+1 oy
1,508 göst.
Diğer kategorisinde (9,651 puan) tarafından

Neden bu şekilde başlık açma gereği duyuyoruz ki ,?

Neden bu başlıklı postlara girerken bi acaba ne diye ekstra merak ediyoruz ? 

Ne gerek var başkalarını incitmeye ? Ne gerek var ki düşüncelerimizi söylersek eleştiriliriz diye düşünmeye? 

Biz anne degilmiyiz biz bir gelecek yetistirmiyormuyuz ? 

Neden başka hayatlara saygı duymuyoruz neden başkalarının sorunları bize saçma geliyo ? Yada soru soran gerçekten saçmalasa bile neden onu aşağılayarak söylüyoruz ki bunu.. gerçeği söylemenin düşünceyi söylemenin okadar yolu varken.. Neden aşağılamak?  Kendi egonu tatmin ediceksin mutlu mu olacaksin?  Bu en çok sana yük belki farkında değilsin ama öyle..  bir şeyi güzel dersen yanlışı doğruya çevirebilirsin oysaki..

Biz gelecek yetistiriyosak ilk önce karşılıklı anlayışlı olmalıyız ki anlayışlı evlatlar yetiştirelim. Farklılıklara saygı duyalım ki evlatlarımıza bu şekilde görsün. Çocuklar dediklerinizi yapmazlar sizin yaptıklarınızı yaparlar. Siz neyseniz evladınız da o olucak. Iyi olmaya kendinizden baslarsaniz cabasiz evladinizda iyi bir birey olucaktir. Empati yapmayi ogrenin ki evlatlarinizda ogrensin. 

Bu ara linç edicek gelmesinler cümlesi kafama fazlaca takıldığı için düşüncelerimi paylaşmak istedim.. Belki az da olsa kendinize bakmanızı sağlarım düşüncesiyle yasmak istedim. Yorum da beklemiyorum sadece düşüncelerim bunlar. Herkese güzel günler diliyorum❤❤❤❤❤

21 Cevaplar

+2 oy
(2,891 puan) tarafından
Kısa ve net bir cevap vermek isterim hazımsız insanlar başkalarının mutsuzluğu ile mutlu olabilen ve bunu fırsat bilen insanlardır Ha bir de unutmadan şunu da söyleyeyim kendi evinde ve çevresinde kedi olanlar eline klavyeyi alınca bordo klavyeli Aslan kesiliyor:))) 
(2,891 puan) tarafından
Yani burda tanımadığın insana ötüyon Orada da bir zahmet buraya şikayet edeceğine  bize yaptığın gibi sesini çıkar diyesim geliyor yani ama demiom :) =))
(9,651 puan) tarafından
Muhtemelen onlarada sesini cikariyodur ki iç huzursuzluğu kavgası gürültüsü bundandır:)
(2,891 puan) tarafından
O kadarını bilemem canım ne ahlaksız insanlar var bu dünyada
Bu kadarla yorum yapamam çünkü şu devirde kendi evinde yaşayıp kendi evinin ekmeğini eliyle yapan Ağzı var dili yok karnı burnunda kızların bile kaynanadan neler çektiğini gördüm hırsız mı tutan  dersin iftira mı atan dersin  Kimse kimsenin içini yaşamadan bilemiyor ama ben Şunu bilirim Hiç gereği yokken sesini çıkaran insanlar genelde konuşması gereken yerde susturulmuş insanlardır
(9,651 puan) tarafından
Çok doğru dedin canim üzerine birşey bulamadım alkisliyorum
(2,891 puan) tarafından
https://sohbet.annelertoplandik.com/2493808/yakın-arkadaşım-boşanmak-istiyor şu anlattığım kız var ya içini acıtır tanısan daha 23 yaşında çok güzel taptaze bir anne sabahtan akşama kadar Köle gibi kaynanasını çalışıyor karşılığını da orada anlattım işte
-Reklam-
+1 oy
(13,889 puan) tarafından
katılıyorum dalga gecip asağılıyanlar cok ne yazık ki 
(9,651 puan) tarafından
Keşke olmasa.. bunların hepsi kendi uzerlerinde yük..
+1 oy
(174 puan) tarafından
Cok haklisiniz kardeşim 
+1 oy
(907 puan) tarafından
Basligi horunce kosa kosa linc etmeye geldim )) malzeme yogmus ben gidiyoreeee ))
(907 puan) tarafından
Haha evet seni ensemde hissediyore ))
(9,651 puan) tarafından
Olayi merak ettim :)
(12,777 puan) tarafından
Anlatsın arkadaş :)
(907 puan) tarafından
Azamelia ile aramizda mukemmel bir hirsiz polis iliskisi var )) Ben kavga cikartirim olay yerine ilk gelip azamelia olur ))
(12,777 puan) tarafından
Ahahahahahah ah süper anlatma
+1 oy
(3,458 puan) tarafından
Düşünceli arkadaşım❤️❤️ ama ben acayip birilerini linç edip sinirimi boşaltasım var ☺️☺️ ama tabiki ben öyle şeyler yapmam
(9,651 puan) tarafından
Bunu yaptiginda gene en çok üzülen sen oluyorsun be güzelim:)
(3,458 puan) tarafından
Aynen öyle canım. İnsanlar bazen kendi kızgınlıklarını başkalarının zayıflıklarına basarak dizginliyor malesef
+1 oy
tarafından

Çünki ego varya silahtan daha tehlikeli burda üzülür iki gün sonra AA sen eşi aldatan değilmisin diye önüne sürer. 

Çiğ süt emmiş diye boşa demiyorlar,

Ama bazıları haddini aşıyor ozaman bende kızıyorum. 

(9,651 puan) tarafından
Linç edicek girmesin :D balim benim❤
tarafından
Ahaha linç ettim haklısın :D
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Yaniiii.. Hosuna gitmiyorsa bak cık.. Icındekı kini nefreti atmaya ego kasmaya gerek duyanlar var ne yazık kı bu kisiler gercek hayatta sut dokmus kediler ne yazık kı
(9,651 puan) tarafından
Yazmak istiyosa gene yazsın konu hoşuna gitmiyosa yanlış goruyosa gene söylesin ama amaç kendi egosunu tatmin etmek değilde birine yardım etmek olmalı ve bunun yoluda üsluptan empati den geçiyor..
0 oy
(879 puan) tarafından

Hic sorma ya 

Soru sorarim laf sokarlar

Cevap veririm laf sokarlar 

Sokan sokana :angry:

(9,651 puan) tarafından
Ne üzücü..  insan böyle bi platformda çoğu şeyi sormalı oysaki.. yakinizdakilerden çekiniyoruz burada biraz özgür olmalıyız..
(879 puan) tarafından
Aynen de oyle ya niye yani neden hemen oyle olunca ben postmu kaldiriyorm kimseye laf anlatamiyosun ki resmen saldiriyolar
(9,651 puan) tarafından
Keşke herkes biraz başkasının yerine koyabilse kendini
0 oy
(15,655 puan) tarafından
Bazı başlıklar bu şekilde. İçeriğe bakıyorum linç edilecek bişey yok kişi de psikolojik korku oluşmuş resmen 
(9,651 puan) tarafından
Evet ya ne üzücü nekadar çok klavye delikanlısı var ki bastırmış herkesin duygularını herkes gardiyla geziyo..
(15,655 puan) tarafından
Suç kişide ama buradakileri kaale alıyorlar ben olsam izin vermem
(9,651 puan) tarafından
Demekki karşındaki okadar güçlü değil hayata karşı yada kendini okadar eğitememiş..
0 oy
tarafından

Evet katiliyorum sanki lince davet gibi oluyo :D gel beni linc et der gibi  

Ama dogru diyon kimsenin kimseye piskolojik baski yapmaya hakki yok 

(9,651 puan) tarafından
Yanı insan yanlış anlamdansa bile demek ki bi yanlışlık var diyo bi :)
tarafından
Aynen  :))))
0 oy
tarafından
+++++ kendileri hicbir zaman mutlu olamayan çevrelerinden saygı göremeyen insanlar her zaman saldiri icin de oluyorlar. Nasilsin demeye çekinir oldum sanane cevabı duyarım diye
(9,651 puan) tarafından
Belkide bu yüzden mutlu olamıyorlar..  içlerindeki o negatif duygular yüzünden mutluluğu tadamiyolar..
tarafından
Oyle zaten canim
0 oy
tarafından

Böyle başlık yazarak daha çok okunsun istiyorlar bence. Çok haklısın canım yazdıklarında. 

(9,651 puan) tarafından
:)) belkide sürekli bazıları aşağılar üslupla konuştukları için tırsmış olabilirler
tarafından
Aynen :)) bak mesela ben senin başlığı görünce merak edip baktım ama bazen normal olarak  derdimizi yazınca başlığa pek ilgi çekici olmuyor
(9,651 puan) tarafından
Başlık birde içeriğin anlatımıda önemli kuzum yarim yamalak anlatıp çözüm ariyolar falan yada bazen bir sürü gereksiz ayrıntı veriyolar okuyası gelmiyor insanın..
0 oy
tarafından

Çünkü  anlayışsız,bencil ve önyargıyı seviyoruz maalesef 

Not; ben linc edıp etmeyeceklerine bakmaya girmistim :)

(9,651 puan) tarafından
:D :D malzeme çıkmadı dimi :D kendimizi eğitmeliyiz bu konularda..
tarafından
Haklisin :) inşaallah
0 oy
(1,755 puan) tarafından
O kadar haklisinki ben en cok ozel konularda linclemeye sinir oluyorum oda bayan belki bi bilgisi yok belki gercekten bizim fikirlerimize ihtiyyaci var cok amma cok haklisinnnnnn 
(9,651 puan) tarafından
Sonuçta doğruyu bulmak için danisiyo bilse zaten sormicak.. uslup canım usulsüz sorularda uslup güzelse herkes derdi de anlar çözümü de
0 oy
(9,205 puan) tarafından
Ağzına sağlık.. duşuncelerimn tamamına tercuman olmuşsun.. topuzundan öpüyorum :D ❤
(9,651 puan) tarafından
Canım benim ❤
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Biri bana şunu dedi diye post açılıyor .  Sonra  yorum yapiyo aaa nasi der kim  o ne hakla der. Ama çoğu postta aynısı burdakilerr yapiyo . Dedikleri kelimeler ağır onur kırıcı alayci
(9,651 puan) tarafından
Ne güzel bi yere değindin:)
(3,532 puan) tarafından
Kayıt olduğumdan beri gorduklerim canım. Iyice çok kotude
(9,651 puan) tarafından
Biz nasılsak evlatlarimizda öyle olucak bunu idrak etsek belki kendimizi torpilleriz..
0 oy
tarafından

Çok haklısın ;

Ama şöyle birseyde var , mesela bazen hiç sorun olmayacak şeyleri burda yazıyorlar bunu büyük bir sorunmus gibi gösterip fikir istiyorlar , burda kimi yanlış izlenim sunuyor karşı kişiye , kmisi sert dille eleştiriyor senin yaptığın yanlış ortada sorun yok diyor ,

Kimisi de diyor ki ben olsam asarim keserim ...

Bende bazen hiç sorun olmayacak şeyleri büyük sorun gibi burda gösterip fikir isteyen arkadaslarimi elestirmsmdir ...

tarafından
Yani işte , sana gösterdikleri yolu neden kendileri için yapmıyor ..
Mesela dün bir arkadaş post açtı eşi ile ilgili yorum yaptık ,
Bazı arkadaşlar ise çek git gibi konuşmuştu , bir baktık ki arkadaş evi terkketmis bile ...
Hem günaha giriyoruz hemde olacak şeyleri bozuyoruz ...
(9,651 puan) tarafından
Ya ne kadar kötü:/ belki yavrusunun vebaline giriyolar..  Belki konunun çözümü çokta zor değilken onada imkansız olduğunu inandiriyolat..
tarafından
Tabiki çok günaha giriyoruz , rabbim hepimize akıl fikir versin inşallah ...
(9,651 puan) tarafından
Insallah guzel seylere vesilede oluyoruzdur :)
tarafından
Amin inşallah :)
Dillerim çoğu şeylere güzel vesile oluyoruz ...
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Bende çok eleştirildim erkek damgası bile yedim burada ben haksız yere kimseye haketmedigini yazmam kendi fikrim özellikle yorum yapıp kızdığım postlar belli incitmeyerek dile getiririm baktım karşımda ki olmadık şekilde konuşuyor o zaman da cevabını veririm susmam herkezin yapısı farklı işte kimide dalga geçmek için yazar  
(9,651 puan) tarafından
Insan herşeyi söyleyebilir canım ama usulunce.. eğer güzel söylersen karşındaki anlar ama kavgayla söylersen daha zir davranır..
0 oy
tarafından
İnsanların hayatlarına saygım sonsuz

Burda bazen kişinin haksız olduğu çok ortada oluyo

Mesela ben senin bunları yazarken ses tonunu bilemiyorm demi ? Bekki de iyi ses tonuyla yazmışsın belki de bağırarak:D 

Bende soyle bir şey var . O an dilimde ne varsa yazarım amacım kırmak linç etmek deil 

Beni yakından tanıyan insanlar bunu farkında ses tonum da o an yüksek tiz de değildir:D 

Bazı insanları ne kadr alttan alırsan al onun anlayacağı dilden cevap vermek bazen iyi oluyo 

İnsan da beşer sasardir zamanında belki de sende yapmışsındr bunu bilemeyiz canım 

Sürekli boyle olanlar için bişi diyemem 

Ben açık sözlü biriyim bu durumdan çok memnunum 

Bu yüzden kirilmam insanlara çevremdeki insanlar da bu huyumu sever :D içime bişe atmam kafama takmam relax yaşıyorum 
(9,651 puan) tarafından
Ne güzel içine bisi atmamak şahane..  herşey söylenebilir ama yeterli uslup yerinde olsun.. eğer sen naif biriysen bunu yazımdaysa hissettirirsin zaten evrende hepimizin bi enerjisi var yazı da olsa karşımızdaki o enerji zaten bize ulaşır..
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Çok doğru söylüyorsun canım dur seni bulmuşken bir iki etkinlik atayım sana bize gelenlerden  :D

image

image

image

image

image

image

image

image

(12,513 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
Her gün atıyorlar ama bende vakit bulamıyorum her zaman yapmaya ve bakmaya iki bebe ile :D simdi seni de görmişken atayım dedim yine atarım en son bugün atılanı da attım hadi kolay gelsin size :D
(9,651 puan) tarafından
Inşallah bende vakit bulur yaparım kuzum kendim hobi işlerine daldım ömer uyuduğunda zehrada yanında ben ne yapıyosam oda deniyo :)
(12,513 puan) tarafından
Ne güzel ☺️ öyle böyle geçecek işte :/
(9,651 puan) tarafından
Öyle balim zaman anlamadan geciyo..  elle tutulur bisi de yok
(12,513 puan) tarafından
:(:((((:(((((

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 406 göst.
10 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 2,322 göst.
0 oy
17 cevap 2,290 göst.
0 oy
5 cevap 186 göst.
4 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sermir (310 puan) tarafından soruldu

379,316 soru

11,353,935 cevap

34,827 kullanıcı

...