşey bilmiyor bakalim 2 yasina gelince denicem
tarafından
Beyza nur evet canim persembe doktora gidicem bakalim   :)
(10,575 puan) tarafından
Kız bi ara düşük yapıyorum diyen sen değil miydin hayırlı olsun cnm o zmn
tarafından
Evet kanamam oldu ebe dinlen dedi dikkat ettim bes güne geçti düşük olmadi sukur
(10,575 puan) tarafından
Iyi cnn benim ınşaallah sağ salim alırsın kucağına geçmiş olsun
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Bnde tadicam yakında üç aya yakın hamileyim bide oğlum var yaşına gircek çok merak ediyorum

Oğlum baya huysuz ınsaalh bu ikinci  akıllı olur.  Rabbim sabrını gücünü verir ınsaalh canim
(2,047 puan) tarafından
Hepimize canım insallah, sanada hayırlı doğumlar insallah
0 oy
(7,935 puan) tarafından
8 bucuk aylık oğlum var. Maddi durumumuz iyi değil. Eşim de bebek bakımında çok yardımcı olmuyor. O yüzden 2.çocuk yapmayacağım. 

Eminimki zor olacaktır ama Allah yardımcı olur sabrını verir. 
(2,047 puan) tarafından
En iyisini sen bilirsin kuzum Rabbım kolaylık versin insallah hepimize
0 oy
(771 puan) tarafından
benkmde kizim 23 aylik 2 ci kizim.1 aylik   evet zor ama esim yardimci oluyormus. ne guzel  ilakki zorlaniyorsun yoruluyorsun ama buyukleri zamna keske buyumeselerdi diyecegiz ilk zaman cok zorladim ama allah razi olsun eşim kayinvalidem gorumcem yardim ettiler simdide eşim isten geldigi zaman o yardim ediyo ben buyukle ilgilniyorsam esim kucukle ilgileniyo sabah ise gitmedn ilgleniyo cocuklarla  anneligin dogasinda var zorluk ama sakin olmaya calis hepsi geciyo  allah saglikla kucagina almak nasip etsn
(2,047 puan) tarafından
Masallah canım ailen ne halden anlayan insanlar hep böyle olurlar insallah, bnde bi şekilde başa çıkabilirim insallah
(771 puan) tarafından
inslah hepsinden allah razi olsun gece uyumuyorum diye esim sabah 1 saatde.olsa yukari annesine birakiyo buyuk kizi 1 saate olsa uyumak  insani dinlediyor rabiim herkezn yardmcisi olsn insllh
(2,047 puan) tarafından
İnsallah insallah canım
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Bı kızım 2 yaşında biri 8 aylık başta çok zorlandım ama şimdi elhamdülillah iyiyiz birlikte oynadıklarını görünce iyi ki olmuş büyüğüme arkadaş olmuş diye zamnla alışıyorsun rutine giriyor herşey korkma RABBİM dağına göre kar yağdırır
(2,047 puan) tarafından
Öyle canım baslards bende zorluk cekicem ama zamanla büyüdükce ikisi bir oynadıkca mutlu olacagım senın gibi insallah
0 oy
tarafından
İlk aylar kolay bence 10 gün oldu doğum yaptım herşeyimi kendim yaptım eşim evde iki çocuk bir adam hep ben baktım iki gün yattım sadece sonra iş temizlik derken 10 gün oldu aradaki tek farkla benim oğlum 6 yaşında ama çok yaramaz
(2,047 puan) tarafından
Canım benımkı daha 13 aylık bana cok düşkün anneye muhtac oldugu için, yok altını değiş yok yemeğini yedir yok uyut bi cocuk ınsanı cok yoruyo zaten 2.de anaya muhtac nasıl olacak onu düşünüyorum. Allah analı babalı büyütsün canım evlatlarını
tarafından
Çok sağol seninkinide ilk birkaç gün zorlanırsin sonra alışırsın emin ol birini ayağında sallar uyutur diğerini kucağında uyutursun ve 13 aylık olanı telle felan oyalarsin ilk etapta bide yakının felan varsa yardım iste hiç korkutma gözünü kendine yaparım ederim de ki bakacak gücün enerjin olsun hiç sıkma canını Allah büyüktür
(2,047 puan) tarafından
Öyle dıyorum hep bakarım diyorum motive ediyorum kendimi komsularım cok iyi Allah razı olsun onları cagırırım sıkıştığım yerde yardım istemekten çekinmeyeceğim :) güzel günler gelecek insallah canım dimi öyle düşünelim
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Allah buyuk canım. Allah elbet yardımcın olur.

Benimde oglum 8 bucuk aylik bende 5 buxuk aylik hamileyim zor olcak ama sonra guzel olacak inşaallah 
(2,047 puan) tarafından
İnsallah insallah canım, hayırlı olsun seninki de sağlıkla hayırla al kucagına
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Rabbim kolaylık verir inşallah canım 
(2,047 puan) tarafından
İnsallah be kuzum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 396 göst.
0 oy
3 cevap 71 göst.