0 oy
2,057 göst.
Diğer kategorisinde (443 puan) tarafından

Şuan gebeyim 6 aylık gebe olmadan önce 76 kiloydum ve şuan 85 kilo aldım sürekli yeme isteği var gebe olalı heleki iştahım açıldı ve 1.65 boyundayım ve 19 yaşındayım ben kilolu eşim ise zayıf gebelikten dolayı karnım şişti göğüslerim çatladı ve basenlerim bacaklarım zaten büyüktü şimdi dahada alınca utanır hale geldim eşimin yanında özür dileyerek söylüyorum üzerime değişirken acaba bana ne kadar kilolu dermi diye rahat olamıyorum hep siyah tayt giyiyorum toplu göstersin bacağımı diye kapattığı için gecelik bile giymiyorum eşim ben seni böylede seviyorum olsun al kilo gebesin normal demesine rağmen hep bir sıkıntı icimde kilo almak kolay ama vermek çok zor oluyor bu kafamdaki kurgudan nasıl kurtulurum bilmiyorum yakinlaşirken bile çekingen oluyorum kilomu saklama çabasına giriyorum :( napicam böyle ya :(

18 Cevaplar

+1 oy
(382 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Aynı durum bemde de var canım ben doğum yapalı 2 ay olucak bende yanında hızlı hızlı üstümü değiştiririm ve bı durum eşimin gözüne çarptı ve bana dedi ki sen bana evlat verdin beni baba yaptın neden kendini saklıyorsun dedi ben seni böylede güzel buluyorum dedi artık bende kendimi saklamaktan vaz geçtim eşin de senin yanında bırak kendini saklama ve ssnin içinde küçük bir mucize var bu gayet doğal kilo almanda kilolu olmanda 
(443 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
(2,359 puan) tarafından
Cok güzel demis esin
(443 puan) tarafından
MinnoşUn annesi anlamadim canım banamı dedin?
(2,359 puan) tarafından
Yok canim dideme dedim
(382 puan) tarafından
Evet kuzum bende artık kendimi saklamıyorum minnoşun annesi
-Reklam-
0 oy
(13,887 puan) tarafından

bende 82 kiloyla doguma girdim 3 ay oldu kilodan eser kalmadi canm hicte esimin yaninda cekinmezdim sonucta bir can tasiyorum istahim acilmisti hep yerdim:Pesimjn yaninda ımmmm yapardım mutluydum yani sende takam ye ben diyorum keske caninin cektigi herseyi soyleyip yeseydim :D

(443 puan) tarafından
İnşallah canım daha da kötü olmaktan korkuyorum
(13,887 puan) tarafından
olmazsın cnm oyle dusunme vucut zamanla eski haline donuyor
(443 puan) tarafından
İnşallah hayrilisiyla benimki dünyaya gelse önümde daha 3 ayım var 28 haftaligim şuan
(13,887 puan) tarafından
tadını çıkar canm cabuk geciyor zaman
(443 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından

Böyle düşüncesi varsa o utansın sen hamilesin ve kg alman çok normal bir can taşıyosun karnında hic utanma 

(443 puan) tarafından
Hayır esimin öyle düşüncesi yok şükür dediğim gibi ben kendimi beğenmiyorum gerçekten yüzümü beğeniyorum güzel derler ama ayna karşısında vucudumu beğenmiyorum eşimde zayıf olduğu için ben çekiniyorum
tarafından
Hiç çekinme bence gizliniz saklınız yok sizin
(443 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Ama canım üzme kendini hamilesin ve dogum yaptiktan sonra yememe dikkat edersen gerçekten kilo veriyorsun . Çünkü sütün %75i yeşillerimizden %25 i ise hamilelikte aldığımız yağlardan elde ediliyor o yüzden emzirirken kilo verirsin diye oyuzden diyorlar dert etme ne yapalım el mecbur kilo da alıyorsun veriyorsun da hiv birşey senin bebeğinin sağlığından daha önemli değil 
(443 puan) tarafından
Tabikide öyle bebek için şuan dikkat etmiyorum yememe bebek için yiyorum ama gebelikten önce de vardı benim bu sıkıntım piskolejim bozulmuş durumda eşim birşey demeden çok kiloluyim dimi diyorum veya eşim sana bunu alalim dediğinde bende kilo var yakışmaz ki diyorum nasıl kurtaricam kendimi bu düşünceden bilmiyorum
(913 puan) tarafından
Eşinide sıkar bunaltir aklına farklı şeyler sokarsın yapma canım
(443 puan) tarafından
Haklısın canım kimseyle paylaşamadigim için eşime diyorum sırf hayır kilolu degilsin desinde rahat etsin içim birazdaha diye
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Sana şöyle söyliyim canım sen kendini beğenmediğini sürekli eşine yansıtırsan bi süre sonra oda beğenmesmeye başlayabilir bi insana kırk defa söylersen oda o durumu kabullenir yani eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak gibi sen sürekli bacağım kalın dersen dersen artık eşinde gerçekten bacağın kalın gelir o öyle görmese bile kesinlikle eşine bu durumu belli etme hamilelikten sonra zaten toparlancaksın canım
(443 puan) tarafından
Gebelikten öncede beğenmiyordum canım piskolejim bozuldu aynaya bakınca hoşuma gitmiyor vücudum beyenmiyorum bunuda eşimle paylaşıyorum hani bana hayır kiloluda değilsin ben beğeniyorum desin de birazda olsun içim rahat etsin istiyorum evlenmeden önce de 85 kiloydum 3 ayda yaklaşık 15 kilo verip diyetisyen sayesinde 70 kilo bulmuştum ama evlendim diyetisyene gidemeyince yemeğe devam ettim 6 kilo aldım ve gebe kalınca tekrar şuan 85 oldum ve doğumuma daha 3 ay var hala da almaya devam ediyorum nasıl yapsam bilemedim
(1,025 puan) tarafından
Anlıyorum canım ama inan verirsin zaten ve bişeyi kafaya takarsan o kafanda büyürde büyür sürekli gözüne batar ama eşine bu kadar belli etme bence bi süre sonra bıkabilir
(443 puan) tarafından
Tamam canım öyle yapicam kendi kendime morer verip sağ salim dogurayim İnşallah
0 oy
tarafından
Hiç öyle düşünme canım karnında onun bebeği var öyle hissettiğinizde söyleme her kadın güzeldir yeter ki erkek değerini bilsin
(443 puan) tarafından
Eşim bebek var karnında öyle olur tabi bişey.olmaz desede insanın kendini beyenmesi kadar güzel bişey yok her konuda kendime ozguvenim var kilom hariç
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Bebek doğunca seni bayağı Bi yoracak doğumdan sonra verirsin merak etme
(443 puan) tarafından
İnşallah veririm herkes verirsin diyor ama bakalım ben yemeğe bu şekilde devam edersem zor çok istekliyim yemeğe karşı
(7,935 puan) tarafından
Valla ben 9 aydır hayatta kalacak kadar yiyebiliyorum. Bebek doğduğunda yardım edenim sen otur yemeğini ye ben bakarım diyenim yoktu tamda yemek saatinde ağlardı. 6.aydan itibaren de ek gıdaya geçti, sofraya bizle oturuyor ona yedirecem diye huysuzlandığında durduracam diye yiyemiyorum.
(443 puan) tarafından
Anladım canım haklısın teşekkür ederim
0 oy
(913 puan) tarafından
Sen dünyanın en güzel yükünü taşıyorsun şuan özelsin hiç öyle düşünme 
(443 puan) tarafından
Buna tabiki şükürler.olsun ama gebe kalmadan önce de böyle sorunum vardı kendimelr barisamadim bir türlü
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Hiçte zor değil canım bebiş doğsun emzirirken birde uykusuz kalınca fazlasını bile veriyosun güzel günleri kendine zehir etme hamileliğin tadını çıkar
(443 puan) tarafından
İnşallah veririm canım ya sağlık içinde çok önemli
0 oy
(301 puan) tarafından
Daha yaşin küçuk canim dogurduktan sonra verirsin merak etme 
(443 puan) tarafından
Amin inşallah canım ya
(301 puan) tarafından
Hamilelikte aliniyo canim helede son haftalar bende aldim başimi gidiyom bebişinde gelmeye niyeti yok ohh gelsin kilolar :(
0 oy
(3,078 puan) tarafından
O dertten bende de var 43 kiloydum 2.ye hamileyim ve 65 kiloyom. 158 boy.cok utanıyorum eşimden ama o her seferinde kilo alınca daha güzel oldun zayifken güzel değildin der hep 
(443 puan) tarafından
43 de çok zayıf canım 65 kilo çokta fazla sayılmaz canım bence benim kemigim iri mesela çokta kilo versem ince görünüm olmuyor bende
0 oy
(6,919 puan) tarafından
  Hamilelik çok güzel bir Duygu canım.  İştahım normal kalmadan önce neyse şimdide öyleyim. Bana kızma tabiki herkezin bünyesi farklı. Ama benim fikrim su hamile olunca beyin sürekli. Onu ye bunu ye hamilesin gibi boyna Kendi kendine tamamen    bilinç altında  yeme isteği uyandıran hormanlardan olabilir mi diyorum.    29+1haftalik oldum 2jere sadece çikolata yedim oda hareket etmesi için di denemek amaçlı.  Bana kilo olarak geri dönecek hiç bir gıda tuketmedim.  Sadece 4 kilo aldım. Oda Bebek ve plazma     benim canım hicmi istemedi tabiki çekti  ama onun bebek için sağlıklı olmadığı bildiğim için  yemedim kısaca beyin bilinç altı çok önemli. Onuda yiyim bunuda yiyim dersek sadece korbonhidrat depolariz.    Ve asla utanma kilodan bebiş doğrumu  oturamicaz. Sürekli. Aktif olunca için verilir inşallah  bunlar benim düşüncem sadece yaniliyorda olabilirim 
(443 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım yorumun geneli bebek doğunca verirsin yönündeler
(6,919 puan) tarafından
Verirsin elbette. Biraz dikkatle hepsi gider ilk önce morelin hep yüksek olucak
(443 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım içime su serpildi Cidden
(6,919 puan) tarafından
Rica ederim. Asla kendini hafife alma.  Eminim çok güzel bir anne olucaksin
(443 puan) tarafından
Kucağımıza hayirlisiyla almak nasip etsin canım
0 oy
(395 puan) tarafından

Öncelikle kilo kimsenin güzelliğini değiştirmez seni seven kalbin için sevdi dış görünüşün için değil ve ayrıca sen hamilesin ve hormonların tavan durumda tabiki kilo alıcaksın. Vucudun tabiki değişecek hayatımda hiç çirkin hamile görmedim ne kadar kilolu olursan ol sen harika birisisin unutma. Çünkü bebeğin için nelerden vazgeçtiğini biliyorsun onun için hamileliklem başlayıp ölene kadar aldığın sorumluluk zorluklar karşısında 5 10 kilo neki. Rabbim gönlü güzeller den eylesin. Kendini sakın çirkin görme sen karnındaki için dünyanın en güzel kadınsın unutma <3:kissing:

(443 puan) tarafından
Bu güzel yüreğin ve yorumun için teşekkür ederim isnalkah bebek doğunca veririm sonuçta aktif bir gün gece uyuyamama olucak illaki bir şekilde gider teşekkür ederim tekrardan ❤️
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Kiz bisey olmaz bende öyle düşünüyordum sonra dedim dönüşüm muhteşem olacak kilo verdim son 6 kilo kaldı önemli olan doğum dan sonra verebilmek ek gıdaya başlayınca hemen ise koyul
(443 puan) tarafından
Canım bebek doğunca diyetisyen sayesinde kilo veremezmiyim acaba diyet yapsam süt azalır mı
0 oy
(93 puan) tarafından

Canım ben ilk hamileliğim de 48 kilo ile kaldım 75 kilo ile doğurdum top gbi olduydum artık :Dama doğumdan snra 3 ay içinde 50 kilo oldum emzirdikçe veriliyor dert etme sen şimdiden 

(443 puan) tarafından
Ne güzel ama her vücud aynı potansiyele sahip olmuyor adına sevindim ❤️
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Kız sen niye bu kadar kötü hissediyorsun Kendini? Günümüzde güzellik algısı hep zayıf olan kadınlar üzerine. Zayıflar daha Güzel olur bilmem ne saçmalık.

Bak Bi laf vardır yemeğin salçalısı avradın kalçalısı iyi olur diye. Yani şimdi zayıflar burda beni linç etmesin bende zayıfım ve giydiğim elbiseler Bazen  yakışmıyor popo yok göğüs yok. Dümdüz olabiliyor. Ve emin ol eşin sana sarıldığında kemik gibi değil yumuşacık pamuk gibi Bi kızsındır eminim. Bazı şeylere güzel yanından bak. Bu kadar da kötü düşünme . 
(443 puan) tarafından
Ya bu kadar güzel yorum görmedim gerçekten içimi rahatlattin ve yüzümde tebessüm ettirdin Rabbim de seni güldürsün
(2,159 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim:) üzünde tebessüme sebep olduysam ne mutlu bana :)
0 oy
tarafından

Hiç çekinme ,sonuçta hamilesin ister istemez kilo alacaksın doğumdan sonra verirsin

(443 puan) tarafından
Amin canım inşallah veririm
0 oy
tarafından
Bende oyleydim 50 kiloyum 60 kiloyla doguma girdim syni senin gibi cekiniyordum.suan yine 50 kiloyla hamile kaldim 54 oldum karnim buyudu goguslerim ve bacaklarim buyuyor .yine basliyir o utanmalar:))) aksine edim kilo al tontis olyosun guzel oluyisun desede ben hayr ya istemiyirum tontis olmak diyirum.
(443 puan) tarafından
Aynı benim gibi bende istemem tontis ama fazla zayıf de seçmem mesela ben 165 boyum 65 kilo olsam yeter valla 20 kilo fazlam var sayılır şuan
tarafından
Dusunme kuzum saglikla gelsinlerde kolay kilo vermek.ben bira  verdim sonra vermek istemedim ama kendiliyinden yine 50 olmustum.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 332 göst.
27 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 738 göst.
17 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Gurmeanne (575 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 2,491 göst.
24 Nisan 2021 Aile kategorisinde Esma5858 (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 382 göst.