0 oy
431 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (67 puan) tarafından

Kizlarr 10 aylik bebeklerinizi nasil gelistiriyorsunuz ?

Sabah kahvaltida ne yediriyorsunuz ?

Ogle ?

Aksam ?

Gece yatmadan once ?

Neler yapip yediriyorsunuz nasil besliyorsunuz ?

Emzirmiyorum 6 aylikken birakti :( ek gida da cok zorlaniyorum buyuyor buyudukce neler yedirecegimi sasiriyorum bilemiyorum kaynanamla beraber oturuyoruz eminim ki o da bilemiyor artk ne ypcagini ilgisiz oldu o yzdn..

Degişik seyler yedirmek istiyorum hep.corba iciyor sabah kahvaltida yumurta sarisi yiyor ihlamurla karistiriyorum oyle yediriyorum snra yogurt yiyor bebe biskuvisu yediriyorum myve olarak muz veriyorum ve baska baska ne yapip ne yedirecegimi iste bilmiyorummm...:'(:'(

12 Cevaplar

0 oy
(119,460 puan) tarafından
Anaaam ben suan iyi gunlerimdeyim sanirim
(67 puan) tarafından
Bebissin kac aylikk ?
68 gunluk teyzesii
(67 puan) tarafından
Oyy kuzumm kiyamam masallah allah anali babali buyutsun annesiii
Valla cok iyi ve guzel gunlerin cnm buyudukce zorlasiyor kiz mi erkek mi
Erkek adi kuzey ⚘sagol teyzesiii valla uyuyo suan rahatim tenizligimide yaptim ooh
(67 puan) tarafından
Ohh ne guzel valla bnmkide 10 aylik erkek adi ayberk ayagimda salliyorm uyumuyor bi turlu :)
-Reklam-
0 oy
(187 puan) tarafından
Valla canim bende emzirmiyorum mama veriyorum kahvaltida ne yersek onu yiyo prensesim secmiyo sukur ne zaman yemek yersek yiyo gun icindd yogurg meyve vs gecede mama canim
0 oy
(554 puan) tarafından
Bebeğim 10 aylık değil ama ben şöyle yapıyorum mesela bir yemek yapicam kendimize bebeğe ne zaman verilir diye nete yazıyorum ayına uyuyorsa salca tuz atmadan ona ayırıyorum birgün peynir birgün yumurta veriyorum peynirin içine ceviz rendeliyorum muz ceviz yapıyorum bazen tahin pekmez veriyorum salatalık veriyorum eline kemiriyor sütü kestirip lor yapip içine havuç koyuyorum patates haslayip peynirle karıştırıyorum aklıma gelen kahvaltı tarifleri bunlar zaten bizde çevirip çevirip aynı şeyleri yiyoruz 
0 oy
tarafından

Tam 10 aylık.

Sabah yumurta yoğurt peynir veriyorm ekmekle saat 12 gibi tabi .

Uyur saatn3 te uyanır meyve verirm

4 gibi mama

7 de yemk yeriz biz ne yersek o da onu yer sonra uyur 9 a kadar 

9 da bı kase yogurt uyuyana kadar uyurken de mama.

Not ... Sabah saat 10 gibi mama veriyorum :D

0 oy
(583 puan) tarafından
17aylik bı tosunum var benim hiç ne yedireyim diye düşünmedim inan bana ben ne yediysem onada yedirdim yawas yawas ve herşeyi yedirdim oqluma maşallah subhanAllah oqlumun kilosuda gelisimide çok quzel
0 oy
(156 puan) tarafından
Canım bu uygulamada da var ordan da bakıp yapabilirsin ay ay gosteriyo
0 oy
tarafından
Kabak pırasa havuç patates soğan doğra haşla, un kavurup blandırdan geçirdiğin malzemeleri içerisine kat üzerine su ekle tereyağda ekle hımmm vitamin depolu çorba. Ben çok sık yaparım. 

İçinde patates olan yemeklerin hepsinden verebilirsin patatesli tavuk yemeği, bezelye, etli patates, türlü vs. Aşırı salça, yağlı ve tuzlu yemek yapmadığım için bizimkilerden veriyordum o dönemde minnakıma. 

Yemek olarak ıspanak minik doğranmış daha çok suyu ve pirincinden ekmekle verebilirsin, 

Melemen deneyebilirsin, kuymak, yumurtalı küp patates, peynirli omlet. 

Şuan aklıma gelenler bunlar. Nette çok seçenekte var aslında. 
0 oy
(3,752 puan) tarafından
Cnm büyümüş artık siz ne yiyorsanz tadımlık olarak ver bnm kız 9 aylık ona yaptığımı yemez bize yaptığım yemeği yiyor patates, nohut yaparsam suyunu ekmek içi ile veriyorm kemik suyu et suyu veriyorm tavuk haşlayıp veriyorm brokoli karnabahar patates haşlaması veriyorm evde meyve püresi veriyorm yumurta haşlarım yada yağda pişirip veririm pirinç pilavı veririm 
0 oy
tarafından
Sabah

Kabak mucver.  pankek üzerine peynir labne. Omlet. yumurta haslam yanına her sabah 1 tane portakal suyu sıkıp verym

Öğlen mutlaka meyve veriyrm

Eima armut havuc küçük küçük doğrayıp haslıyrm yumusaynca kalan suyuna irmik yada yulaf eZmesi eklyrm doyurucu olsn diye

Aksam üzeri yogurt veyrm uyku yapsn diye

Aksam biz ne yersek ona da yedirym corba yemek vs

Öğün aralarnda mama verym uykuya gecis için biberonla uyuyrz
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Doğru beslenme bebeğinizin sağlıklı büyümesi, gelişmesi ve tüm hayatı boyunca sağlıklı kalabilmesi için hayati önem taşıyor.

EK GIDAYA GEÇİŞ REHBERİ VE DAHA FAZLASI İÇİN ŞİMDİ İNDİR

https://play.google.com/store/apps/details?id=jaquevrosa.bebekmama

Canım ben bu programı kullanıyorum çok güzel tarifler var tavsiye ederim ❤️ 
0 oy
tarafından
10 aylık bebeğin

Kahvaltı da peynir yumurta zeytin tahin pekmez domates salatalık muzlu süt Ihlamur pankek memenen soğanlı yumurta

Kaşarlı kıymalı peynirli yumurta patates kızartması ama yağsız 

Bak bir sürü şey var canim 

Öğlen mesela çorba olarak .

Mercimek çorbası

Erişteli yeşil mercimek çorbası

Tarhana 

Et suyu veya tavuk suyunda un çorbası

Sebze çorbası

Paça çorbası.

Balık çorbası veya ızgara 

Mücver yanında yoğurt.

Kotfe patates iki kaşık da pilav 

Ayran çilekli süt 

Makarna 

Kuru fasulye (+9 aydan sonra yiyebilir) 

Yani pilava suyundan yemeklerden koy az da olsa yedir yine 

Elmayi hasla sonra robottan çek ceviz cicibebe bir tatlı kaşığı da keçi boynuzu pekmezi ilave et yedir mesela ben gece yatmadan yaparım hem elma sakinleştirir bebeğini

İmm başka ? 

Karnabahar yer basamel soslu veya kıymalı Karnıbahar veya karnabahar köftesi... 

Tavuk ve balık yedir 

Aklıma gelmiyor şuan anca bu kdr geldi 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 54 göst.
30 Nisan 2024 Aile kategorisinde Fato11 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 33 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Fgiemnwqkfkfiiew (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 511 göst.
20 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,240 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.
13 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Fdmdn (159 puan) tarafından soruldu

380,992 soru

11,405,966 cevap

34,944 kullanıcı

...