0 oy
1,231 göst.
Diğer kategorisinde (2,159 puan) tarafından
Daha doğum yapmadım ilk hamileliğim ve doğumda ebeler bebek çıksın diye karnına bastırıyormuş hamilenin. Yani ben korkuyorum eğer öyle bastırıyorlarsa bebek ezilme mi? 

43 Cevaplar

+1 oy
(327 puan) tarafından
o oyle birşey değil canim doktor bunu yapar genelde ezilme diyede birsey olmasi mumkun degil bebege baski uygulanmıyor korkma hersey iyi geçiyor Allah sağlıklı kucagina Almayi nasip etsin 
(2,159 puan) tarafından
Amin amin teşekkür ederm :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yok bişey olmuyor göğüs altından bastiriyorlar bebek aşağı insin diye yardımcı oluyorlar 
(2,159 puan) tarafından
Bi arkadaşım anlattıda iki tane ebe üzerime çıktı diye bende korktum o yüzden.
tarafından
Her zaman doğum konusunda abartarak anlatan birileri çıkar.tipki erkeklerin askerlik anıları gibi hani askerliği mutfakta geçip de dağlarda savaşmış gibi anlatırlar ya onun gibi :D
+1 oy
(4,725 puan) tarafından
Yanlis hatirlamiyosam benim bastirmadi canim
+1 oy
tarafından
Benimkine bastırmamışlardı ya 
+1 oy
(15,747 puan) tarafından

Bastırmak bebeğin daha kolay çıkmasını sağlıyor mecbur kalmadıkça benimkine başladılar ama baktılar ikinamoyorum hemşire. Bastı tabi sert değil pırt dedi çıktı :)

(67 puan) tarafından
Üzerimden kamyon geçti zannetmiştim öle cok acıdı ki ezildim resmen ne güçlü kadınmış  be ..sürekli bisey olmaz demi bebegime demistim ..Ne zor doğurmuştum be aklıma geldide :))
(2,159 puan) tarafından
Ya arkadaşım anlattı 2 tane ebe üzerime çıktı bastırdılar diye ondan korktum bende :(
(67 puan) tarafından
Bastırdılar bana da kemik olurmuş bazılarının rahminde bebek çıkamadı bende doğuramadım oysa 11 cm aciklik vardı o anlık oluyo o acı bastırırlarsa sonra geciyo .Ole takma kafana belki senin çok kolay olacak doğumun kişiden kişiye değişiyor.benim arkadaşta doğum sancısını adet ağrısı gibi hissetmiş 8 cm le gitmiş hastaneye 1 saat içinde doğurmuş
+1 oy
tarafından
Benim hiç bastırmadılar canım
+1 oy
(2,690 puan) tarafından
Bastırması benim için  Daha kolay olmuştu bebeğin çıkmasında yardımcı oluyorlar hatta kadının tırnak izi çıkmıştı karnımda :) 
(2,159 puan) tarafından
Oha ya kız ne bilim korktum bende bebek ezilir diye.
(2,690 puan) tarafından
Yok yok canım birşey olmaz Allahın izniyle bir kere bastırdı ben ıkınamadım ikinci bastırışında sağlam ıkındım :)
0 oy
tarafından
Bilmiyorum ama benimkine de bastırmışlardı çok şükür bisey olmadi
(2,159 puan) tarafından
Karnının tam ortasına mı bastırdılar?
tarafından
evet göbeğime bastırmıştı ebe mi hemşire mi ne
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Hiç bastirmadi beş dk sürmedi dogurmam çok şükür. 
(2,159 puan) tarafından
Ooo sen o zaman doğumu kolay olan o şanslı kısımdansın:)
(7,208 puan) tarafından
Ama sanciyi çok çektim bende .
(7,208 puan) tarafından
Bana sorsalar on doğum mu beş sancı mi diye on doğum derim . Kimsii de gidiyor hastaneye 8 cm açıkla ya da 5 cm açıkla bende onlara çok özenrm
(2,159 puan) tarafından
Annemde 4 gün sancı çekmiş teyzem 2 gün sancı çekmiş doğumlaro hep çok zor olmuş bende korkuyorum bakalım nasıl olacak benimki :)
(7,208 puan) tarafından
Ben bir gün boyunca tatlı bir sancı çektim 8-10 dk da bir geliyordu anneme hadi gidelim diyince bu doğum sancısı değil demişti . Neyse doğum sancısı gerçekten çok fatkli gece 12 den sonra gelmeye başladı şiddetle sabah 11 buçukta doğdu kızım.
0 oy
tarafından

Bende bastırmadılar doktor ayşe ebe bastırsa hemen çıkacak dedi ben istemedim yine de hemen cıktı :D

0 oy
(3,139 puan) tarafından
Bebek kanalda oluyor onlar yukardan bastiriyorlar
0 oy
tarafından
Bastırmadı kuzum ben hiç bağırmadım iki tane pirtladim kaydı aşağıya:) 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
benimde ebe bastırdı gogus kafesinin hemen altina ise yariyor bebek cikiyor oyle
(2,159 puan) tarafından
Arkadaşım anlattı da 2 tane ebe üzerine çıkmış öyle doğmuş bebek bende ondan korktum.
0 oy
(1,403 puan) tarafından

Bende cok korkuyorum yaaa  nasil dogum yapacam hic bilmiyorum :'(

0 oy
(6,725 puan) tarafından
Çok bastırdılar kuzum korkutmak gibi olmasın. O an çekilmeye / kaçmaya çalıştım hatta:///
0 oy
(419 puan) tarafından
Tam ıkınırken 2 kişi bastırdı ama çok aşırı değil zaten o okunma haliyle anlamıyorsun bebeğe değil göğüs altından bebeğin çıkması için yardımcı oluyorlar. Ezilme gibi Bi durum söz konusu değil çünkü bebek aşağı inmiş oluyor çoktan  Korkulacak bşy yok inan 25 gün oldu bizim 
(2,159 puan) tarafından
Arkadaşım anlattı da 2 tane ebe üzerine çıkmışlar ondan korktum bende bilmiyorum nasıl olacak doğum.
0 oy
(673 puan) tarafından
Canm bana hiç bastırmadılar sadece ıkındım azıcıkta kesik attı hemencik çıktı zaten oğluşum
(2,159 puan) tarafından
Sende doğumu kolay olan o azınlıktansın:)
(673 puan) tarafından
Evet tartlın
0 oy
(518 puan) tarafından
Oğlum da basıldı,kızım da basılması,duruma göre galiba.ama korkulacak birşey değil
0 oy
tarafından
Yok canım ezilmiyo Şahsen ben bjr ara gittim geldim bayıldım sancı da gidince bastırdı ebe tekrar geldi sancim
0 oy
tarafından

Yok kiz niye ezilsin tövbe:) benim resmen üzerime cikmislardi bebek cikmadigi icin 

(2,159 puan) tarafından
Evet Bi arkadaşımda dedi onu 2 tane ebe üzerine çıkmış ama bebek ezilmezmi ya ne bilim.
tarafından
Birde bana bastiran kadinlar cok kiloluydu ama benim tombik cikamadi.agrim bir anda geldi acilmada yarim saatte olunca cok zorlanmistim.bebekte cok sacliydi.baglasan baglanacakti saci sen dusun cikmadi cikacagida yoktu ama bastirmalarini ben istedim oyle daha kolay oluyo

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 505 göst.
3 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kardelen.kardelen (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.
19 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ceylannn (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 91 göst.
0 oy
3 cevap 284 göst.
12 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu

381,364 soru

11,417,454 cevap

34,969 kullanıcı

...