0 oy
478 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Nasıl başladınız..kitaptan bakarak mı ezberleyerek mi? Ne kadar zaman sürdü kendi halinizde kılmak..ben yeni başladım ama halen kavrayamadım 

11 Cevaplar

0 oy
(360 puan) tarafından
Canım niyetin bile yeter Allah daim etsin bu konuda intetneyten bir çok video izleyebilirsin arama motoruna sorup izle 
tarafından
İnşallah başarabilirim ama daha 2 gün oldu ama tam kavrayamadım..ara ara kanamalarım oluyor
(360 puan) tarafından
Öğrenirsin canım sıkıntı etme ama asla pes de etme şimdi başka ki daha fazla gecikme yaş ilerledikçe. Öğrenmen güçleşir
-Reklam-
0 oy
(15,743 puan) tarafından
Dualar zamanla ezberlersin hareketler iş eyaoa yapa yeter ki iste 
tarafından
Dua ve surelerde sıkıntı yok cnm..sadece sıralamada sıkıntı oluyor karışıyor
0 oy
tarafından
Cok sukur küçüklükten kuran kurslarına giderek ogrendim ve başladım. Kim ne derse desin buyudukce zorlaşıyor bu yuzden çocuklarımı da kucuk yasta ogrenmeye sevk edicem. Sanada bir iki tavsiye canim sure ezberi yaparken akşam uyumadan  birkaç kez daha tekrar edip uyu. Aklinda daha iyi kalır. 
tarafından
Canim onlar kıldıkça yerlesicek ezan okunmasini bekleme bol bol nafile kaza kıl. Mesela sabah kahvaltını yaptıktan sonra al abdestini. 4 rekat kuşluk namazi kıl. Kusluk namazi aynı ikindinin sunneti gibi kilinir. 4 rekattır ilk oturuşta tahiyyat salli barik okunur kalkınca subhanekeden başlayarak devam edersin. Boylelikle ikindi ve yatsinin sunneti aklina yerleşmiş olur.  Aslinda alisinca çok kolay gelicek.
tarafından
Daha 2 gün oldu ama bugün kanamam var hafif..bitince inş devam edicem
tarafından
E tamam daha cok yeniymiş. Arada kendini sozlu de yapabilirsin. Mesela esine soyle sana yatsinin son sunnetini sorsun sende anlatmaya basla. Oyle oyle ikiniz icinde tekrar olur
tarafından
Eşimle aramız yok bu aralar..konuşmuyoruz tek yardımcım kitaplarım ve netten bakıcam
tarafından
Olsun canim net büyük nimet Allah yardimcin olsun
0 oy
(2,722 puan) tarafından
14 yasinda basladim kendiligimden canm kucukkn camide ogrenmistim dualari cok huzursz mtsuz oluyorum kilmadigimda arada kilmadigim oldu dogum hastalikta falan ama sukur kiliyorm simdi 
tarafından
İnan dua okumak bile huzur veriyor..şu an en çok ihtiyacım olan dönem eşimle aram bozuk
(2,722 puan) tarafından
Her zaman dua huzur verir Allahm daim etsin insllh canm esinlede iyi olursunuz insllh
0 oy
tarafından
Ben küçükken babam öğretti Allah raxi olsun ondan sonra küçükken bir ara camide köy imamimiz öğretti 
tarafından
Ne güzel benim kafam geç dank etti..şöyle krndimi namaza bırakıp samimi şekilde kılmak istiyorm
tarafından
İnşallah ona erisirsin cnm önemli olan niyettir Allah kabul etsin
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Canım ben çocukken cami hocasndan öğrendim ama hiç bilmiyosan youtube den vidrolarını izleyerek öğrenebilirsin ve bi kağıda yazıp rüküda secdede filan söylicen sözleri ezberleyebilirsin
tarafından
Oraları biliyorum sadece sıralama sıkıntı zamanla oturur inşallah
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Neyi mavrayamadin canım hareketlerimi yoksa dua sırasını mi
tarafından
Duaları biliyorum sıralamalarda zorlanıyorum..mesela bazılarında fatihadan sonra sure var bazılarında yok..ettahiyyattan sonra salli barik rabbena olmayanlar var oraları tam kavrayamadım..zamanla olacak inş
(3,036 puan) tarafından
Olur tabiki bende anlayamamıştım orasını  ikindinin sünnetininde tahiyatta ettehiyatu sallı barik kalkincada subhaneke ile basliyorsun ve aynısı yatsının ilk sunnetindede geçerli olur yavaş yavaş
0 oy
tarafından
4 . Sınıfta öğrendim kuran kursunda Allah devamlı kılmayı nasip etsin insallah
tarafından
Amin inşallah kendimi namazda huzurlu hissetmek istiyorum
0 oy
(12,513 puan) tarafından
6 yasında kursa gitmeye basladım ailemin vesilesi ile o şekilde öğrendim canım ☺️
tarafından
Allah daim etsin inşallah
(12,513 puan) tarafından
Amin cümlemize
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Canm bn 13 14 yasinda bi kagida rekatlari yazdm buyuk buyuk snrasinda seccademin onune koyuyodum bilmiyo o zmnlar yaptigim belkide gunahti bakip bakip kiliyom suan cok sukur butn rekatlari ezberledm RABBIM seccademi eskitmeyi nasip etsin ins
tarafından
Ben de yatağın üstüne koyup bakıyorum ama sıralamaya bakıyorum..şöyle söyleyeyim mesela tekbirden sonra elleri birleştirince sırasıyla hangileri okunuyor diye bazılarında fatihadan sonra sure yok yada sadece ettahiyyat oluyor oturuşta..her ayağa kalkışta bakıyorum ama sürekli değil..ara sözcükleri biliyorum secdede söylenen yada ruküda olan sözcükleri
0 oy
tarafından
Zaten çok küçük yaşta süreleri ezberlemistim okula başlayana kdr Kur'an kursunda kalırdım 

O şekil başladık namaza 
tarafından
Duaları biliyorum zaten kızımı da çalıştırıyorum cüz-kuran tekrar etmiş oluyorum ama namaza da başlamak istedim

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 104 göst.
27 Haziran 2023 Aile kategorisinde Sever (1,763 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
6 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Humi12 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
6 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Humi12 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.