0 oy
495 göst.
Diğer kategorisinde (116 puan) tarafından

Su an oyle durumdayimki beni anlayacak olan birinin dizlerine kapanip hungur hungur aglayasim var. Bebegim 49 gunluk. Zor bi hamilelik gecirdim babami kaybettim, esim yurtdisinda calisiyo hamileligimi neredeyse yalniz gecirdim. Sanirim yasadigim zorluklardan stresten dolayi cok huysuz bi bebegim oldu. Gece gunduz durmuyo surekli agliyo. Acaba sutum mu yetmiyo dedim virusleri bile goze alarak hastaneye gittim. Fazlasiyla yetiyo gelisimi cok iyi dedi. Ama ben hic iyi degilim. Cok kilo verdim onunla ugrasmaktan dusunmekten saglikli beslenemiyorum. Fszla strese girince hemen bas dönmelerim basliyo ayakta durmakta gucluk cekiyorum. Onu susturamayinca hep kendimi sucluyorum yapamiyorum beceremiyorum diye. Surekli agliyorum. Pes etmek uzere gibiyim. Normalde sogukkanli guclu biriyim derdim ama hayatimda hic bu kadar caresiz hissetmedim. Etrafimdakilerden kimi biraz daha buyusun duzelir diyo kimi daha dur bu bitsin daha neler baslicak. Psikolojim cok kotu durumda. Emzirmesem gidip doktora antidepresan isticem o duruma geldim. Siz de ayni seyleri yasadiniz mi nasil atlattiniz. Nolur gecicek diyin bana, guc verin cok ihtiyacim var bunlari yazarken bile agliyorum

14 Cevaplar

0 oy
(48,854 puan) tarafından
sakin ol canim bebisin cok küçük ve dunyaya alismaya calisiyor calisiyor sana ihtiyacı var. gazi vardir vardir belki ondan durmuyordur. emin ol geciyor ve bu günlerini ozluyorsun bebegini sev bu gunlerin keyfini sür birak bulasik kalsin ev isi kalsin. baban içinde basinsagolsun canim Allah sabir versin
-Reklam-
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Oncelikle Allah yardımcın olsun da canim oyle negatif dusunme bebegin için güçlü olmalısın. O bebegin sana ihtiyacı var madem oyle canim hastaneye doktora git vitamin yazsin antideprasan emzirmesende kullanıp kullanip bebege bakamazsın uykuda yapar bağımında yapar bu bir cozum degil. 

Sen iyisimi etrafindan destek al yardımcı olsunlar oda olmazsa bebegin uyudukca uyu vitamin degeri yuksek besinler tuket dr önerisi ile vitamin kullan . Ama soylediklerin kulaga hos gelmiyor canim brbegin için güçlü ol emin ol senden daha kotu durumda olanlar var canim
0 oy
(10,411 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım sen pes edip de ne yapacaksın annesini Sen her zaman her konuda Güçlü olman lazım yapabilmen lazım Ufak bir sarsıntıda hemen sallanmaman düşmem lazım dik dur çocuğuna Senden daha iyi kimse bakamaz streskli bi bebek olabilir gazlı bir bebek olabilir Bakımı çok zor benim büyük oğlumda  dr 8 9 aya kadar kendini anne karnında sanıyor dedi İnanır mısın 9 ay boyunca hastanelerdeydik ağlamasından dolayı  ve biz 20 kişi onunla ilgileniyorduk ve hala Ağlıyordu Ben yaptıysam sen de yaparsın başarırsın Yılma bol bol dua et Rabbimden yardım dile insanlık olarak zor günlerden geçiyoruz Yalnızız yardım edecek kimsemiz yok Şimdi biz bize edeceğiz Biz kendimize yeticeğiz biz evlatlarımıza yeticeğiz Sen yaparsın sakın Yılma
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Sakin ol canim toparla mendini bebis daha cok kucuk oyuzden tabiki gecicek
0 oy
tarafından

Bunlar Iyi günlerin diyenleri umursama canim gittikçe hersey rayına oturuyor oglum 19 aylik o kadar guzel gunler geçiriyoruz ki artik istedigini ifade edebiliyor oyunlar oynuyoruz birlikte poğaça yapiyoruz :) kucukken kolik bir bebekti 4 ay gece gunduz ayağımda sallardim ama o gunler geçti şimdi akşam 8 de uyuyup sabah 8 de uyaniyor gece birbirimize sarılarak uyuyoruz sabret sonu güzel  <3

0 oy
(4,725 puan) tarafından

Benim kızım şuan 4 buçuk aylık. Inan ara ara benim de bu düsüncelere kapildigim oldu. Hayatima adapte olmakta zorlandim. Ama şimdiye kadar sadece 1 kez inanilmaz çıldırdı. O günkü ağlayaşımı anlatsam inanmazsın. Esim nöbetteydi, 24 saat boyunca uyumadı hep ağladı. Görüntülü aramıstı eşim bi baktı ben ağlıyorum kızım ağlıyo :D şok geçirdi. 

Ama inanki geçiyo. En zoru yenidoğan, büyüdükce seni anlayacak sana gülecek oyuncak oynayacak. Az sabır sonra gün gün değişiyo.<3

0 oy
(6,919 puan) tarafından
  Yeni doğan bebekler hemen hemen hepsi böyledir da gece gündüz kavramını bilmiyor çok küçük. Senlik bı durum deyil kimsenin lafına bakma.    Eminim  sen çok güzel bir annesin sadece biraz zaman ve sabira ihtiyaç var. Gecicek. Bunlar.    Stres yapma.   Gerekirse olumsuz insanlardan uzak kal.   Enerjini yüksek tut. Canım   
0 oy
(342 puan) tarafından
Senin yaşadığının daha fazlasını yaşadım sanırım çünkü oğlumda farklı durumlar vardı sadece kayınvalidemler geldiğinde susardı annem bile hüngür hüngür ağlamıştı.. Ama geçiyo ya geçiyo yani bi şekilde çoook zor çok zor ben hala zorlanıyom 9 aylık oldu 7 ay her gün sabah anneme yada kaynanama gittim akşam eve geldim çünkü 3 kişi bakıyoduk anca idare edebiliyoduk çok zordu allah yardımcın olsun hiç bişeyi yokken ağlamıyolar ben kaç doktora gittim hiç birşeyi yoktu en son röntgen çektiler içi gaz doluydu nasıl ya dediö bu kadar nasıl olabilir? Ama geçiçek merak etme... Bende kendimi bununla avutuyorum hiç memnun olmayan oğlum var sevmiyo oyuncak falan 5dakika oynar. Azcık bişeylerden anlamaya başlayınca vakit daha hızlı geçiyor  ağlama kendini yıpratma bende komşuya inip ağladığımı biliyom ama sonuç ne oldu sıfır hala aynıyız ama değiştik morarmıyo artık sebebini bilerek ağlıyo 
0 oy
(7,098 puan) tarafından

Kiyamam ben sana kuzum benim ayni durumdayiz sanirim benimde esim yurt disinda calisiyo bir kizim var hep tek basima buyuttum simdi ikinciye hamileyim kizim 20 aylik 20 haftalikta hamileyim bazen nasil olcak nasil yapcam diye dusunmuyo degilim ama sonra aklima yavrularim geliyo biz amneyiz bitanem biz kadiniz herkesten ozellikle de erkeklerden cok daha gucluyuz rabbimin bi nimeti bizs derdi veren rabbim dermanini da veriyo kaldiramiycamiz yükleri yuklemiyo sirtimiza demek ki ne kadar guclu bir kadinsin ki boyle imtihanlardan geciyorsun her sey gecicek zaman nasil akmis gitmis anlamiycaksin bile donup arkana baktiginda vay be helal olsun bana diyceksin sadece biraz sabir kuzum bol bol dua et oku ufle surekli bebegini de gun icinde sende et telefonundan ac kuran bakara suresi dinle birazcik rahatlarsin unutma sen annesin dunyanin en sefkatli en giclu kadinlaridir anneler herseyin ustesinden geleceksin guzel anne <3

0 oy
tarafından
Canım tabiki de geçecek o küçücük bebek sadece tüm ihtiyacını konuşamadığı için ağlayarak sana anlatmaya çalışıyor.benım bebeğimde senin ki gibiydi çok aglardı  o yuzden hiçbirşey yiyip ıcemezdım etrafımdaki çoğu anne de öyleydi geçiyor kısa bir süre sonra hep böyle olacak değil ya.sen sakın olursan bebek de sakınlesıyor.sen stres oldugun için oda anlıyor ve stres oluyor biraz sankın kal güzel dusun güzel yasa.kendınde diyorsun güçlü biriyim diye.UNUTMA ANNELER ASLA PES ETMEZ... :)
0 oy
tarafından
Bu günlerde elbet geçecek canım sana şöyle anlatayım benim bebeğim gazlı bir bebekti hiç durmazdi sürekli aglrdi ama kesintisiz onunla birlikte oturup kendinin de ağladığını bilirim ben ne yapt biliyor musun ben güçlüyüm benim kimseye ihtiyacım yok dedim ve kendim baktım mesela ev işi yapmadım bulaşık yikamadim çocuğum uyuyunca bende uyumaya çalıştım ve benim oğlum sürekli sallanmak istiyordu ayağımdan indirdiğim an ağlıyordu hiç bir iş yapamıyordum şimdi sonuç ne mi oğlum 10 aylık tabiki yeri geliyor hala geceleri uyumuyor ama gündüzleri bana arkadaş gibi oluyor benimle mutfağa gidiyo ya da benimle oynamaya çalışıyor sonra ben fotoğraflara bakıyorum eski günleri hatırlıyorum ve gülerek anımsıyorum inan ki bu günlerini ozleyeceksin o yüzden hiç ağlama ve bugünlerin tadını çıkar. Allah yar ve yardımcın olsun inşallah :))
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Gerçektengeçiyor ilk günler dünyaya alışma hali oluyor ama en önemlisi gaz sorunu var onu halletmelisin gaz şurubu kullanıyor musn yad damla fln ??
0 oy
(116 puan) tarafından
Hepinize cok tesekkur ederim Allah razi olsun guzel anneler

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 415 göst.
21 Mart 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 329 göst.
2 Eylül 2022 Aile kategorisinde szr (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 173 göst.