0 oy
1,114 göst.
Aile kategorisinde (65 puan) tarafından
Kızlar kardeşimden yardım istiyorum aylardır yapamıyorum temizlik fln bugün de dedim ki doğuma iki ay var ev çok dağınık yapamıyorum hangi birini yapacam bilmiyorum oturdum ağladım kardeşim de dersim var dedi gece gündüz dersim var diyor ben hiç o kadar eğitim gören Bi kurum görmedim ben de dedim ki kötü günüm de yoksunuz iyi gün dede çocuğu sevmeye gelirsin ama dedim çocukla tehdit etme Allah korkusu bişey olacak çocuğa diye çamuru bana atıyor artık çok sinirim bozuk 

31 Cevaplar

+1 oy
(1,698 puan) tarafından
Neyin var canım kendin yapamayacak kadar? 

Valla ben de muzdariptim kimse yardım etmiyor diye üzülürdüm ama bıraktım peşini. Doğumuma az kaldı açıklığım bile var hala ev temizliyom. Boşver kimseden bi şey isteme elinden geleni yap, gelemyeni ardına koy boşver gitsin
(48,610 puan) tarafından
evine gittin mi kiz
-Reklam-
0 oy
tarafından

Kendi göbeğini kendin kescen çaresiz 

0 oy
(6,978 puan) tarafından
Boşver canim bu devirde kimseden bisey beklenmez ben eşimle beraber temizledim. Bugünleri hatirlatirsin yarın sevmeye geldiklerinde
(65 puan) tarafından
Oda annemin yetiştirmesi işte  Bi annedir toplayacak olan zor günde birlik olmayı öğretecek ana ana değil ki ondan hiç hayır yok
(6,978 puan) tarafından
Olsun canim deme öyle annendir yine de
(65 puan) tarafından
Senin annen eşinin kardeşine beddua edip senin evine giremez önce beni yemeğe davet edeceksin diyip eşinle birbirine soktu mu seni en küçük Bi olayı bu
(6,978 puan) tarafından
Abooo yorum yapamiyacagim simdi canjm
(65 puan) tarafından
Birine desen ki görüşmüyorum annemle herkes beni suçlar insan lar ne yaşıyor bilmeyiz biri annesiyle görüşmek istemiyorsa kimseyi suçlamamak gerek herkes anne olamıyor maalesef
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 9ay geçeli gunduzlu ablama baktım düşük tehlikeli olduğu için yazık valla 2gelip yardım etse bı yerimi  incinir 
(65 puan) tarafından
Aynen öyle Bi de kendimi a yı gibi hissediyorum fil gibi oldum hem piskolojik hem hamilelik yapamıyorum çok zora girdim
0 oy
tarafından
Tırnağın varsa başını kaşı bacım yoksa da yapacak bişi yok eşinin evde olduğu gün yavaş yavaş yapın beraber 
0 oy
(359 puan) tarafından
Yardım edince iyi yardım etmek istemeyince kötü mu kardeş kardeştir ya takılma bence yapabildiğin  kadar yap  stres yapma boşver 
0 oy
tarafından

Kimseden bişey bekleme mesela? Ailenin destek olmasını yardım etmesini istiyosun ama insanın içinde olucak o devir bitti artık hersey menfaat için. ;)

(65 puan) tarafından
Çok doğru
0 oy
(7,935 puan) tarafından

Baba eviyle evim çok yakındı. Doğum yaptığımda 17 yaşındaki kardeşim yanıma pek gelmiyordu. Annemi 5 aylık hamileyken kaybettim, doğum yapınca annemin acısı bir daha yüreğime oturmuştu. Lohusalığın da etkisiyle kardeşimin gelmemesini kafaya çok takıyorum. Göz yaşları içinde kardeşimle konuştum:" Kendimi çok yanlız hissediyorum. Yeğenin oldu sen artık teyzesi bebeğe hiç mi heves etmiyorsun neden gelmiyorsun. Annemiz melek oldu göçtü gitti, sen onun bana emanetsin, sen de beni annemin Bi emaneti olarak gör ve bu zor zamanımda beni yanlız bırakma yanımda ol"demiştim. O da hergün geldi sağolsun. Şimdi oğlum 9 aylık kardeşim geliyor oğlumla oynuyor ona bakıyor bende evimin işini yapıyorum. Sonrasında kahve çay içip sohbet ediyoruz. Sen olmasan bu iş bu kadar zamanda bitmezdi 10 kere bölünürdü deyip teşekkür ediyorum.

Kardeşin ona ne kadar ihtiyacın olduğunun farkında değil güzelce konuşarak ikna edebilirsin. 
(7,935 puan) tarafından
Kaç yaşında merak ettim kardeşini
Onu ödüllendirebilirsin. Ben kardeşim gelip çocuğa baktığında işim bitince onun evde yapamayacağı bir yiyecek yapıyorum sonrasında beraber yiyoruz mesela.
(65 puan) tarafından
22 yaşında
(65 puan) tarafından
bna yardım etsin ben ona zaten yaparım aç bırakmam
(7,935 puan) tarafından
Ooo baya da büyükmüş benim kardeşim 17 yaşında
(7,935 puan) tarafından
Tabi ki bırakmazsın da bunu ödül gibi değerlendirmesini sağla canım. Canım kardeşim gel bana yardım et işimiz bitince felan şey de yapıp yiyelim gibi mesela....
0 oy
(48,610 puan) tarafından
yavas yavas kendin yap canim hepimiz kendikiz yaptik
0 oy
tarafından
Canm bende tatli konuş onunla. Bak ne kadar uzerine gitsen o kadar kacar. Bir ikna etmeye caliş. Senden kucuk gonlunu al bence daha o seyleri bilmiyodur belki senin yardima ihtiyyacin oldugunu. Kendisi anne olunca bilecektir
0 oy
(419 puan) tarafından
Canım kardeşin cidden ayıp etmiş. Sende eşinle birlikte sadece sil süpür zaten virüs ten kimseyi kabul etmezsin daha sonra ince yaparsın. Allah yardımcın olsun 
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Esinle birlikte yavas yavas yapmaya calis ben ailemden uzaktayim esimin ailesi var hep etrafimda sorunlu bir gebeligim var bir gun olsun kimse demedi gdip.su kizin evine bir supurge vuralim kimseden medet ummicaksin esim ve ben yavas yavas yapioruz buyuk temizligide insaAllah birlikte yapcaz esimle Allah kimseyi kimseye dusurmesin 
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Bende kimseyi çağırmadım zaten malum salgın da var ablam falan demişti sağolsun yapacan zaman beni çağır diye ama ben eşimle yaptım kimseden fayda bekleme herkes kendi derdinde bu devirde rabbim kolaylık versin sana kardeşim 
0 oy
(907 puan) tarafından
Bekar evlilinin halinden anlamaz canim, seni hic anlamiyordur guzelce konus sevgiyle uzuntunu paylas seni anlayacaktir, anlamazsada kusme yasi kucukse biraz daha simarik oluyor ama asla bu seni sevmwdigi anlamina gelmez, kardes bir birini yesede asla birbirinden vazgecmez canim, allah kolaylik versin
0 oy
tarafından
Demeden yapmıyorsa demen bile hata boşver yavaş yavaş gör işini 
(65 puan) tarafından
Doğru canım
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Ay o ne bicim kardesmis bi guncuk gelse iki saat yardim etse nolur ki yani takma canim uzulme yapamiyosan dursun napacaksin hamilesin kim ne diyecek sonucta
(65 puan) tarafından
Herkes yaşıcak bu günleri bende onun yanında olmucam
(1,822 puan) tarafından
Bosver canim sen ablaligini yap utanan o olsun
(65 puan) tarafından
Eşim de aynısını ı dedi
0 oy
tarafından

Ay bende kendimde ufak kardeşime dedim doğumda benim yanımda ol , eve gidip anneme iyyy ben tiksinirim bana ne gitmem demiş ,

Diyeceğim o ki kimsenin sana ne Hayri var nede faydası 

Rabbin'den annen ve babandan hariç ...

0 oy
tarafından
Valla canm ben ailemden uzak bi memleketteyim kendi işimi kendim hergun yaptim ama hergun bi ueri yaptim azar azar bugunde banyoyu yaptim yarin esim evde beraber yapacaz evi serecez 
(65 puan) tarafından
Canım kendim yaparım öyle iki cadde aramızda var bişey yapmasın isterse ama üste çıkıyor bir de bu durumda canın mı sıkıldı kavga çıkıyorsun diyor
0 oy
tarafından
Kimseye midare etme canım yavaş yavaş yap kendin yap
0 oy
(1,164 puan) tarafından
Bi kere sordun öyle dedi iki kere sordun yine öyle dedi bi daha sorma sende geldikşeri zamanda ne yardım edenim var ne de kimsem de onlar anlar zaten canım 

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 872 göst.
26 Mart 2021 Aile kategorisinde tugceoztekin91 (26 puan) tarafından soruldu

378,958 soru

11,343,464 cevap

34,809 kullanıcı

...