+1 oy
1,003 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar evleneli 1 sene oluyor zaten yemek yapmayı evlendikten sonra öğrendim okuma. Çalışma derken öğrenemedim herneyse. Sürekli aynı şeyleri yapıyorum ya :( yaptıklarımı yazıyım

Fasulye
Nohut 
Pilav 
Bulgur 
Pilavı 
Köfte kızartma. Falan işte
Sonra patates yemeği
Taze fasulye  
Başkada birşey bilmiyorum :(  
Mesela bazıları böyle hemen dolma falan sarıyor ben bir kere sardım şimdiye kadar oda  princi bildiğin dış kırar :( 

Sizler ne yapıyorsunuz neler yapabilirim  ha birde mercimek çorbası başkada çorba bilmiyorum  
İnternett bak demeyin çok fazla var internette hani sizin böyle varsa güzel tarifleriniz onları atabilirsiniz ama 

26 Cevaplar

+1 oy
(1,822 puan) tarafından
Canim internette o kadaaar cok tarif var ki ordan girip degiaik degisik bir suru deneyebilirsin hem ogrenmiste olursun 
tarafından
İnternette çok fazla var böyle hani burda deneyp beğenen varsa diye direk bakardım diye yazdım Cook ssgolasin
(1,822 puan) tarafından
Valla bende klasik yemekleri aklimdan yapiyorum ama farkli bisey yapacagim zaman netten bakiyorum cunku aklimda hic tarif tutamam hemen unuturum canim
tarafından
Bende unutuyorum bende valla fasulye yemeğini bile evlenince ogrebdim
(1,822 puan) tarafından
Olabilir canim yani ne zaman ogrendiginin bi onemi yok ki herkes her yasta yeni birseyler ogreniyor sonucta degil mi :)
tarafından
Haklısın kesinlikle
-Reklam-
+1 oy
(3,274 puan) tarafından

Cnm aslında yemek yapmak senin hayal dünyana bağlı yemeğin temeli yagda soğan salça kavurup içine ne koyarsan suyunu eklersen yemek olur illaki kalıplara sigdirmamak gerek bir fasulye tarifi istesen belki 10 farklı tarif sayarlar sana kendi tarifini kendin bulacaksın böyle düşün :)

tarafından
Doğru diyorsun doğru el beceriside önemli
0 oy
tarafından
Sütlü pirinç yayla çorbası bunlarda kolay kuzu 
tarafından
Yaylada yapmıştım bir kere evet ama çok güzel olmamisti :(
tarafından
Bi dakina güzel yaparsn kuzu
tarafından
Sağol bacimmm evet doğru diyorsun
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Karnabahar graten

kremalı mantar çorbası 

karnıyarik 

kiymali kapuska 

lahana dolması 

fırında kasarli ve patates pureli köfte  

tavuk sote 

Sebzeli bulgur pilavı 

Sebzeli pirinc pilavi 

Kremali brokoli corbasi daha bircok seyi yapıyorum  da aklima gelmedi 
tarafından
Ay cooookkkkk sağol ya  çok teşekkürler
(2,548 puan) tarafından
Nedemek simdiden ellerine sağlık canım :)
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Ezo gelin

Tarhana corbasi

Tavuk corbasi

Sehriye corbasi

Yayla corbasi

Karniyarık

PAtlicanli patates yemegi

Firinda tavuk patates yemegi

Tencerede tavuk sulu

Yesil mercimek yemegi

Barbunya

Mesela gecen patlican kebabi yaptim

Patatesli kofte firinda

Makarna 

Pilav bulgur ve pirinç

Kapuska

Ispanak

Zılbıt herkes bilmez zonguldaga ait bisey

Pancar yemegi(kara lahana)

Daha cok var aklima gelmiyo
tarafından
Çok sagolasin biyle yapicagim zaman bu posta bakicam
(2,849 puan) tarafından
Aynen canim bazen insan ne yapsam diye kaliyo
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Kabak yemeği

Corba cesitleri

Pizza

Firinda tavuk

Firinda borek

Tavada borek ispanaklinpatatesli felan

Mantı 

Kisir

Karni yarik

Arabasi corbask

Yesil mercimek yemegi

Patatesli kofte bu bi kofte bi patates dilimi sonra ustune dalcali su sonra firina ver

Patlican yemegi

Pirasa yemegi

İspanak yemegi

Türlü

Şebit yaglaması bu kayseriye has bisey

Fellaj koftesi

Firinda mucver yada mucveri kizartabilirsin

Lahana ve yaprak sarmasi

Aklima gelenler simdilik bukadar
tarafından
Çok teşekkürler çok sağol
0 oy
tarafından

Valla herseyi yapiyorum ne olsa 

Kizartma  kek borek kavurma 

Dolma lahana yaprak sarma 

Cigkofte mercimekli kofte

Nohut fasulye alinazik karniyarik

Corbalar 

Pilavlar

Sulu yemekler 

Yuvarlama gozleme 

Sebze yemekleri vs turlu 

Et yemekleri vs guvec 

Tavukla olan hersey simdilik bunlar geldi aklima

Bi seyi yapiyorum bidaha onu yemek kac ay sonraya denk geliyo 

Sende elinde telefon var yeni tarifler dene yaptikca elin alisir daha guzelini yaparsin 

tarafından
Coook sagool
0 oy
(16,170 puan) tarafından

karniyarik

mucver

tavuk göğsunden kofte

patatesli et sote

ben acıktımya ywmek yemeye gidiyorum:D

tarafından
Çok sagolasin
0 oy
tarafından

Musakka

Mücver 
İslim kebabı 
Yayla çorba 
Domates corbası 
Fırında peynirli makarna 
Fırında soslu tavuk patates yapabilirsin 
Fırında etli koftelı veya tavuklu sebzeli fırın yemegı yapabilirsin inan İnternete gır o kadar cok çeşit varki İnsan denedıkce daha cok seyler yapası gelıyo 
tarafından
Çok tesekkurler
0 oy
tarafından
Karnı yarık 

Biber dolması 

Musakka 

Kapuska 

Yayla çorbası 

Pırasa 

Ispanak 

Mercimek 

Tarhana 

Şehriye çorbası 

Tavuk çorbası

Domates çorbası 

Fırında tavuk 

Et sote 

Patates püresi 

Sebzeli bulgur pilavı 

Tavuklu pilav 

Karışık soslu kızartma 

Nefis yemek tarifleri uygulamasını indir orda ki her tarifi yapabilirsin hepsi güzel oluyor 
tarafından
Çok teşekkürler indircem
0 oy
(7,611 puan) tarafından
 Yemek tarifleri var canım deşik yapabilirsiniz.    İmam bayıldı patlıcan oturtma. Et sote      soya soslu tavuk fırında tavuk güveç karnıbahar. Çok yani yeterki nalzemen olsun. 
tarafından
Haklısın evet çok sagol
0 oy
tarafından
Karni yarık yap karnı bahar yemeği yao bide mantı yao lahana yemeği kapuska fırında tavuk yap sulu köfteli yemek yap haşlama yao tavuk kemik fark etmez bunlar kolay hepsi canım zor değil bende yemek yapmayı evlendikten sonra öğrendim şimdi bütün yemeği tatlıyı biliyorum yapıyorum 
tarafından
Coook sagol
0 oy
(255 puan) tarafından
Yani tabi ki internettn bakıcakdn. Ben Bi çok yemeği ordan bakarak yaptm ve öğrendim 
tarafından
İnternetten bakicam zaten de yemek ismi sordum
0 oy
tarafından
İnternette var ama nefis yemek tariflerinde elif atalar var onu kiler hep tam tutar ve lezzetli olur ben çorvalarda tarhana mercimek ezogelin tutmaç yayla pirinç tavuk suyuna şehriye tavuklu pirinç çorbası yaparım. Yemeklerde de patetes patlıcan bamya yeşil fasulye pırasa bezelye kuru fasulye nohut et köfte içli köfte fırında köfte islim kebabı tas kebabı tavuk yemeklerinin hepsi dolmaların hepsi ne varsa hepsini yaparım pirinç e bulgur pilavı yaparım makarna yaparım soslu. Ne varsa yani her şeyi yaparım :) 
tarafından
O Elif Atalar dediğin kişiyi takip edicem şimdi cooook sagoool
tarafından
İki kişiyseniz bi tavuktan ben 3 yemek yaparım mesela göğsünün yarısını makarna sosu yaparım kemikli kısımlarını patetesli yemek yaparım  derisi ve birazını da kaynatıp çorba yaparım
tarafından
Beceri işi sanırım
0 oy
(877 puan) tarafından
Bende okul okudum yüksek lisansda dahil her yemeği yaparım yapamayacağım bişey yok bilmesem bile tarife bakar yine yaparım aslında yemek yapmak dünyanın en kolay şeyi aynı şekilde her pastayıda yaparım 
tarafından
Ne güzel eline sağlık
tarafından
Ay ben de ben de okudum okurken evlendim hatta ve kaç yıllık ev hanımlarından güzel yemek yaparım
(877 puan) tarafından
Biraz yetenek işi heralde bazı insanların eli lezzetli olur ya :D rastgele yapsamda güzel oluyo bide çok ilgiliyim seviyorum yemek yapmayı
0 oy
(12,524 puan) tarafından
Musakka ya da karnıyarık

Tavuklu Mantar sote 

Barbunya 

Kabak sandal 

Dolma biber 

Et sote 

Tavuklu sebzeli yemek fırında 

Sulu köfte 

Kürdan Kebabı 

Tepsi Kebabı 

Ispanak 

Pırasa 

Kırmızı biber çorbası 

Mantar çorbası 

Yayla çorbası 

Mercimekli bulgur pilavı 

Çıtır pane harçlık tavuk dürüm şeklinde de güzel oluyo lavaş ile

Ay daha cok var bitmez canım ☺️☺️

Bi de o pirinçleri harcı hazırlarken su koy pissin biraz hafif diriliği gitsin öyle doldur canım öyle yaparsan sert olmaz 
tarafından
Çooooookkkk sağol çok tesekkurler
(12,524 puan) tarafından
Rica ederim canım ☺️
0 oy
tarafından
Ben ilk evlendigimde sarma yapmıştım olmadi bidaha denedim kalem gibi sardim okadar guzel oldu ki hersey yapiyodum ilk zamanlar sonra cocuk oldu ne kolayıma gelirse onu yapiyorum 
tarafından
Sarmaya sariyorumda sanırım yağını az koymuşum ben
0 oy
(3,142 puan) tarafından
Bende birsey bilmezdim evde ablaar yapardi e üniv de okudum arada evde kızlarla yapardık. 1 bucuk senedir evliyim öğrendim sora sora ya da internetten sende ogrenirsin canim
tarafından
Çok haklısın aslında  meraklı olmak lazım
0 oy
tarafından
vallaha bilmediğim yemek yok varsa netten bakiyorum beceriyorsun bişekilde zamanla öğrenirsin 
tarafından
Nekadar guzel
0 oy
tarafından
Kuzu valla bende öyleydim netten baka baka bir yaptım olmadı iki yaptım olması üç yaptım derkek öğrendim birşeyler . Bikere yapıp olmadı deyip bırakma bence yaptıkça tecrübe oluyor eli alışıyor insanın . Benim esim çok yemek secer bide çok zor oluyor bana da . Şimdi bebek var mesela pratik olsun diye hazır yufka sariyorum börek fırına atıyorum hemen . Buzluguma stokluyorum . Mantar sote tavuk sote çok yaparım pratik kolay oluyor yanına bişey istersen cacık pilav olur. Domates soslu karışık kızartma yaparsın vaktin oluyorsa at yağa kızarsın hemen üstüne sosu gezdir yanına sarımsaklı yoğurt . Böyle şeyler yani sarma dolma falan bende çok yapamıyorum. 
tarafından
Benimde çok cok  seçiyor yani tavuk ve patatesteb başka hicbirseyi iştahlı yemiyor mantar falan yemiyor mesela :/

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 399 göst.
5 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 319 göst.
0 oy
31 cevap 335 göst.
4 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Hayalperestt (2,200 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 169 göst.
23 Eylül 2024 Diğer kategorisinde eylul_ (1,626 puan) tarafından soruldu

397,748 soru

11,895,870 cevap

36,019 kullanıcı

...