0 oy
2,370 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim bebeğim 20 gün sonra doğacak inşallah bazılarınız biliyor beni az çok sürekli kaynanamgille sorun yaşıyorum eşim arkamda durmuyor kaç gündür canım afadersiniz yaş pasta çekiyor eşime söylüyordum sürekli bahene buluyordu dün gelirken almış kayınbabam bahçede görmüş arkasından bağırıyor niye kaçıyorsun bizede versene diye kocaman 50 küsur yaşında adam bunu yapan evden duyuyorum ben herneyse bende duydum eşimde zaten hemen tabağa kat da verelim gordu yapacak bişey yok dedi ben çıkarttım baktım bimden dondurulmuş pasta almış bu buz gibi kesilmez dedim geldi eşimde baktı sonra bişey demedi neyse aradan 4 5 saat geçti kayinbabam aradi hani pasta gönderecektin diye benim ağzıma çatalla verdi geri kalanını yukarıya götürdü gitti onlar çok kişi diye alıştım bu hareketine her zaman aynısını yapıyor zoruma gidiyor kızıyorum ama yine aynı sonra canım. Şunu çekti dedim markete gitti almış gelmiş işte şey dedi yine birsuru para harcadım bidaha bişey isteme bende tamam dedim biraz önce de yere fiş düşmüş bakiyim dedim dün babasına sigara almış 5 6 tane ekmek falan almış ay onu gördüm nasıl zoruma gitti bı aglamya basladim ben bişey istemeye cakiniyorum adamdan o gidiyor hep onlara yediriyor bana gelince de para yok falan diyor borçlarımız var babasına veriyor o yatirsin diye o gidip paranın yarısını kendisi yiyor yarısında bizim borca yatıyor eşim tık demiyor babasına benden çok düşünüyor 19 20 gün var bebeğimin doğmasına annem 600 tl nakit para verdi bebeğe 1000 TL'ye yakın masraf yaptı bişeyler aldı hala eksikleri var bebeğimin eşime diyorum annen alır diyo kaynanam doldurmuş sanırım bunu ilk bebeğin herseyini kızın annesi alır diye banada öyle diyip duruyor çünkü kendisinin bı iğnesini görmedim daha hergun tavuk pisirirler ama çay sekerini benden isterler beyaz peynirini benden isterler turşu istemeye gelirler yok olsa anlarım ama bizden daha iyiler o halde eşimin parasını yiyorlar eşimde yediyriyor şuan eşyalarımı topladım annemgile geldim aklı başına gelir mi bilmiyorum ya da nasıl tepki verir bilmiyorum haber vermedim valizimi aldım çıktım :(

41 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın gitmekle canim 
tarafından
Bilmiyorum ki kafam çok karışık bebeğin doğmasına çok az kaldı ama bebeğimin rızkını babasıgile yediriyor haklıyım da bence
(22,070 puan) tarafından
Çok haklısın ailesine var sana yok boyle bi dünya olamaz cok iyi yapmışsın gitmekle
tarafından
Teşekkür ederim ❤️
-Reklam-
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Canım okuduklarım çok üzücü şeyler eşinin ailesi artık sensin ve sen hamilesin seni ailesinden önde tutmak zorunda . Ne demek aşeren bir kadına aserdigi  şeyi almamak.  Senin kocan ailesine bu kadar para yedirmeye devam ederse ne sizin aranız ne de kocan düzelir. 
(2,548 puan) tarafından
Inşallah düzelir aranız.  Inşallah senin kadrini kıymetini anlayan bir esin olur.
tarafından
İnşallah çok teşekkür ederim ❤️ Allah razı olsun
(18 puan) tarafından
Bende aynı durumdaydım ama haketmediler kaynanam ve kayın pederim aramızda huzur yoktu eşimle tuttu elimi çıkardı beni ordan uzak biyere kiraya taşındık dedik ömür boyu kirada duralım ama huzurumuz olsun çünkü çıkmasaydık şimdiye bin kere ayrılmıştık...
tarafından
Ben eşime diyorum ama yok canım ev alamazmısız boşa kiraya para odermisiz görende kira parasını kenara atıyor sanar babasına yediriyor Allah bozmasın inşallah ❤️
(18 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım bol bol dua et hakkında hayırlısı olsun inşallah amin Allah razı olsun♥️
0 oy
tarafından
Keşke gitmeden önce bı konussaydin artık gideceğini söyleseydin ciddi bir şekilde ...madem geldin hemen dönme ki hatalarını anlasın 
tarafından
Bı kaç kere şiddet uyguladı bana canım kavga ettiğimiz de yüzyüze görüşmeden korktum doğuma az bişey kaldı bebeğime bişey olur diye beni evde bulamayınca nasıl tepki verecek ya da arayacak soracak mi hiç bilmiyorum
tarafından
Aaaa o zaman iyi yapmışsın ben kararlıyım falan de hemen pes etme iyice anlasın kaybetme korkusu yaşasın.hamile olunca bişey yapamaz kuzu kuzu gelecek diyorlar kafadan ondan bu rahatlık
tarafından
Bilmiyorum canım nasıl olur arar sorar mi falan ama gitmem kolay kolay 20 gün falan doğuma nasıl olacak hiç bilmiyorum
0 oy
tarafından
Çok çok iyi yapmışsın ayrıca kız tarafı masraf yapar demeleri çok iğrenç ne biçim adet bu pardon da bi sorun olunca da babanın evinden mi getirdin bebeği diolar kendinize ait goruyorsanız kendınız yapın tum masrafı benım annemde şuana kadar takılar da içinde 6bini geçti ama bunlarda da tık yok
(299 puan) tarafından
Bende hamileyim ilk bebeğim ve kız olacak Allahın izniyle eltimde hamile oldu benden sonra onunda ilk bebeği kayinbabam keşke onunkide kız olsaydı diyor kız evlat daha hayırlı diyor hiç kız diye ayrımcılık yapmayın diyor sürekli kız yada erkek ayrımı yapmaları çok saçma ve cahilce bir düşünce
tarafından
Amin canım kendisinin de bı oğlu var 3 kızı var onu düşünmüyor benimde çok zoruma gitti eşimde vardı ama annesine bişey söyleyemedi
(299 puan) tarafından
Canım keşke onlardan uzakta olsan aynı evin içinde olmasam bile aynı binada olman bile sıkıntı c ekmenize sebep oluyor ışte aslında en büyük suç esinde seni ailesi olarak kabullenmemis hala benim esim canım tatlı çekiyor diye iş yerinde yemekte  çıkan tatliyi  kendi yemiyor bana getiriyor aseren insanın yiyeceğini bir dilim verip içinde bırakması çok saçma o pastayı babasının istemesi de ayrı bir saçmalık hamile bayanın yiyeceğini istemesi
tarafından
Aynen öyle canım keşke haklısın eşim hala kendi ailesi olduğunun farkında değil
(299 puan) tarafından
Inşallah ayrı kalmak eşine yarar canım artık seni kabullenip seni önde tutması lazım sen ona Allahın bir emanetisin seni kimseye ezdirmesi lazım eşimin ailesinin yaptığı da çok yanlış eşimin ailesi bizim yanımıza 15 günlüğüne geldi ama çayından tut sekerine kadar alip da geldi ler adam param yok masraf ediyorum çocuklara diye fazla kalmadan gitti bile
0 oy
tarafından

Ya inan ki ben ne diyecegimi bilemedim:( 

Sonuçta karnında bir can taşıyorsun canın birşey istiyor onu sana vermesi çok ama çok mu zor , 

Ailesine yediriyor gözünden gelmiyor , sana birşey alınca mi benden fazla birşey isteme para çok gidiyor diyor ..

Yazıklar olsun ki kendini bilmez insanlara ...

tarafından
Çok teşekkür ederim canım bunlar şimdi ki olanlar daha neler neler olup bitmiştir de anlatmaya derman yetmez
tarafından
Sakin hemen dönme , gerekirse babanın evinde olsun doğumun ama dersini alsın
tarafından
Yok canım dönmeyi düşünmüyorum
0 oy
tarafından
İnsan değer görmek ister ilgi ister aile olmayı başaramamış sanırım eşin 

Ama keşke oturup konuşsaydın eşinin ailesine yardım etmesi para konusuna bişey diyemem ama şu bi gerçek ihtiyacı olsada olmasada ailesi sonuçta tabikide alır verir ama seni de yarım bırakmamalı 

Allah yardımcın olsun inşallah  
tarafından
Evet canım evlendigimiz ilk günden beri sürekli ailesi ya bizde ya sürekli bizle olmak isterler ben eşimle bı aile olduğumuzu hiç hissedemedim bebeğimiz doğunca belki değişir diye bekliyordum dayanamadım bilmiyorum nasıl olacak 20 gün falan var doğuma çok teşekkür ederim amin haklısın ama bu çok fazla ben varken onları daha geride kalması gerekirdi
0 oy
(70 puan) tarafından
Bence en iyisini yapmışsın bunlar ne demek bir catal al gerisi onların hamike olup aşeren sensin ilk çocuk kızın annesi alır şeysi ni de ilk kez duydum tani kızın annesi de alir bişeyler ama hepsini karşılamak zorunda değil onun da alması gerekir annende kafanı dinle akli başına gelsin kocanın 
tarafından
İnşallah gelir canım bana karşı çok sorumsuz arayıp sormaz bile bence bakalım ne olacak
(70 puan) tarafından
Kac gün aramayacak mecbur arayacak canım sürünsün biraz
tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah aklı başına gelir
0 oy
(124 puan) tarafından
Ay çok iyi yapmışsın çekilir mi o öyle okurken sinirlendim anne babasıyla yaşasın biraz kıymetini anlar belki
tarafından
İnşallah anlar canım
0 oy
tarafından
Böyle adamlar evlenmesi ya bişey isteme ne demk en iyisini yapmışsın 
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Keşke pastayı 2 alsaydı. Kayınbaban da görgüsüzlük yapmış. Çok yiyesi varsa gidip kendi de alabilirdi. Bebeğinin masraflarını annen karşılıyor sa istediğin pastayı çok görüyorsa eşine gerek yokmuş zaten. Gitmekte iyi yapmışsın az kafanı dinle eşin seviyorsa gelir alır kendisine de çeki düzen verir. 
tarafından
İnşallah canım genelde zaten eve aldıklarının yarısını yukarı götürür ya da bize bişey aldimi onlarda alır ama onlar aynı şeyi yapmaz hep bizden yerler durumları daha iyi olduğu halde
0 oy
tarafından
Kizmakta sonuna kadar haklısın cnm insanın zoruna gider ben olsma bende kızarım ama bu evi terk etmek bı sebeb değil . Neler neler oluyor millet çocuğu için katlanıyor. Sende al karşına konuş böyle yaparsan giderim de korkut gözünü iyice
tarafından
Canım korkuttum bı kere daha geldim hatta esim kendisi getirdi yüzyüze konuşurken şiddet uygular diye korktum doğuma az bişey kaldı bebeğime zarar gelsin istemedim daha önce şiddet uyguladı çünkü
tarafından
Anladım cnm Allah yardımcın olsun. Kayinbabn da hiç utanmıyor yani gerçekten. Esinde az çeki düzen versin kendine. Eşin aklini başına almayana kadar gitme o zaman bir kere gitmişsin zaten
tarafından
Aynen öyle yüzsüz kayinbabam 3 4 kilo muz alır pazardan bize iki tanesini uzatır benim ***** kocamda alınca yarısını yukarı götürür
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Allah eşine vicdan versin hamile kadının istediğini almak ne yani çok iyi yapmş sn valla
tarafından
Teşekkür ederim ❤️ amin
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Evini ayırmadığı sürece geri dönme bu ne böyle koskoca insanlar şımarıyorlar yaaa o bizim oğlumuz diye bir arada oturmayınca altlı üstlü oturmayı da asla kabul etmiyorum ayırın evleri kafanız rahat olun 
tarafından
Diyorum canım ama yanaşmıyor yok ben çalışmadan ev alamazmısız boşa kiraya para odermisiz görende kira parasını kenara atıyor sanar babasına yediriyor halbuki
(3,274 puan) tarafından
Aynen cnm cok doğru söylemiş sin ev parasını ailene yedirerek mı biriktirmeyi planlıyorsun de
tarafından
Konuşunca diyeceğim teşekkür ederim ikinizede ❤️
(3,274 puan) tarafından
Rica ederim cnm cinlerim tepeme cıktı valla kusura bakma
0 oy
(656 puan) tarafından
Canim adam degilse akli basina gelmez benim esimde ayni kac kere evi terk ettim 17 gunluk bebegimi aldim ciktim evden losali sekilde gene aklini basina almadi ben mecbur geri döndüm ailemin bana bakacak durumu yok bide bebegime geldim cekiyom iste boyle ins seninki duzelir
tarafından
İnşallah canım Allah sabır versin evladını sana bağışlasın eşin duzelsin inşallah
(656 puan) tarafından
Seninde canim benim inalah duzelir bian once
0 oy
(86 puan) tarafından
Canım seni çok iyi anlıyorum bende annemin evine geldiğimde 6 aylık hamileydim senin eşin gibiydi benim esim de annesinden aldığı parayı borç alır benim aileme gelince sürekli versinler isterdi ailesi de beni hamileyken hastaneye bile gitmemi istemezlerdi para harcıyorum diye kayinpederim emekliydi maaş kartını bekar kızına verir benim çalışmayan eşimden para isterdi sonuç ne oldu boşandık oğlum 1 buçuk yaşına geldi ailemin yanında yaşıyoruz oğlumla ama olay o zamanda bitmiyo kendi çocuğuna bakmıyor çalışıp ailesine yediriyor kardeşini gezmelere götürüyor kardeşinin çocuğunu alışverişe götürüyor peki bizim çocuklarımızın hakkı onlara helal olur mu ama yapicak bisey yok bizde kafaya takip üzülmekle omrumuzu geçiriyoruz işte denk gelmişiz böylelerine 
(86 puan) tarafından
Parayı bırak görmüyor bile yolda görse tanımaz belkide
(907 puan) tarafından
Valla canim o kadar bos birakma ozaman ? Nafakasini vermek zorunda cocugunun mahkemeye ver odemiyorsa icra takibi baslat, cocuhunun hakkini kimselere yedirtme derim ben
(86 puan) tarafından
Nafaka veriyor canım 500 tl ama ne fayda birine 500 tl versen sana bi çocuk büyütür mu babam sadece doğum için 7000 lira harcadı herseyini karşılıyo oyuncağını sağlığını ilacını cerezini 500 lira bunun nesine yeter oda işte nafaka veriyomu veriyo yarın birde baba olup çıkar çocuğun karşısına yani bence 500 lira verip kenara çekilmek babalık değil benim oğlum burda babası karşıda kardeşinin çocuğunu seviyo bildiğim karşı karşıya evler sesini duyuyo görüyo dönüp yüzüne bakmıyo çocuğun bu hakkı nolucak sadece para vermek yetmez şimdi bilmiyo büyüyüp anlayınca nolucak gene karşısında çocuk mu sevicek acaba oğlunun
tarafından
Allah sabır versin canım eski kocanda inşallah oğlunun kıymetini anlar çocuğa sahip çıkar mutlu eder çok zor ne diyecegimi bilemiyorum ama oğlun için güçlü ol babasının yokluğunu hissettirme oda büyüyünce anlayacaktır
(907 puan) tarafından
Alllahim nasil bir vicdan ki , bir baba evladina bu kadar uzak olur, maksadi sana aci cektirmek sozde ? Oglunun yuzune bile bakmadan sirf sana aci cektirmek icin yapiyor bunlari, sakin uzulme canim o bunlari bilerek yapiyor ama esas kotulugude kendine yapiyor bosver, evladin yaninda mi yaninda, asla kizdigini ,uzuldugu belli etme, gormek isterse birgun gosterme bile )), hit kendine ve ogluna yeni bir yasam ver...kimseyede eyvallah etme, yasin genc hayatina belki daha guzel firsatlar duser...
0 oy
(8,354 puan) tarafından
Annenler arkanda olacaklarmı canım eger oyleyse gerı gıtme derım 
tarafından
Valla canım annem biraz eski kafalı kabul etmezse bile kadın sığınma evine falan giderim herhalde ya da babam sayesinde burda kalırım annem işte şuan ne tapki verir gelince bilemem babam da bunun için kusulmez diyor ama zorlamaz beni diye düşünüyorum bakalım ne olacak
(8,354 puan) tarafından
Senı aılesı yerıne koymayan adama ya haddını bıldırcen yada donmeyecen.Sen harcayacaksın ki sana harcanacak ki bereketi artsın paranın
0 oy
(907 puan) tarafından
Canim madem yaptin bunu kolay pes etme sakin, eger kolay pes edersen yaptigun bu harekette bosa gider canim, birde bu kaynanalar neyin derdinde ya ilk cocugun masrafini kizin annesi oder hikayesini bunlar uydurdu herhalde,  kusura bakmasinlar oyle bir sacmalik yok, benim kocam var cocugumun babasi evladina nirseyler almayip annen oder dese sende hazirda babami olacaksin derim bune utanmazlik ya ! Baba olacak atsin elini cebine anandan bekleyecehine bir erkege yakiaiyor mu
tarafından
Aynen öyle canım benden bişey isteme diyor babasına sigara alıp o çok zoruma gitti gitmeyi düşünmüyorum ama 19 20 gün sonra doğumum var annem çalışıyor burda kalmam ne kadar doğru olur bilmem gerçi kendi evimde de onlar rahat vermez diye düşünuyordum çıkmazda gibiyim şuan
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Gaz vermek gibi olmasın ama iyi etmişsin bence canım, su ana baba kuzusu erkeklere sınır oluyorum! Seninde artık evin yuvam var...eşine açık açık herşeyi söyle canım, babana o zıpkını almaya paran yetiyor hamile eşine gelince mi ağır geliyor de...rabbim yardımcın olsun
tarafından
Çok sağol canım aramasını bekliyorum şuan ne gelirse sayacagım agzıma
(6,978 puan) tarafından
Sustukça tepene çıkar, dok icini
0 oy
tarafından
iyi yapmissin kuzum ailen de arkandaysa evini ayirmadan da barışma donme oraya herkes haddini bilsin bi
tarafından
Canım annem işte şuan bişey diyebilir eski kafalı biraz çünkü babamda bunun için kusulmez dedi ama beni yollamaz o kadar şey değil yani bilmiyorum ne olacak kiraya çıkalım dedim boşa kiraya para odermisiz görende kira parasını kenara atıyor sanar babasına yediriyor halbuki
0 oy
(13,887 puan) tarafından
iyi yapmissin canm tepkini koy gitme eve hemen sen asermisssin sana vermeyip babasina goturmus onlara esim aserdi diyebilirdi herseyide annen alsın ne demek sen babasısın sen alacaksın deseydin
tarafından
O düşünmüyor işte canım hakkımı helal etmiyorum onlara asla mihirimi bile düğünden 1 hafta önce yemişler eşim düğün sabahı babasına sordu bu eksik geçen hafta böyle değildi diye babası güldü bu kadar kalmış diye esim yılını çıkarmadı eşim yüzünden böyle oluyor ses çıkarsa bu kadar ustumuze gelmezler cesaret edemezler ama nerde

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 927 göst.
13 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 1,004 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 798 göst.
10 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,395 göst.