0 oy
275 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar sadece anne sütü veriyorum ama sütüm azaldı bebeğinin kilosu iyi değil 4 aylık 6 buçuk kilo ve hemşiremizi aradım bu ayda ek gıda başlata biliyoruz dedi sağlık acagında değilmiş yarın arıcam danışıcam geceleri doymuyor o yüzden ağlıyor çok kalkıyor. Ne yapabilirim yavaş yavaş ek gıdaya geçsemmi.

8 Cevaplar

0 oy
(352 puan) tarafından

Evet canım geç bende o aylarda geçtim iyi ki geçmişim 

Erken alışıyor ve ilerde yemek yeme konusunda zorlanmiyosun :)

Yoğurt mayala ilk onunla başla :)

İnşallah kolay geçer senin için bu dönem 

tarafından
Canım benim bu 4 aylıkken ne getiriyorsun bebeğine peki
(352 puan) tarafından
Yoğurt mayala canım
Yemek olarak da havuç patates kabak bunları haşlayıp ez çorbasını yap
Yoğurtlu çorba yapabilirsin
Çorba tarzı şeylerle başla yani kuzum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim oğlum da öyle canım neredeyse Dört buçuk aylık oldu 6 kilo 700 gram sabah akşam iki öğün Mama da veriyorum ama bir işe yaramıyor çok hareketli olduğu için ne yapsam kilo aldıramıyorum Böyle giderse 5 aylık olduğunda ben de ek gıda vermeye başlayacağım
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Ewet biraz dusuk benim oglum 2 aylikken 6.800 du simdi ne ladar cok merak ediyorum kilosunu canim ek gida icin erken degilmi 5 aylik felan olsaydi belki olur ama 4 ayligi bilemedim
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Yani bence kilosu iyi canim ama tabi 4 aylikken ek gidaya başlayabilirsin. Bende 4 te başladım hem daha iyi oliyor ne kadar erken olursa okadar iyi. Gec başlayınca alıştıkları seyi yemek isteyip ek gidayi istemezler
0 oy
tarafından
Her şeyden önce doğum kilosu önemli het bebek o ayda fabrikadan çıkmış gibi  7 kilo 8 kilo olucak diye bisi yok ki ayrica kilo da cok cok iyi bisi degil benim bebeğim de 4 aylık kontrolünde 6180di ve 2700 doğduğu için normal diyolar kilosu ki genetikte önemli bende esim de zayıfız ben şuan 49um mesela hemen verdim genetiğe de bakıyo yani ek gıda için bence erken doymadigindan eminsen mama takviyesi yapman daha iyi olur
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Kaşık maması ile başla canım 4 aydan itibaren olanlarla. Bi ay sonrasında da meyve sebze püresi ve yoğurt ile devam et 6 aylık olunca yumurta sarısı falan verrisin. Kilosu da iyi bence zayıf değil. Kızım 4 aylıkken 4 kiloydu düşün
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Kac kg doğmuştu canım benimkide 4 aylıkken 6.5 kg idi iyi dediler gayet suan 7 aylık olcak

6 aylıkken 7.700 dü
0 oy
(670 puan) tarafından

Benimki 5 aylık 6 günlük 6500 ben öleyim o zaman :(:'(

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 133 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 15062022- (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 789 göst.
22 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deflin (547 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 152 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,456 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,459 puan) tarafından soruldu

381,495 soru

11,421,737 cevap

34,978 kullanıcı

...